Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet"csibészeltetni"a...

Hogyan lehet"csibészeltetni"a kutyát?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez a kérdés már egyszer fel volt téve,de ott inkább arról volt szó,hogy az jó e a kutyának vagy sem.

Én magam szeretném tanítani a kutyámat.

Egy rottweilerről lenne szó aki 7 hónapos.


2011. júl. 14. 21:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy ne csibészeltesd. Ehhez segéd kell, nem neked kell felheccelni, mivel az a lényeg, hogy téged védjen. És egyébként is, ehhez azért érteni kell... Valamit elrontasz, és ott a baj.
2011. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Rendben 2 emberes. Haladunk.

Megértem hogy nem egyszerü dolog,de azért nem atombomba gyártásról beszélünk.

Aki ért hozzá írja le.Ennyit kértem.

2011. júl. 14. 21:45
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel.Ha ezt nem szakemberek csinálják,akkor veszélyes lehet.Nem beszélve arról,hogy ha elviszed kutyaiskolába,akkor olcsóan ki8jössz,mert egy jó minőségű csibészkar min. 60.000 ft..De még egy átlagos minőségű is min. 30.000..egy kutyaiskola havidíja meg kb 5000..
2011. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

olcsóbban kijössz*


elnézést a helyesírási hibáért

2011. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Értek hozzá, és le is írtam. Semmi értelme, ha a gazda felhecceli a kutyáját. A gazdának a kutya mögött kell állni a póráz végén, és dícsérni a kutyát, ha megfelelően reagál a segédre.
2011. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A helyzet az hogy nincs időm kutyaiskolába vinni,nincs is mivel elvinni,és a legközelebbi 25 km-re van.

De azért lassan összeáll. Csak szavakkal dicsérjem,vagy legyen jutalom falat is.Mondjuk virsli karika. Ezt pont a tévében láttam hogy a legmegfelelőbb jutalomfalat.

2011. júl. 14. 22:35
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki ért hozzá, az hosszú ideig ezt tanulta, majd még hosszabb ideig tapasztalatot gyűjtött, szóval nem mennél semmire azzal, ha le lenne írva. Csibészeltetés előtt elsőként engedelmességi vizsgát kell tenni és akkor lehet elkezdeni örző-védőzni, amikor már valamennyire tudod kontorllálni a kutyát. Ne legyen ekkora önbizalmad mindenféle tapasztalat és tudás nélkül, menj el inkább egy kutyaiskolába!
2011. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha se időd, se pénzed, se kedved tenni érte, akkor valószínűleg nem olyan fontos tehát nem kell csinálni! Más képes 200 km-t utazni azért, hogy feljárjon Pestre tanfolyamra és százezreket kifizetni, te meg gondolod, hogy majd pár leírt mondatból megtanulod?
2011. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

nem tudom volt-e már korábban rottweiler-ed, de megsúgom neked hogy egy különösen agresszív fajtáról beszélünk. öregkorukban teljesen szokványos, hogy akár a saját gazdájuknak is nekimennek.

ezek tudatában pedig képzeld el, hogy az otthoni csibészeltetés közben, amihez valószínűleg egy ismerősödet fogod segítségül hívni megfelelő védőruha hiányában, valami hibát vétesz, a kutyádban pedig rosszul rögzülnek a megtanulandó feladatok. azt hiszem a többire magadtól is rájössz.

szerinted miért vannak erre külön szakemberek? nem attól lesz szakember valaki, hogy papír van róla a kezében, hanem hogy tapasztalat, rutin és tudás van a fejében. megfelelő körülmények között (képzett segítő, alkalmas védőruha) a kutya fejlődésének ütemében halad. és ezek a képzések nem mindig problémamentesek. ha a kutyád rosszul ragál egy új feladatra, mégis mit csinálsz vele? elkezdesz kapkodni és próbálsz kitalálni valamit, miközben lehet hogy csak rontasz a helyzeten. egy szakembert pedig felkészülten ér egy ilyen reakció, és rögtön tudja mit tegyen és hogyan korrigálja a hibát, miközben a segítődet vagy éppen téged valószínűleg már széttépett a kutyád...


azelőtt kellett volna elgondolkozni ezen és felmérni a lehetőségeket (kutyaiskola), mielőtt megvetted azt a kutyát...

2011. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Na jó, úgy látom kihaltak azok a tapasztalt emberek akik tudták a mindennapi problémákra a megoldást,viszont okosokból rengeteg fejlődött.

2011-ben úgy látszik már autót mosni sem mer mindenki,mert nem ért hozzá,inkább elviszi egy autókozmetikába.

Külön kértem hogy ne a saját okoskodását írja le mindenki,hanem próbáljon meg segíteni.

Olyan környéken lakom ahol kell az ilyen kutya BA..D MEG!

Nem poénból vettem meg!


Na.

Aki 25 évvel ezelőtt volt gyerek,az nem emlékszik a család kutyájára aki keményen fogott,viszont soha nem bántotta a családját? Akkor is kutyaiskolába hordták őket?

Ne nevettessetek már....

És igenis VAN önbizalmam

Köszönöm a nagyjából semmit.

2011. júl. 15. 06:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!