Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illene az életvit...

Milyen fajta illene az életvitelemhez? Illetve a feltételekhez.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok győzködés, jó jegyek és könyörgés után hamarosan kapok egy kölyökkutyát.

Családdal közösen megbeszélve lenne néhány feltételünk:

Kiegyensúlyozott fajtát szeretnénk. Természetesen tenyésztőtől lesz, törzskönyvvel és szűrésekkel, de például a Dobberman-ról azt hallottam, hogy idősebb korára nagy eséllyel megbolondul. Nem vagyok előítéletes egy fajtával sem, de a szüleim számára megnyugtatóbb lenne, ha ilyen rémtörténet-mentes fajtát választanánk, a kishúgom miatt is. Ő nyolc éves.

Én mindenképp valami nagyobb kutyát szeretnék. Nem feltétlenül Bernáthegyit, de nekem a Beagle még aprónak tűnik.

Mindenképp kinti kutya lenne, bár ha rajtam múlna a szobámban lakna. Amíg kicsi, addig bent aludhat éjszaka, és majd fokozatosan szoktatjuk ki.

Mivel veszélyes a környék, mert elég sok a roma, a rosszabbik fajtából, szeretném ha védőösztönű kutyám lenne. Itt nem arra gondolok, hogy vicsorogva rontson mindenkire, de gondolom értitek.

Sokat túráznánk, futni járnánk, illetve úszni a tóra. Belföldön belül vinném magammal mindenfelé, és kutyasuliba is mennénk.

Szeretek a kutyák szőrével bíbelődni, így az sem akadály.

Tudom, hogy minden kutya egy más jellem, de valami körvonal van, úgy általánosságban, nem?

Nem első kutyám lenne, bár még kezdőnek sorolom magam. Főleg, hogy csak 15 éves leszek.


2011. júl. 14. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Hát én amondó vagyok (viszonylag gyakorlottabb kutyásként), hogy a menhelyi kutyánál hűségesebb társ nincs.

Menhelyről is hozhatsz fajkutyát, bár nem értem, miért ragaszkodtok a törzskönyvhöz és egyebekhez, a fajtisztaság pont nem garancia arra, hogy nem lehet valami defektje a kutyának...


De a kívánalmakat figyelembe véve egyértelműen német juhász.

Nagy testű, védelmező, gyerekbarát, igazi társ, az egyik legértelmesebb kutya...


De ha menhelyről, fajtamentőktől hoztok német juhászt, garantáltan nem járhattok rosszul.


(Persze az elején lehet sokkal több figyelmet igényel, ha pl. verték az előző gazdái és fél, de nekem eddig 6 kutyám volt, most van 3, ebből 2 menhelyi, egy fajtiszta közép-ázsiai juhász, és a legértelmesebb a menhelyi magyaragár-németjuhász keverékem, akit úgy hoztam el, hogy az ember látványától is sokkot kapott és maga alá pisilt.



na nem folytatom, remélem, jól választasz!:)


(+ ha menhelyi kutyát választasz, egy életet is megmentesz...)

2011. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
uszkár
2011. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam a menhelyre. Szóval úgy gondolod egy németjuhász, vagy egy nj-keverék lenne nekünk a tökéletes? :)
2011. júl. 14. 18:57
 4/14 anonim ***** válasza:

Esetleg a németjuhász?


"Igen értelmes és munkaszerető fajta. Észreveszi,sőt meg is érti, mi zajlik a környezetében, s természetes feladatának tekinti a családtagok, az otthon és család tulajdonának védelmét. Rendkívül hűséges, gyengéd, barátságos és magabiztos. Noha a család minden tagjával – a gyerekekkel is jó viszonyban van, általában különösen erősen kötődik egyvalakihez. Nem hagyja magát idegenektől megvesztegetni. Kiváló a szimata. Szőrzete minden időjárásban megfelelő védelmet nyújt, ezért a német juhászkutya nyugodtan tartható szabadtéri kifutóban is. Megjegyzendő, hogy társaság tekintetében más kutyák nem helyettesíthetik a gazda szerepét. A német juhászkutya életének központjában a gazda áll, és minden igyekezetével azon van, hogy a kedvében járjon. A fajta nem való olyan embereknek, akik sokat vannak távol otthonról, ha ugyanis nem kap elég figyelmet a gazdájától, úgy érzi,hogy büntetésben van. A német juhászkutya nagyon jól kijön a gyerekekkel, feltéve,hogy azok tisztelettel bánnak vele. Mindenképpen tudni kell róla, hogy ha a barátokkal folytatott játék eldurvul, ez a kutya a családhoz tartozó gyermekek védelmére kel. Az idegenekkel szemben óvatos, de ha a gazda azt jelzi, hogy minden rendben, akkor nem viselkedik ellenségesen velük. A család barátait lelkesen fogadja. A megfelelően szocializált német juhászkutyának sem fajtársaival, sem más háziállatokkal nem lehet gondja."

2011. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
NÉmet dog, csak drága a tartása, de ha telik rá, tökéletes lenne nektek. Nyugodt, de a gazdit úgy védi, mint anyaoroszlán a kölykét.
2011. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
beauceron! minden feltételnek megfelel és első kutyának is bátran merem ajánlani :)
2011. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szibériai Husky *.*
2011. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hovawart :)
2011. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
husky, mint őrző kutya?
2011. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Őrzőkutyának nem a legjobb, viszont vannak benne némi farkas ösztönök ha minden igaz.
2011. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!