Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szörű kutyába belemehet...

Hosszú szörű kutyába belemehet kullancs? És hogyan veszem észre hogy lenne a kutyámba kullancs? Ja és hogyan vegyem ki ha találok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 19:03
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és ha tudtok még valami fontosat a kullancsról és kiszedésérőll irjatok.Köszi.
2009. ápr. 1. 19:07
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
természetesen lehet fölmászik a szőrén és befurja magát ha simogat és már elég nagy észre veszed én a kutyusombol kézzel szoktam kiszedni de állatorvost meg kell kérdezni hogy van-e ilyen kifejezetten kullancs kiszedö cuc bár szerintem az állat patikában is kapható ha van
2009. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
elirtam simogatod és azthiszem a kullancs betegségeket is terjeszt de hogy mit azt nem tom
2009. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De mennyire, hogy belemehet! Veszélyesebb sokkal a rövid szőrű kutyáknál a helyzet, mert nehezebb észrevenni. Minden séta után át kell vizsgálni a bundáját/szőrét. Ráadásul az ember nem is azonnal találja meg a dögöket, hanem másnap, amikor már jól megszívták magukat és ha fertőzőttek voltak, akkor már a kutyát is sikeresen megfertőzték. Bolha- és kullancsirtó cseppet érdemes használni. Ha kullamcsot találtál, akkor kullancscsipesszel lehet kiszedni, de inkább ne legyen bej, jobb megelőzni, ha lehet.
2009. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kullancs terjeszti a Lyme kórt(ez ellen van védôoltás) és a babéziát, amitôl a kutya 1-2-3 nap alatt elpusztul. Sajnos ez egyre gyakoribb. A kullancsok pedig egyre jobban immunisak a kullancsnyakörvre és spot-onokra.
2009. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden séta után kullancskeresés. Sajnos ma mást nem lehet csinálni. Én kézzel egyszerűen kihúzom belőle. Eddig mindíg sikerült sértetlenül kiszedni. Az a lényeg, hogy a bőrhöz minél közelebb fogd meg.
2009. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos minden kutyába megy bele,és már nem csak séta után kell átnézni,akár naponta minden este mert már mindenhol van nem csak erdőben sajnos.A mi kutyákat menhelyről hoztuk és az állán volt valami,és azt hittük szemölcs mert úgy nézett ki.Elvittük dokihoz más miatt és mondtuk neki,megnézte és mondta hogy kullancs csak már megszívta magát.Kérdezz meg egy állatorvost hogy hogyan lehet biztonságosan kivenni.Ha jáccasz vele vagy sétáltatok vagy bármi,akkor bogarászd őt este át,és magad is.
2009. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos belemehet.Szuszika puli bolt, tegnap pusztult el 4 évesen kullancs miatt.5.-én.5 nap múlva lett volna 5 éves.A kullancs miatt vese elégtelensége lett.Voltunk az állatorvosnál,mondta, hogy ennek a kutyának már nics sok hátra.Mi választhatunk, hogy elaltassa, vagy sem.Én nem akartam, hogy elaltassa, mert akkor egész életemben azon gondolkodtam volna, hogy hátha túlélete volna. Az orvos szerint 1% esélye volt, hogy túlélje.Végig vele voltam szinte.Amikor hazahoztuk,először is elmentem arra sétálni,ahol rengeteget,voltunk együtt, sétáltunk, futottunk.Aztán amikor hazajöttem akkor, csak legfeljebb papírzsebkendőért mentem be.Amikor felálltam ő meg felült, aztán mindig összerogyott.Láttam amikor vért hányt, meg valamilyen sárgát.rengeteget sírtam, most is sírok.Aztán megjöttek az anyáék,az egész család Szuszival volt.Apa bement egy kicsit.Anya simogatta aztán egyszer csak.Nem vett már levegőt.Még élt , dobogott a szíve, csak kómába esett.Addig bementem zólni az apának, hogy vége. Aztán Szuszihoz jöttünk.És nem dobogott már a szíve.És bepisilt. Már tényleg vége volt.Együtt meg emlékeztünk róla.Aztán eltemettük. Nagyon meghitt volt.Abba a pokrócba raktuk bele, amin legutójára feküdt.Mellé raktuk a két kis kedvenc plüssét, egy dalmatát, és egy tigrist. Nagyon sokat játszott vele.Aztán beleraktuk a földbe, és eltemettük.A kertbe, az eper mellé. Mindig beszokott odamenni, és lelegelte tavasszal az összes epret. Többé nem fog epret csenni.Tegnap óta csak sírok.Nem tudok meglenni nélküle, éjjel sem tudtam aludni.Rengeteget köszönhetek neki.Soha sem jutottam el volna nélküle, addig, ameddig.Amennyit futottam vele. Nem juttotam elvolna a futóversenyeken nélküle. Nem tudok túl lenni nélküle. Sosem felejtem el. Még fiatal volt.Nem tudom felfogni, hogy nincs többé.Nagyon szerettem.


SZERETTELEK SZUSZI, ÉS SOSEM FELEJTELEK EL!

2010. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!