Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire kutyám...

Amerikai staffordshire kutyám van. Hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen megérteni mit akarok. Jutalomfalat megy ha esetleg sikerül.. de látom a szemén, hogy csak azért csinálja, falatka nélkül eszébe sem jutna :D Ül, fekszik megy. Viszont a gyere ide, marad, pórázon sétálással gondok vannak. Hogy lehetne mégis rávenni, hogy megjegyezze? Már elmúlt 1 éves.
2011. júl. 13. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez a helyzet, ha kajával csinálom egyből csinálja nélküle meg se kép se hang :D
2011. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Teljes tökfej. :)) Amúgy okos meg minden.. saját gondolathálózata van.. csak hát nem hajlandó :D
2011. júl. 13. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:

pl.ha szólsz neki , és nem jön vissza, szólsz neki pl. 5x majd visszamegy hozzád mit szoktál csinálni vele?


A marad szót, meg úgy tudod gyskorolni, h. leülteted mondod hogy marad, ugye vele szemben vagy, elindulsz hátrafelé. 1 lépés mondod h. marad, ha ott ül még mindíg visszalépsz, juti fali dicséret, de ezt rögtön, majd 2 lépés ugyan ez, 3 lépés ugyanez stb. A lényeg hogyha mondod neki és előre kúszik nem ott ülteted le ahol épp van hanem a kiindulási ponthoz.


Kanod vagy szukád van? Miért csak most akarod 1 évesen tanítani?

2011. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál az nekünk mind megy, kivétel a séta... 1,5 éves kan, 2 éves szuka, és amit muszály ennek a fajtának megtanítani az aZ EREZD szó, és ezzel párosítva a FOGD szót.
2011. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kan kutya

'ha' visszajön akkor dícséret-jutalomfalat, majd újra próbálkozok (ha van nálam jutalomfalat és tök egyedül vagyok az egész kertben akkor jön, de mihelyst van valami mozgás nem foglalkozik azzal amit akarok meg akkor sem ha tudja hogy nincs nálam kaja)

ha a marad-ot gyakoroljuk, akkor megvan az ül, egy lépés hátra és rögtön elugrik, felém mozdul. Akkor újra elölről..de ha 100x csináljuk sem megy, pedig napi rendszerességgel (naponta többször is)próbálom

Az erezd meg a fogd, hát mindenki mást mond a fajtáról, de szerintem az enyémet egyikhez sem lehet hasonlítani. Nem támad senkit, más kutyákkal jól kijön szerencsére.. úgyhogy előbb az alapokat kellene átvenni, megszokni..de az Istennek nem megy :))

2011. júl. 13. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy érzed te vagy a falkavezér? Ha valami rosszat csinál vagy nem fogad szót, és neked kell értemenni, akkor nem megütni kell, hanem fogod a nyakánál és lenyomod a földre. Ezzel is érezteted vele hogy mi a helyzet. nekünk ez nagyon bejött. Ez megalázó neki, és sokkal rosszabb mintha ráütnél egyet.


Mióta gyakorolsz vele? Hány éves vagy?


Nem azért kell az erezd és a fogd szót megtanítani neki, mert verekszik, hanem mert sosem tudhatod milyen szituációba kerültök.

Mieink se kutyaölők, nem verekszenek, szocializáltak, minden nap 1 órát 10-15 kutyával vannak, de ezt a klt szót muszáj!

Mert ha egyszer ráharap valamire rendesen, cseszheted h. magától elengedje.

2011. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk igazad van, a ráharap valamire és cseszhetem-mel. Akkor felveszem a tanulandók közé ezt is. Bár a fog az talán megy. Ha nyújtom a játékot elveszi. Persze ül-okos-tied a sorrend. Az ereszdet viszont hogy?

A falkavezér nem én vagyok, hanem a Bátyám. Neki nem sok ideje van foglalkozni vele, így én próbálom kihozni a legtöbbet belőle, így részben ennek is köszönhető, hogy féligmeddig hallgat csak rám. A nyáriszünet kitörése óta mindennapos program. Amúgy 20 vagyok.

2011. júl. 13. 21:06
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi jó tanácsokat, igyekszem megfogadni :)
2011. júl. 13. 21:07
 9/10 anonim ***** válasza:

előbb jól le kéne mozgatni + újraszocializálni a kutyát és rendezni a hierarchikus viszonyt vele

ezek után megláthatod milyen értelmes, okos kutyád van aki szupergyorsan tanul!

ehhez nem árt szakértői segítség (ha eddig nem ment) amit nem az interneten kapsz meg!:)

2011. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 compactegon ***** válasza:

nekem 9 hónapos szukám van. hasonló kaliber egy kis plusszal...a kutyák kb 10-15% ki nem állja :)mondjuk szófogadó, csak nem akarok hirtelen meglepetéseket, ha egy kutyára felfigyel, iszonyú nehéz kizökkentenem a borzolásból :D 4-5 hete már csak pórázon sétál a lelkem, kivéve a 11-es labdázós-futkozós sétát (pest belváros...)

én is jutifalattal tanítottam mindent és gyakorlok vele azóta is. határozott hangon kell szólnod hozzá, eszedbe se jusson, hogy nem fog engedelmeskedni. nehéz, de ha rutint szerzel, akkor már könnyebb dolgod lesz vele.

2011. júl. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!