Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos - félős kutyáknál is...

Cerberos - félős kutyáknál is kannát használnak?

Figyelt kérdés

Egy barátom, volt a félős mentett kutyájával szocializációs foglalkozáson merthogy mindenki azt mondta neki, hogy ők a legjobbak. A foglalkozáson együtt voltak a félős és az agresszív kutyák, és mikor a kutyájának nekiugrott az egyik agresszív, kannával rendezték le a szituációt. A kutyája ezen annyira bestresszelt, hogy a gazdájához sem mert odamenni, és azóta is minden erősebb hangra megugrik, pl. a pet palackot is egyben kell kidobniuk, mert a kutya retteg az összenyomás hangjaitól is. Azóta a férfiaktól mégjobban fél, mint korábban. Ez már jópár hónapja volt, azóta sem tudja, hogy mit csináljon, ha az állítólag legjobb suliban csak rontottak a helyzeten.

Miért engednek össze félős kutyát agresszívvel? És miért használnak ilyen rémisztő megoldást akkor, ha félős kutya is van a helyszínen?


2011. júl. 13. 12:20
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
74%

ezzel szerintem simán lehetne menni vissza a suliba és reklamálni. minimum a foglalkozás árát visszakérni...

szerencsétlen állat...

2011. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
73%
Azt én sem értem miért engednek össze agresszív kutyát félőssel, de a vizes megoldás nem feltétlen rosz. Ha jól csinálják. Az én kutyám akit nem csíp azt ugatja, de nem bántja. Neki nem használt semmi, sem visszarántás, nem kiabálás, sem grabancrángatás, fenékrecsapás, semmi.. Mire rájöttem, h egy kulacsból, ha ugat a "NEM" szóval egyetemben lelöttyintem a testét.. Hát ez bejött... És a kutyám UGYANABBÓL a kulacsból iszik is a sétáknél, ha szomjas, tehát sem tőlem, sem a kulacstól, sem a víztől nem fél jobban, mint eddig, de a NEM szóra máris szépen viselkedik.. Szóval nem feltétlen az eszközzel van a baj, hanem ahogyan azzal fenyítették..Mindenesetre nevelni kell, de kinél ez jön be, kinél az... :) Szoktatás kérdése minden!
2011. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

Ez nem vizes kanna, hanem kavicsokkal töltött, amit odacsapnak a kutya mellé, hogy megijedjen:

[link]

Nyilván sok esetben működik is, de egy amúgy is bizonytalan (és épp megtámadott) kutya esetében még nagyobb bajt csinálhat. Nem hiszem el, hogy máshogy nem lehet megakadályozni a támadó ebet, mint így, hogy mégjobban beijesztik a megtámadottat.

2011. júl. 13. 12:35
 4/55 Darbi válasza:
56%

Szia!

Mi is a Cerbibe járunk, még az ovis órákra. Nálunk is a kannás módszer működik. Ahogy megismertem az ottani oktatókat, hidd el, mindegyik mást mond... Sajnos ők sincsenek egy véleményen, gondolom, ez a kannás dologgal sincs másképp. Egy e-mail-t legalább írnék nekik, akár ugyanezzel a szöveggel, amit ide írtál kérdésnek! És kérdezd meg, most mit csináljatok??? Az én kutyusomnak használt szerencsére a kannás módszer, ő durván játszott, erőset harapott, ma már alakul a dolog:) Viszont ő is retteg azóta a műanyag palackoktól, mikor összenyomjuk:P

Amúgy most van egy másik kutyusom azóta, ő elég félős és épp azon gondolkoztam, hogy el kéne őt vinni erre a "félős kutyás órára". Ezek után lehet, meggondolom...

Üdv.

2011. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
56%
Azt ajánlom keresd meg a Népszigeti sulin Mariannt, Ő a terápiás oktatók vezetője. Nagyon sok kutyának segített. Vagy az őrmezői sulin dolgozó terápiás csapatot.
2011. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
90%

Mi nem a Cerberosba járunk, hanem egy másik tükörmódszeres suliba. Nálunk még nem fordult elő ilyesmi, ritkán palackozunk (mi így hívjuk, nem kannázásnak. Fél literes műanyag palack, néhány szem kaviccsal töltve, félős kutyák esetében inkább homokkal). Ha palackozunk, azt csak verekedéseknél vagy büntetésnél, élelemmegtagadásnál. Sőt, ha félős kutya van a csoportban, akire esetleg rámászik egy másik, akkor nem kiabálunk a másikkal, nehogy a félős megijedjen.


Viszont gondolj bele: a félős kutyának nekiugrott az agresszív, és leszedték róla egy kanna segítségével. Nagyobb baj is lehetett volna, ha hagyják, hogy megtépje.

2011. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
52%
Mi egy régi hagyományos kutyaiskolába járunk, ahol az ovis foglalkozáson együtt játszanak a kutyát. Vannak olyan "idősebb" ovisok, akik egy összeszokott falkát alkotnak, igy egy kicsit bizonytalanabb kutya is hamarabb oldódik, mert max. összeszaglásszák, ha hörcsögösködik, akkor otthagyják. Ha olyan kutyát hoznak, aki kötözködős, eleve hosszú póráz van rajta, igy rögtön kontrollálható. Még sosem volt gond egyikkel sem. Nincs se kanna, sem viz, sem traccsparty. Csak odafigyelés.
2011. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
68%

Szia! A panaszod jogos, régen tényleg együtt voltak az agresszívek és a félősek, de már jó fél éve nincsenek! Azt az oktatót, aki egyébként addig vitte a foglalkozásokat éppen az ilyen és hasonló hozzá nem értése miatt el is tanácsolták (ő ragaszkodott hozzá, hogy márpedig együtt kell tartani)! :-)


Ma már teljesen külön területen vannak, a félősöket önbizalom-növelő tréninggel, szituációkkal és CSAK pozitív megerősítéssel szocializálják! (Azért vagyok ilyen jól értesült, mert mi éppen most fejeztük be a kezdő tanfolyamot, de előtte 2 hétig félős szocira jártunk!)


Én csak ajánlani tudom őket, mondjuk csak hírből tudom, hogy együtt voltak régen a csoportok, de most szuper az oktatás, én rengeteget köszönhetek nekik!!!

2011. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
63%

Én azt hittem, hogy jó ez az iskola, de ezután a videó után a világért sem lennék rájuk kiváncsi. Undorító. http://www.youtube.com/watch?v=cLTwg3Nf68k 1:30-nál.

Először is ki az a bunkó aki más kutyáját veri kannával (tudom nem olyan veszélyes de lelkikleg igen) amikor az láthatólag nem kezelhetetlen, hanem rettegő, meg amúgyis?

Másodszor a feladat lényege, hogy a kutya minnél jobban a gazdához akarjon menni. És ha a kutya menne akkor meg odab*sz neki egyet, csak mert meg mert fordulni?

Elképesztő...

2011. júl. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim válasza:
42%
Szia! Mi is Cerbisek vagyunk, és csak jót tudunk mondani! Nem mostanában történhetett az eset, mi már úgy mentünk le év eleje felé, hogy az agresszívek és a félősek külön voltak. Egyébként mi megjártuk mindkét csoportot, és hogy őszinte legyek, még az agresszív kutyák közül sem kannáznak mindenkit, előélettől, ill. problémától függően kezelnek minden ebet! A sok sikertörténet egyáltalán NEM KAMU!!! Az én kutyám is fél a kannától/palacktól, de már tudja, hogy mikor szól neki a zörgés. Egyébként meg simán iszik palackból, bármikor. Aki elmegy a Cerbibe, és nem ért valamit, hogy miért így, vagy úgy csinálják, vagy egyes szituációkban mit kellene tennie, mint gazda, akkor bátran meg kell kérdezni!!! Mindig minden kérdésre szívesen válaszolnak, elmagyarázzák a miérteket!
2011. júl. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!