Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel nehezebb egy kölyök...

Mennyivel nehezebb egy kölyök kutyával foglalkozni, mint felnőttel?

Figyelt kérdés

Még sosem volt kölyök kutyám. Most tervezek egyet venni tenyésztőtől. Eddig volt 5 kutyám, de mind felnőtt volt, mikor befogadtam.

Mennyivel nehezebb egy kölyköt nevelni?

Mit csinál, szétrág mindent, sokat alszik, és mindent össze piszkít?

És kint lehet kiszoktatni?


2011. júl. 14. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz... DE a gyereket sem fogadod örökbe 5 évesen, hanem megszülöd és felneveled majd :D Szóval megéri a kezdetektől fogva átélni Vele és kiélvezni a kezdeti időszakot! Én is mit nem adnék érte, ha én nevelhettem volna fel a kutyámat. Ő 8hónapos volt és nagyon alkalmazkodó. Már nem kölyök sajnos. Szóval a helyedben belevágnék, de előtte tanulmányoznám, milyen kutyára van szükségem, melyik fajta illik a legjobban hozzád, és milyen kutyának tudsz megfelelő körtülményeket biztosítani. Mind mást igényel. A lényeg a szeretet, következetesség, határozottság és a sok idő eltöltése Veled. Nameg a POZITÍV megerősítés, nem a fenyítés, ütés. Jutalomfalat, simogatás és sok dícséret! Sok boldogsáot Hozzá :)
2011. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem ezt az időszakot a kutyámnál , viszont a tanulás szempontjából nagyon fontos a kölyökkor.Rosszalkodik , rombol , felássa a kertet stb , ezek azért egy felnőtt kutyánál ha normálisan van vele foglalkozva már nincsenek.Egyébként nem nehéz megnevelni , bár ez attól is függ hogy milyen a jelleme de ha voltak már kutyáid biztosan mennifog.
2011. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nehéz, nehezebb..Szerintem nagyon fontos, hogy ekkor nevelhető egy kutyus. Nekünk van két már felnőtt kutyusunk, az egyikkel nagyon sokat foglalkoztunk kölyökkorában (most nagyon okos és hallgat ránk) a másikkal szinte semmi időnk nem volt, rajta meg is látszik. Az "ül" utasításon kívül semmi mást nem hajlandó csak ugrál és rosszalkodik egész nap.

Fontos, hogy sok időt és energiát fektess a tanításba. Nagyon tudom ajánlani a kutyaiskolákat. Pl. Debrecenben egy-egy óra pár száz Ft, nagyon megéri és tényleg "szakemberek" foglalkoznak a kutyusoddal.

2011. júl. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem sosem volt bajom a kölykökkel, igaz mindig úgy intéznem hogy lehetőségük se legyen rosszat csinálni. Én inkább egy felnőtt kutyával tudnám nehezebben elképzelni az életet, mert őt ugye nem ismerem stb... Szóval szerintem csak nézőpont kérdése.
2011. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nehezebb.

Mindkettô volt. Több szívás a kölyök, és a hozzám való kötôdésben semmilyen különbséget nem látok. Az a kutyám akit 1 évesen fogadtunk örökbe, vele harmadszor megünk az FCI agility VBre. A másik, akit 10 hónaposan mentettek egy gyepirôl, és hozzám 1.5 évesen került, vele obediencezünk. És a legtöbb problémám a tenyésztôtôl vásárolt kutyámmal volt. Jó...nem nagy, de érezhetôen nehezebb volt vele.

2011. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Szia minden foglalkozás kérdése 1. este kicsit fél akkor aludj vele a földön ha lehet , enyémnek nem volt baj a szobatisztasággal amig bent volt és ha kellett neki ugatott 2t kivittem elvégezte a dolgát visszahoztam, rágás 1,2 honapig van aztán 4,5 honaposan fogváltás akkor meg ha rágja a kezed nem érzed mivel nincs sok foga . csak sokat foglalkozz vele és semmi baj se lesz vele. vegyél neki pár játékokat .
2011. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!