Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador Retriever. Mikor...

Labrador Retriever. Mikor ajanlatos paroztatni?

Figyelt kérdés
Van egy 1 eves,4 honapos Labrador kutyusom. Nagyon szeretnem ha majd kolykei lennenek, de rendkivul feltem ot. Mit gondoltok, mikor a legmegfelelobb, hogy paroztassam?
2011. júl. 14. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Legmegfelelőbb időpont: mikor már megvannak a szűrései,tenyészszemléje, kiállítási eredményei

Utána nyugodtan keresd fel a tenyésztőt ahonnan vetted biztos ajánl egy szűrt, tenyészszemlés kutyust.


Ha ezek nincsenek meg akkor meg ne szaporíts inkább menj ki vele a mezőre egyet nagyot sétálni :)

2011. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmikor.Csak szaporítanál...És igen,jól írta az előttem szóló;)
2011. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenféle rosszindulat nélkül: Miért szeretnéd, hogy kölykei legyenek?

Kíváncsi vagyok.

2011. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azert, mert nagyon szeretem, nem kell mas kutya, csakis az o utodjat szeretnem majd megtartani es nevelni.
2011. júl. 14. 17:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 8-10 kölyköt?
2011. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kozeli ismerosok.
2011. júl. 14. 17:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A közeli ismerősök szerintem mentsenek meg egy hasonló kutyát a menhelyről, gyeptelepről, vagy a fajtamentőktől.

Csak ezért lehozni egy almot, elég nagy felelőtlenség, és önzőség szerintem.

Persze azt csinálsz amit akarsz

2011. júl. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Közeli ismerösöknek nyugodtan ajánld a retriever mentés és a menhelyeket. De hidd el nekem, ilyenkor az emberek 90%ának csak a szája jár... majd jó lesz láncra házőrzőnek. Nálunk annak a kutyának sincs becsülete, aki pénzbe került ... az ingyen kutyát meg fogyóeszköznek nézik ... majd lesz másik, ha ez megpusztul.


Egy ismeretlen eredetü, ismeretlen betegségekkel terhelt kutyát nem szabad szaporítani. A labrador egyébként is a hozzád hasonló "felelős" gazdák miatt, egy teljesen tönkretett fajta itthon: epilepszia, diszplázia, minden egyéb. Ha szereted ezt a fajtát (és a kutyákat) ne járulj hozzá a tönkretételéhez.


Plusz ha belegondolsz 8-10 kiskutya alap oltása, chippezése (ugye ami kötelező), féreghajtása kb. 100 000 Ft, ebből a pénzből kapsz egy jó minőségű kiskutyát amit akár tenyészthetsz is normális módon ... jó sokat tanulva a témáról.

2011. júl. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmikor.

A kutyád kölykei nem fogják pótolni majd a kutyádat. Én is azt szeretném, ha a kutyám örökké velem lenne, de ez lehetetlen. És megértettem, hogy ha elkezdem szaporítani a saját önzőségem miatt, akkor hosszú hónapokat elveszek az életéből.

Elvittem ivartalanítani, és biztos vagyok benne, hogy ezzel egy óriási lépést tettem afelé, hogy még több időt együtt lehessünk:)

2011. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megmondom a pontos dátumot: 3276, január 43.án pároztasd.

Mi a fenének kéne pároztatni?

2011. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!