Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zavarhatja az embereket, ha...

Zavarhatja az embereket, ha kiviszem a kutyám sétáltatni az utcára?

Figyelt kérdés
Egy kisebb városban élünk (kb 4 éve még falu volt), és tegnap először vittem ki a kölyökkutyámat sétáltatni pórázon. Ahogy mentünk az úton szinte az összes kutya elkezdett ugatni és ez kísért minket végig az utcában, nagyon hamar be is mentünk, mert már engem zavart a zaj. A szomszédom mesélte hogy ő ezért nem viszi sétáltatni a kutyáját, mert mindenhol ez van itt, hogy elkezdenek őrjöngeni a kutyák az udvarokban, ha meglátnak egyet is az úton. Nekem állhatnak később azzal, hogy minek viszem ki a kutyámat az utcára? Vagy mondjam azt, hogy az ő hibájuk, és miért nem nevelik meg a kutyájukat?
2011. júl. 13. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs joguk ilyet mondani!
2011. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az a nagy büdös igazság,hogy mivel senki sem viszi ki a kutyáját sétáltatni,így a kutyáknak amradnak le nem vezetett energiái,ami miatt ugatnak.Téfhit,hogy a kertes házban élő kutyát nem kell sétáltatni.Tehát,ha mindenki sétáltatná,nem lenne gond...
2011. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Minden kutyának természetes magatartása hogy jelzi a közelgő embert/állatot, ha te magad sétálgatnál ott és nem ismernének az ebek valószínűleg téged is ugyanúgy megugatnának, hát még egy fajtársukat. Egyébként vidd nyugodtan sétálni, sőt alkalomadtán engedd is oda a kutyád nyugodtan a kerítések mellé, ha barátságosan közelednek egymáshoz a kutyák akkor rossz dolog nem sülhet ki belőle, talán legközelebb majd már nem is fogják megugatni.
2011. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kerítésen belül minden kutya védi a saját territóriumát, nem csak vidéken, Pesten ugyanez van, ha egy családi házas részen sétálsz.

Ezt nem lehet kinevelni egy kutyából. Más kérdés, hogyha a gazdi rászól, akkor abba hagyja.

Szerintem ilyen helyzetben senki sem tehet szemrehányást a másiknak.

2011. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha a te kutyád sétáltatás közben nem tépi a kerítést, csak megy szépen nyugodtan, a kertekben meg őrjöngenek a kutyák, akkor valóban a gazdák hibája h nem nevelték meg rendesen a sajátjukat. Nem tilos kutyát sétáltatni. És nem a te dolgod más kutyáját megnevelni sem.
2011. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:51

A barátnőm kertes házban lakik, hatalmas kerttel. Van egy golden retrievere, akit naponta 2x1 órára visz ki, sétálni, futni, úszni.

Ettől függetlenül megugat mindenkit, aki a ház előtt megy el.

2011. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez így igaz!

Viszont ehhez még jópár generációnak le kell mennie, hogy így legyen. Azoknak az embereknek úgysem tudod megmagyarázni, hogy miért kell sétáltatni a kutyát. Őket nem érdekli. Ahogy az sem érdekli, hogy mit eszik, hogy néz ki, beteg-e...stb.

Csak legyen a kertben, mert akkor nem törnek be...no comment.

Első voltam.

2011. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
sétáltasd nyugodtan :) én is ugyszoktam minden este és olyan kutyahad hangja ugat egyfeszt utánnunk..-.-" de nemkell velük törödni:)) sőt én gátra szoktam felvinni ahova kivan rakva kutyát sétáltatni tábla is :S de muszály mert ahol lakunk 2helyen lehet feljutni a főtérre, a gáton(ahol nemszabad sétáltani) meg egy fő részemn ahol a c*gányoknak kivan szabadulva 5-6 kutyája....had ne mondjam hogy biciklivel sem merek arra menni nemhogy kutyával..ugyh addig amig kerítés mögött vannak nincsen gond :)))
2011. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*kuutyát sétáltatni tilos tábla
2011. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ne engedje oda idegen kerítésekhez... :O

OK, a jelzőkutya jelezzen, ha a kapum előtt van valaki. De ne akkor, mikor a túloldalon sétál egy kutya, ami több, mint 10 méterre is van tőle. Az tuti nem hozzám akar jönni. Amúgy a mi utcánkban ha kutya nélkül megyek nem ugatnak. Csak ha kutyával. Akkor viszont az összes :S

Az enyém egész nap még egy vakkantást sem tesz a kertben. Le van fárasztva rendesen, így egész nap alszik. Nem is érdekli, hogy ki járkál az utcán.

2011. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!