Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiképzés új módszerekkel?

Kiképzés új módszerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Húgom 15 éves, és nagy tervei vannak. Kutyakiképző szeretne lenni. Igazából én nem nagyon értek ehhez, de ő azt mondta, hogy nem a megszokott módszerekkel fogja tanítani a kutyákat, hanem egy teljesen új stratégia alapján, amiben a gazda és a kutya közti bizalmon és szereteten van a hangsúly.

Igazából már el is kezdte megvalósítani a tervét, mert sok év könyörgés után megkaphatta a kiskutyáját. Menhelyről hoztuk, mudi keverék. A kutya körülbelül 8 hónapos, de már nagyon okos.

Igazából szerintem a testvérem nem tesz rosszat a kutyának így látásra, de azért aggasztanak ezek az "új és korszakalkotó" ötletei. Ráadásul még csak tizenöt éves. Mit gondoltok? Lehet jövője a tervének? Egyáltalán értelme van? Nem lenne jobb ha egy kutyasuli által javasolt, kitapasztalt utat követne?

Mivel nálam szinte mindenki jobban ért a kutyákhoz, mindennemű választ szívesen fogadok.


2011. júl. 15. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

A fiatalság a kisérletezések ideje. Ugyan, mi baja lenne, hogy most éppen új módszert használ? Lehet, nem is olyan új az a módszer, csak ő nem tud róla.

A jövő majd eldönti, kitart-e a terve mellett, más kutyáknál működik-e?

Hasznosan tölti az idejét, semmi más.

2011. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a lovak képzéséhez értek jobban, de pl. a lovak esetében az új, erőszakmentes képzés szerintem jobban beválik, mint a régi "betöréses" módszer. A kutyasuliban meg tényleg elég "riasztó", amikor fojtónyakörvvel rángatják a kutya nyakát.
2011. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom h a kutyakiképzés alapja mostmár azért a legtöbb helyen a "jó kutya-gazda kapcsolat". Ez nem igazán módszer. De lehet h ô valami olyat talál ki ami akár azzá vállhat. Azzal h ô "kísérletezik" nem hiszem h bármi baj történne, hiszen egy pozitív dologgal próbálkozik. Az már más kérdés, h oké h neki megy, mert mondjuk ösztönösen ért a kutyákhoz stb., de lehet h ezt nem tudja átadni másoknak mivel ahhoz h ez sikeres legyen kell az ô személyisége hozzá. Egy módszert az tesz sikeressé ha az könnyen átültethetô a hétköznapi "felhasználók" szintjére. Ám arra próbáld felkészíteni h a kutyakiképzésbôl nagyon nehezen lehet megélni....
2011. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen én is inkább a lovakhoz értek :P


Szóval akkor azt mondjátok semmi baj nem történhet? :) Igen ő is tudja, hogy nehéz lesz megélnie, de már 9 éves kora óta kitart az álma mellett.

2011. júl. 15. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz h baja lehet? Megharapja egy kutya vagy a kutyája? Vagy mi?

(szvsz nem lesz semmi, én ezen nem aggódnék....)

2011. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy talán van valami, amit ha ő máshogy csinál, azt a kutya sínyli meg. Mármint, hogy mivel még nincs tapasztalat tönkreteheti a kutya életét. Külső szemlélőként a kutyánk boldog és tökéletesen érzi magát, csak hát bennem mindig ott van a félsz...
2011. júl. 15. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha nem veri agyba fôbe akkor ilyen nem fordulhat elô. Az igen, h nem oda lyukadnak ki ahová elképzelte...de ez a kísérletezés miatt.

A másik amiért nem értem, h miért izgulsz, mivel ez h a kutya kiképzését a jó kutya-gazda kapcsolatra építi egyáltalán nem újdonság. Sôt már elég régi szemlélet h erôszakkal nem megy. De ez csak egy alap, mert utána jön a tényleges munka: hogyan tanít meg a kutyának bizonyos feladatokat. Nagyon hasznos lenne ha agilityznének vagy obidienceznének. Ezek a sportok a jó kutya-gazda kapcsolatan alapulnak, ám olyan összetett h ezt jól csinálják, nem olyan mint megtanítani a kutyát ülni, hempregni stb.

2011. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!