Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A melyik fajták a legjobb a...

A melyik fajták a legjobb a házőrző kutyák?

Figyelt kérdés
Úgy értem,nem enged be senkit a házba és jelez ha jön valaki.
2011. júl. 14. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rottweiler
2011. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kuvasz.

De ahhoz tapasztalt, erős karakterű gazdi is kell!

2011. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kuvasz nagyon-nagyon jó házőrző, ezt tapasztalatból mondom, de tényleg tudnia kell, hogy ki az úr a háznál!


A mamáméknak rengeteg kuvaszuk volt, de volt köztük bolond is, akit meg kellett kötni, pedig nem szeretik megkötni az állatokat. Viszont az nem enged be senkit :D Bár volt nekik egy, ő volt a legutolsó, már jó néhány éve elment, aki nagyon jámbor jószág volt :D Állandóan pacsizott.

2011. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ráadásul még nagyon szép kutya is.
2011. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

az amstaff is jó szerintem!

Nekem pulim van, ő aztán tényleg nem enged be senkit, és mindenkit megugat...úgyhogy ha jön hozzánk valaki akkor be kell zárni a ketrecébe. De ez nem minden pulira igaz...


De szerintem ez nem is fajtától függ mert pl lehet egy roti, vagy amstaff is nagyon barátságos mindenkivel...

2011. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszönöm. a kuvasz és a szlovák csuvacs különböző fajta?

vagy a szlovákok átnevezték? csak érdekelne, hogy a csuvacs is jó házőrző-e.

2011. júl. 14. 18:00
 7/13 anonim ***** válasza:
A legjobb házőrzők a keleti pásztorkutyák. Utána jön a többi egyéb kutyafajta.
2011. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szlovák csuvacs gyakorlatilag a tótok egy újabb kísérlete arra, hogy valamilyen nemzeti identitást keressenek maguknak és bizonyítsák az 1000 éves szlovákia fantazmagóriáját.


Valószínűleg legnagyobb arányban kuvasz van benne, de valamit nagyon elcsesztek, mert hosszúságra kb. ugyanaz mint a kuvasz, viszont alacsonyabb. Emiatt elég érdekes kinézete van szegényeknek. A szőre sem ugyanolyan, szerintem pireneusi hegyikutyát keverhettek bele.

2011. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igaza van egy korábbi hozzászólónak, a legjobb házörzők keletről érkeznek, nekem is KÁJom van, már a 2. ebből a fajtából, a gazdái szentek és sérthetetlenek a szemében, de hogy az én engedélyem nélkül senkit nem enged be a kertbe sem, az fix.


ráadásul alig 20 éve hozták be Európába, több ezer éven keresztül mesterséges szelekcióval szaporították, a kutyaviadalokon ha egy kan alul maradt, az nem szaporodhatott...

A rendőrség is próbálta alkalmazni, de ha egyszer elkap valakit, azt nem nagyon engedi el...


Durva kutya, nagy felelősséggel jár, de iszonyatosan értelmes!

2011. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kanári- szigeteki fogókutya (Perro de presa canario). Nem engednek be akárkit a területükre, viszont a családjával egy nagy bújós medve. Erős kézre van szüksége mindenképp, első kutyának egyáltalán nem ajánlom.
2011. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!