Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta van aminek...

Milyen kutyafajta van aminek selymes puha a szőre?

Figyelt kérdés
milyen fajtavan nem igényel napi félóránál/óránál több fésülgetést...és nem táskakutya de kicsi(kb akkora mint egy west highland white terrier)és nem beteges, játékos?(ez egyedtől is függ tudom de átlagosan)
2011. júl. 16. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Máltai bichon. Nekem az van. Nagyon cuki. Ilyen aktív kutyát még nem láttam.
2011. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) de a te kutyulid máaltai bichon keverék? nnagyon édes leehet!
2011. júl. 16. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, keverék. Van még benne valami egyéb:D Helyenként kékes fekete szőrök állnak ki belőle, úgyhogy sejtem hogy mi:) Azt leszámítva a kinézete máltai selyem. Meg a természete is szerintem. Azt olvastam hogy azok eléggé kis energikusak. Bárhogy lehet vele játszani. Elég ha csak kicsit megrántom a lábam hirtelen. Azt ő már játéknak tudja be és begerjed:D Viszont mindennap meg kell fésülni, nem szabad kifelejteni, mert akkor a tövénél összecsomósodik neki:S De annyira kis puha selymes szőre van:)
2011. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xnorkax ***** válasza:

Spicceket szereted? Nagyon selymes a szőrük és ha rendesen, minden nap átfésülöd, akkor elég az annyi idő. Ráadásul spiccekből rengeteg méret van, egészen kicsitől a közepesen át a nagyobbakig.

A bichonoknak is nagyon selymes a szőre, pl havanese, frise stb. Aztán ott van még a lhasa apso.

2011. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) előző! a lhasa apso-t ismerem csak nagyon ritka magyarországon,és elég drága.
2011. júl. 17. 13:25
 6/9 A kérdező kommentje:
És szerintetek majd ha kapok egy kutyát , szukát vagy kant válasszak? (ivartalanítva lesznek mindenképp de akkor is :) )
2011. júl. 17. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:
A szukák általában kedvesebbek, bújósabbak lesznek. Kiskutya korban még játékos mind. Gondolom első kutyád lesz. Én szukát javasolnék, de ne csak ez alapján válassz. Hozzáértő meg tudja állapítani a kiskutya viselkedéséből, hogy mennyire aktív, és mennyire hajlamos dominanciára. Ne válassz domináns kutyát így elsőre, mert mindig harcolnotok kell majd hogy ki a főnök.:D És ha elkényezteted nagyon a fejedre fog nőni. A követő természetűek könnyebben kezelhetőbbek, és ha mégis elkapatod könnyebb kijavítani a nevelésből eredő hibákat, rossz szokásokat. Ezeket vedd figyelembe mikor választasz.
2011. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! én a bichonokér vagyok oda,de a hasonlóak is tetszenek,és a a corgik(pl welsh corgi),és hasonlók.azt mondják a menhelyi,és a keverék kutyák hűségesebbek,már ellátogadtam a menhelyre de mindegyik inkább nagykutya volt:(
2011. júl. 18. 10:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézelődj interneten is örökbefogadható kutyák után. Vannak kutyák akik ideiglenes gazdiknál vannak nem a menhelyen tartózkodnak:)

Bichonok közül állítólag a bichon bolognese aktívabb általában mint a havagnese, de a bichon maltaise is elég lelőhetetlen fajta:) De szerintem ilyeneket nem találsz menhelyen, vagy legalábbis ritka. Ezeknek a keverékei is nagyobb valószínűséggel vannak ideiglenes befogadónál mint közvetlenül menhelyen.

2011. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!