Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a pórázra?

Hogyan szoktassam rá a pórázra?

Figyelt kérdés

Van egy közepes testméretű 15 kg-os fél éves lány kutyája az egyik rokonomnak és elvállaltam, hogy rászoktatom a pórázra és majd viszem sétáltatni.

Ma vettem neki nyakörvet és pórázt és hát nem tűrte, mármint a nyakörvet igen a de a pórázt rágcsálta meg miest látta, hogy a kapun kívülre akarom vinni, lefeküdt és nem mozdult. Végül próbáltam húzni, de akkor meg fulladozott így hagytam.

Ez mindig így fog menni? Mert így aligha lehet rászoktatni.

Lécci ha tudtok segítsetek hogy akkor mit tegyek. =)


2011. júl. 13. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne, én is próbálkoztam, de ugyanez a helyzet :S
2011. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

15kg-os a kutya... megfogod, és kiviszed.

akár kicsit messzebb is, hogy kénytelen legyen elindulni.

egyértelmű, hgy az a kutya még sose járt a kapun kívül, minden, ami ott van, idegen és ijesztő a számára. legyen rajta biztonságosan a nyakörv (ne tudjon kibújni), vigyél egy hosszú pórázt, kapd a hónod alá és menj ki vele egy ingermentes, csöndes parkba, vagy hasonló területre. ott tedd le, és várj türelmesen. mivel nem is te vagy a gazdája, és nem is tudja, hogy mi ez a szituáció, először még hagyni kell, hogy ő ismerkedjen a világgal. ne stresszelj, mert megérzi, és átveszi az idegességet. nyugisan nézegesd a bárányfelhőket és szedj virágot, aztán ha a kutyu elindul valamerre, akkor menj utána. később, ha már nincs benne páni félelem, akkor finoman irányítgatva induljatok haza. ne várj tőle egyszerre túl sokat.

de lehet, hogy első találkozásra még nem is kéne erőltetned neki semmit, csak ismerkedjetek, kenyerezd le falattal vagy játékkal, nyerd el a bizalmát.

2011. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
első körben tedd rá a pórázt és a nyakörvet és hagyd rajta, húzza nyugodtan maga után, szokja meg. (erre jó egy olcsó póráz amit rághat) következő lépésként kézbe veszed a pórázt de nem irányítod, éppen csak annyira, hogy ne húzzon el, majd lassan elkezdheted még mindig kerten belül irányítani, majd ha viszonylag stabilan megy már akkor lehet utcára vinni (ez eltarthat kb 1 hétig is vagy tovább, felgyorsításként lehet használni jutalomfalatokat)
2011. júl. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na már most, tedd neki érdekessé, kedvessé a pórázon való sétát.

Mi az amivel inkább motiválható? Kedvenc játék (2 db), vagy inkább a kajáért mindent típus?

Amivel motiválható azt vidd a kapun kívüli sétához.

Első lépésben az udvaron szoktasd hozzá a pórázhoz. Tedd rá, és rakd a hátára, hagy rohangásszon. Így játszatok pl. eldobsz egy játékát és hozza vissza. Aztán mikor már egész jól megvan a póráztól csald jutalommal, vagy játékkal a kapuhoz. Fogd meg a pórázt, és nyílhat a kapu.

Ha megint csak lefekszik, vagy leül, akkor játék esetén abból fogd meg az egyiket és pár lépésnyire, de dobd el kapun kívülre, vagy szó szerint a kapuba. Csald ki vele, aztán mondhatni egyre távolabb, de úgy, hogy pórázon még elérje. Így haladva egyre távolabb és távolabb a kaputól. Ja két játék azért kell, mert ha nem adja oda az eldobottat, akkor fogod és előveszed a másik játékát. Felhívod rá a figyelmét és a másik már rögtön nem fog kelleni. Így hol az egyiket, hol a másikat dobod.

Jutalomfalat (pl. száraz táp) esetén megmutatod a kapuban mid van (kap 1 db-ot), majd kilépsz és mondogatod, hogy gyere (játékosan, csalogatva), gyere, megyünk sétálni. Amint egy újabb elővett jutalomfalatért képlép a kapun megkapja, és így tovább haladtok egyre messzebb és messzebb. Az, hogy milyen időközönként kap jutalomfalatot az legyen változó, és valamelyest növekvő. Azt ne várd meg lehetőleg, hogy unottá, nem tetszővé váljék a séta.

Hamarosan ráérez az ízére és tetszeni fog neki, csak légy egy kicsit kitartó és türelmes. Ja, és ne akard rögtön megtanítani a helyes, szép sétára. Még meg nem kedveli a sétát (szerintem) addig hagyd, menjetek amerre ő szeretne, a húzást azért már ne engedd meg neki.

2011. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*kilép a kapun
2011. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és nem egyszerű eset a kutyus

engem már megszokott a környezetében mert nagyjából fél éve ami óta a rokonomnál van, jártam oda és örül meg ugrál ha megyek. =) Nem lehet lenyugtatni. =)

A pórázt meg rágcsálta, azt hitte játék xD, és igen a jutalom falatosat majd bevetem. =)

Igazából szerintem azért fél a kapun kívülre menni, mert régen amikor kicsi volt mindig kiszökött és le lett szidva, hogy ne menjen ki, és gondolom fél, h megint le lenne.

2011. júl. 13. 20:07
 7/7 anonim válasza:

Milyen fajtájú a kutyus, hogy 15 kg?

Tudnék pár tippet!

2011. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!