Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen legyen az...

Szerintetek milyen legyen az első kutyám?

Figyelt kérdés
Először is fajtatisztát szeretnék. Van rá kb. 70.000 forintom. Tudom ez igazából az én döntésem lenne, de ti mit ajánlotok egy kezdőnek?
2011. júl. 16. 18:44
1 2 3 4 5
 1/48 anonim válasza:
63%

Nagyot vagy inkább kissebbet szeretnél?

Golden Retriever,Német juhász,Spánielek.

2011. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Hát. Ez úgy kb. mindegy. Hatalmas kertünk van és a házban is lakhatna picit.
2011. júl. 16. 18:50
 3/48 xnorkax ***** válasza:
78%

A kert mérete nem fontos, hanem az, mennyit tudsz vele foglalkozni, sétálni vinni, tanítani, esetleg sportolni vele.

A retrieverek tényleg jó kutyusok elsőnek, de nagyon válaszd meg, honnan veszed! Én ajánlanám még a skót juhászt, a shetlandi juhászkutyát, magyar vizslát és még rengeteg fajta jöhet képbe.

2011. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
57%
hovawart , border collie, belga juhász , német juhász
2011. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
Járnál vele kutyasuliba? Ha igen, akkor olyat ami tetszik :)
2011. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim válasza:
25%
én a bichon havanese-t ajánlanám, mivel rendíkül okos, inteligens, szobatiszta. ajánlatos bent tartani, mivel fázós tipusúak. télen kis kabátba szeretnek csak kimenni... mi sosem tartottunk még bent kutyát és tartottunk is tőle, de mostmár csak bichont vennék! :))
2011. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Bulldogok szerintetek milyenek lennének?
2011. júl. 16. 20:19
 8/48 anonim ***** válasza:
Aranyosak, röfögnek, nekem tetszenek. Csak a francia, vagy angol nem őrzi a házat. Esetleg amerikai bulldog? Amstaff, bullterrier? nagyon jó még a német vizsla, magyar vizsla.
2011. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondold végig, hogy milyen természetű ember vagy, milyen életritmusod, hobbyd van, mert nem lenne jó, ha a kutya miatt olyan szokásokra kényszerítenéd magad, ami hosszútávon idegesítene, az alaptermészetedtől idegen lenne. Ha ez megvan, akkor keress ehhez illeszkedő fajtát, hogy mind a kettőtöknek öröm legyen az együttlét. Az nagyon jó, ha van kerted és nagy helyed, de egy kutyával ( akár kicsi, akár hatalmas termetű ) foglalkozni kell, különben bekattan.
2011. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

németjuhász border collie pont nem első kutyának valók...

golden retriever,labi,angol szetter,spániel,vizslák első kutyának jók.persze velük is kell rendesen foglalkozni de talán belőlük nem lesz nagy baj ha kicsit ügyetlenebb a gazdi.mert eleve könnyen kezelhető engedelmes nem domináns természetűek..

2011. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!