Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kanári szigeteki kutya vagy...

Kanári szigeteki kutya vagy amerikai bulldog (standard)? SOS

Figyelt kérdés

Melyik a jobb házőrző?Melyik jön ki jobban kutyákkal? Kan és szuka kutyám van, mindkettő kistestű.


Melyik a nyugodtabb kiegyensúlyozottabb?Melyik tudja kezelni a kicsiket?Lakásban melyik érzi magát jobban?Melyik nyáladzik kevésbé?


Köszi


2011. júl. 15. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
macska
2011. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fajtára nem lehet kimondani, melyik felel meg jobban a feltételeidnek.

Fajtán belül egyedenként számít, melyik, milyen.

2011. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
bulldog
2011. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 B3rNIk3 válasza:
A kanári-szigeteki kutya idegeneket nem enged a kertbe vagy a lakásba.Ha a család valamelyik tagja veszélybe kerül, azonnal közbelép.A szukák általában kezelhetõbbek, mint a kanok.Jól tűri a gyerekek társaságát(viszont idegen kisgyermeket is megtámadhat).A macskákkal és más háziállatokkal jól kijön.Más kutyákkal szemben kifejezetten domináns.A harc elöl nem hátrál meg.ennek ellenére szeretetreméltó, intelligens és ragaszkodó.Idengenekkel bizalmatlan és nyers...Az amerikai buldog kedveli az embereket, nyitott a világgal szemben,és szívesen köt barátságot még vadidegenekkel is, feltéve hogy azok rossz szándék nélkül közelednek felé.Gazdájáért rajongó, végtelenül emberközpontú kutya.Szerintem mindenképpen kölyök kutyát vegyél.Mert minden fajtának van sajátos tulajdonsága,viszont az is sokat számít hogy nevelik...:) remélem tudtam segíteni,sok szerencsét ;)
2011. júl. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A bulldog szerintem is jobban megfelel az elvárásaidnak!

Nézz körül a fajtamentőknél, hátha megtetszik valamelyik kutyus, és a jelleméről is tudsz informálódni :)

2011. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen amerikai bulldog! Kiegyensúlyozott,nyugodt,toleráns a kistestű kutyákkal,lakásban egész nap döglenek :) De ha kiviszed pl. kutyasuliba akkor teszi a dolgát! Csak ajánlani tudom!
2011. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
kanári
2011. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne mindig a standardot nézd.

Egy kutya olyan lesz amilyenre TE formálod. Olyan mint egy gyurma. Te alakítod ki hol a helye, mit lehet és mit nem.


A kanáriról azt írják, hogy az idegeneket még a saját gazdája jelenlétében sem tűri meg.

Akkor nézd meg az alábbi képet. NEM én vagyok rajta, hanem egy vadidegen hölgy. Akkor láttuk először. :


[link]


Itt a szomszéd kisfiúval van:

[link]


Itt az egyik ismimmel:

[link]

Itt a másik ismimmel:

[link]

Itt meg a szukám vadidegen srácokkal pasizik a vonaton:

[link]


A szukám imádja az embereket, de a kutyákat kimondottan vadássza. Minden kutyát meg akar verni, akár szuka akár kan. Még akkor is bunyózni akart amikor tüzelt. Egyedül a párját nem bántja és a mama kutyáját.

A kan kutyám sokkal nyugisabb megfontoltabb, és csak akkor verekszik ha muszáj.

Bár a bulldogot nem ismerem annyira, de szerintem mindkettő fajta nagyon nyálas.

2011. júl. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ez sokmindentől függ hogy melyik jobb! A feltételeid alapján nem igazán lehet dönteni!
2011. júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősünk annak az bulldogjamikor tüzelt még őt is megharapta pedig korábban még sose tett ilyet. mondjuk ez a bulldogokra nem jellemző!
2011. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!