Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár - 2 év elpocsékolt év...

Uszkár - 2 év elpocsékolt év után van még esély engedelmességre, s hogy meg akarjon felelni nekem?

Figyelt kérdés

Tegnap kérdeztem, hogy az uszkárok mennyire akarnak megfelelni a gazdinak, és azt a választ kaptam hogy nagyon, viszont valaki azt írta, hogy van ismerőse, aki kiskorában nem nevelte a kutyát, és most nagyon makacs.


Mi is így vagyunk vele, kiskorában nem neveltük annyira, és most 2 évesen kezdett el suliba járni, a dolgokat megcsinálja, de azt szeretném, hogy ne csak a falatok miatt feleljen meg, hanem mert meg szeretne felelni. Ezt még ki lehet alakítani? Hogyan? Amúgy törpe :D


2011. júl. 17. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet tanitani csak több idő és türelem kell hozzá mint kölyökkorban, ilyenkor már 1ik fajta se tanul loyan könnyen
2011. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az uszkárok bár nagyon tanulékonyak és szinte bármire megtaníthatók, oda kellett volna figyelni rá. Bár 2 éves még szóval még semmi nincs veszve, de azért sokkal több türelem s figyelem kell. Ha a kutya elfogad gazdájának és nem hiszi azt hogy ő a főnök a "falkában" akkor akár szivesen is csinálhatja dolgokat. Amúgy az én barátnőmnek is van egy törpe uszzkárja csak ő 11 évig nem foglalkozott vele és még most se teszi, ezért a kutya átvette az irányítást és semmi és senki nem akadályozta meg hogy ő legyen a falkavezér. :/ Ja és nem kell mindig jutalom falat mert akkor tényleg csak azért dolgozik majd, néha elég egy : "okos kutya!", és egy paskolás. És onnan is tudni fogja hogy jól csinálta. AMúgy a jutalom falatot amúgy se szaba állandóan használni mert akkor csak azz lesz a vége hogy el lesz kényeztetve. Én azt csinálom hogyha valamit jól csiál fogo ez labdád és eldobom neki. :D
2011. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :D
2011. júl. 19. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!