Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne majd egy 9...

Hogyan lehetne majd egy 9 hetes kiskutyát rávenni, hogy bemenjen a kutyaházba?

Figyelt kérdés

Egyik barátom apukája mondta, hogy állítólag, ha egy nagyobb "rongy" darabot, a mama kutya szőréhez dörzsölik és azt, amikor az új gazdi berakja a házába, bemegy és bent is marad éjszakára. Szerintetek ez igaz?

Milyen módszereket tudtok, hogy "beleszokjon" a kutyaházba?

Köszi


2011. júl. 14. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Beleszokik majd magától is.

Ilyen melegben jóhogy nem megy bele. Minek menne?

2011. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ráér még bemenni. Sok kölyök az első télen még nem is használja a kutyaházat, főleg ha nagytestű, nagy bundájú kutyáról van szó. A mienk is másfél évesen aludt benne először.
2011. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a kicsi, holnap hozzuk el... hát az előző kutyánk sem szokott bele. :(
2011. júl. 14. 22:27
 4/14 anonim válasza:
A mi kutyusunk is az első másfél évében mindig ott aludt a házunk bejáratánál, aztán beszokott a házába, kirángatni is nehéz volt onnan. Amúgy be tudod szoktatni, ha becsalogatod a házába, és ott jutalomfalatokat adsz neki, akkor jó élményekkel fogja összekötni. Ha elfogadsz egy tanácsot: Szokott menni Spektrum home-on Victioria Stilwell "A póráz két végén" műsorában mutatja, hogy lehet kutyákat megtanítani alapvető parancsokra. Animal Planeten meg ott van Ceasar Milan műsora "Csodálatos kutyadoki" műsora, ahol a kutya és ember kapcsolatán volt a hangsúly. Mindkettő érdekes, ajánlom figyelmedbe.
2011. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
előző vagyok: milyen fajta kutyus?(:
2011. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a műsorajánlásokat. :) Szoktam nézni az Animal Planetet, de egyszer nem találkoztam a Csodálatos kutyadoki filmmel... Lehet mindig rosszkor néztem. :)

Egyébként, skót juhászról van szó. :)

Nálunk is az előző skót juhász 15 évig az ajtónk előtt feküdt, az istenért nem akart belemenni a házába, hiába adtam jutalomfalatokat. :D Ő makacs volt. ;)

2011. júl. 14. 22:41
 7/14 anonim ***** válasza:
Hidd el, tudja, hogy ha be kell mennie. Amíg nem megy be, jobb neki kint. Egyébként én is beraktam az alomszagú rongyot, és miután hazahoztuk, pisilt, evett, szaglászott a kertben, aztán rögtön bevonult a házába aludni (ahol a rongy is volt).
2011. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: ezek szerint ez a rongyos dolog nem hülyeség? :)
2011. júl. 14. 23:04
 9/14 anonim ***** válasza:
De tényleg, miért kellene bemennie? Ha fázik, akkor van annyi esze magától is, hogy behúzódjon, amúgy meg jobban érzi magát a teraszon a bejárat mellett.
2011. júl. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kutyák nem mindig szeretik azt a helyet, amit a gazdi jelöl ki nekik, általában saját maguk választanak ki egy helyet, oda kellene tenni a házat. A ronygdarab a mama szagával nem hülyeség, de nem arra lett "kitalálva", hogy bemenjen a kutya a házba, sokkal inkább az első pár éjszaka átvészelésére. A környezetváltozás miatti stresszt könnyebben viseli a kölyök, ha érzi maga mellett az anya szagát.
2011. júl. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!