Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak annyian fajkutyá...

Miért akarnak annyian fajkutyát, miért nem jó a menhelyi?

Figyelt kérdés

Miért jobb egy fajkutya, mint egy keverék?

A keverékek köztudottan értelmesebbek szoktak lenni, a menhelyi kutya pedig a leghűségesebb és hálásabb társ amit ember magának kívánhat...

Akkor mégis miért vannak csurig a menhelyek?

(nekem 2 menhelyim van és egy fajtiszta KÁJom, de a KÁJt apám akarta.)


megjegyzem nem is foglalkozik a KÁJjal, én csinálok mindent (tanítás, stb.), a magyaragár-németjuhász keverékemet úgy hoztam el menhelyről, hogy maga alá pisilt az ember látványától, de esküszöm SOHA nem kellett neki kétszer elmondani.

Olyan értelmes kutya, hogy csak lesek... Persze ez szerencse kérdése is, hogy ilyen jó természetűt fogtam ki, na de értitek mit akarok mondani?...


2011. júl. 14. 19:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
58%
nem került semmib, ergo nem ér semmit. Így gondolkodnak azok, akiknek oylan csőlátásuk van h a menhelyik utya nem is kutya..-.-" Elég szörnyű.:):) Ja és azzal védekeznek, hogy mennyire beteg lehet. Ok beteg lehet, d emegmentetted, élvezted azt az időt ameddig veled volt, és tudod magadról, hogy igen, ő szeretett velem lenni és igazán, de tényleg IGAZÁN hálás nekem. Nem mondom h egy fajkutyi nem hálás, de mégis más mint hohgy luxusból átkerül egy másik luxusba.:D
2011. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

óóó istenem az ilyen nem érdemel kutyát...

amúgy meg milyen betegsége lehetne?... a menhelyről oltásokkal, féregtelenítve hozza el...:P

2011. júl. 14. 19:31
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs azzal baj, ha valaki fajtatiszta kutyát akar. Engem az idegesít, hogy "nem tud valaki ilyen vagy olyan fajta kutyát olcsón??? max 30000-et szánnék rá" stb. De persze a fajtamentős se jó, mert mindenképpen kölyök kell és most azonnal izibe. Aki fajtatiszta kutyát akar, igenis fizesse meg az árát és vegyen rendes tenyésztőtől, vagy tényleg ott vannak a menhelyek, telis-tele szebbnél szebb kutyusokkal. Egyébként nekem is menhelyi kutyám van, de majd szeretnék egy fajtatisztát is venni.
2011. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
első vagyok.:) Nyilván nicns baj, ha valaki fajutyit akar, mert lehet h épp az tetszik neki, csak aztán ez nem minden..Egyébként pl szívproblémái lehetnek (rotweillerünk 9 évesen hunyt el 2 hete a legnevesebb tenyésztőtől va, és paff...:/:/ ) nem tudod megfizetni az egészséges kutyát, mert nem lehet kiszűrni, mert ha még a szülik azok is, a kicsi nem biztos.
2011. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő kutyásnak én pl nem ajánlanám a menhelyi kuttyokat. Aláírom, van köztük nagyon sok aranyos, rendes kutya, de van sok sérült, problémás is. Kölyökkutyát meg igen nehéz kifogni. Talán ezért szeretnének fajtatisztát. Úgy érzik, ha megismerik a fajtát, akkor megismerik a kutyát is. Ez természetesen nem mindig van így, de azért nagyjából lehet számítani a tulajdonságaira. Na meg ha jó helyről veszi az ember, akkor kevesebb az esély az idegbeteg kutyára.

A menhelyi kutyik közt meg azért előfordul, hogy lappang benne az ideg és egyszer csak kitör. :(

2011. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

hát én pont fajkutyákról hallok ilyen rémtörténeteket, hogy nekitámad a gazdának...


ugyanolyan kiszámíthatatlan egy menhelyi, mint egy faj, illetve ugyanolyan kiszámítható, minden nevelés kérdése...


ááá... aki meg ennyire bizonytalan, az fajkutyát se vegyen...

2011. júl. 14. 20:08
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minek tenéysztettek ki akármilyen fajtát is, ha a keverékekkel értelemsebbek? Ez egy fölösleges kérdés, amire nincs értelmes válasz.

Van aki azért vesz faj kutyát, mert amit akar azt nem találta meg a keverékekben, vagy ugyan ez fordítva is igaz.

Az is vonzó lehet, hogy a fajtatiszta kutyáknál, tudod, hogy körülbelül mire számíthatsz, miylen a viselkedése stb( persze különcök mindig vannak).

A keverékekben meg az a jó, hogy mindegyik különbözik és sokkal szeretetgombócabbak mint egy jóvilágba született pedigrés. Ez van.

2011. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Van aki beleszeret egy fajába és kész. Én is basset hound-ot vennék, nem menhelyit. Nem azért mert bajom van a keverékekkel, hanem azért, mert szerelmes vok abba a fajtába.
2011. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ezt így ki lehetne jelenteni hogy a keverék kutyák értelmesebbek. Nekem keverék van, menhelyi, nagyon okos, de nem kölyökkorban került hozzám, sokat szívtam vele. Rengeteg rossz szokása volt, amiket nekem kellett kinevelni belőle első kutyás gazdiként. Sokat készültem az örökbefogadás előtt, elolvastam egy csomó könyvet, hogyan kell viselkednem vele, hogyan kell nevelnem hogy én legyek a falkavezér stb... És még így is nehéz volt mivel rutinom nem volt. Hónapokig küzdöttem hogy leneveljem a rossz szokásairól, és erre rengeteg pénz ráment. Mintha fajtatiszta kiskutyát vásároltam volna,akinek inkább megelőztem volna a rossz szokások kialakulását mint hogy ki kelljen nevelni belőle. Ráadásul egy olyan kutyáról beszélünk, aki elég domináns természetű. Kan. Nem cserélném el semmi pénzért, de ha kezdő gazdinak akarnék kutyát javasolni azt mondanám válasszon egy olyan kutyát aki még nincs félrenevelve, mert nehezebb dolga lesz vele. És nem mindenki olyan kitartó mint én. Egy hozzáértő jó tenyésztő vagy kiképző meg tudja állapítani hogy egy kiskutya mennyire domináns természetű és hogy az energiaszintje mennyire egyezik a gazdáéval. Valamint vannak olyan helyek ahol meggyőződnek róla hogy alkalmas lesz-e az illető gazdinak. Sőt még utána nyomon is követik a kutyus életét. Ezekre a menhelyeken is próbálnak odafigyelni, az én esetemben pont nem:D Szóval szerintem nem ott kezdődik a gond hogy miért szeretne valaki fajtatiszta és kölyökkutyát. Azoknak a csöppségeknek is kell gazdi. Ízlések és pofonok, erről szól a történet. A baj azzal van hogy sokan felelőtlenül szaporítják a kutyákat, nem ivartalanítanak, és felelőtlenül vesznek magukhoz kutyát. Akár menhelyről. Én amúgy a spánielekbe vagyok beleesve. Mégis ezt a kis rosszcsontot választottam mert egyből beleszerettem abba a hülye fejébe:D
2011. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Butaság azt mondani, hogy a keverék vagy a menhelyi kutya értelmesebb vagy hűségesebb. Ez nem ettől függ.


Fajta tiszta kutyát pedig azért tartanak emberek, mert szeretik az adott fajtát. Ezért leszólni őket nem szabad.


Én megmondom őszintén, soha nem tartanék szánt szándékkal keveréket. Volt 2 is, mert utcáról befogadtam őket, de konkrétan keveréket nem keresnék, ha kutyát akarnék. Se menhelyre nem mennék, mert nem ismerem az adott kutya előtörténetét, még ha fajta tisztának tűnik, akkor sem. Én akarom kiválasztani a kutyát, amelyik az enyém lesz. Meg akarom nézni a tenyésztőt, kérdezni akarok tőle, látni akarom a szülőket, egyéb felmenőket.

2011. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!