Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak van agyhártyagyullad...

Kutyáknak van agyhártyagyulladás elleni végőoltás?

Figyelt kérdés
A lyme kór ellenit már megkapta, nem tudom ilyen is van?
2011. júl. 17. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
igen, van
2011. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen agyhártyagyulladásra akarsz oltatni?

Nem jellemző a kutyáknál. Az humán betegség.

2011. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
amit a kullancsok terjesztenek! vagy ezt a kutyák nem kaphatják el? ezt nem tudtam hogy humán.... amúgy köszi a válaszokat!
2011. júl. 18. 20:07
 4/10 anonim ***** válasza:
A kutyának Lyme van és Babézia.
2011. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
oh értem. és a babézia ellen gondolom van oltás ugye?
2011. júl. 20. 18:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs. Az Imizolt adják, amikor beteg lesz. Vannak, akik beadatják megelőzésként is, mert kb 1 hónapig véd. Bár vannak már jelek, hogy nem 100 % az sem.Amit mostanában behoztak oltóanyagot, azt fél évente kellene adni. Nem véd, csak legyengíti a vírust és baromi drága.
2011. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm! akkor a lyme kór ellenit beadattam neki, ennyit tudok tenni... meg hogy nem viszem erdei helyekre... mondjuk az sem kizárt hogy a füves udvarban szed össze kullancsot...:S
2011. júl. 22. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez ellen kénytelen vagy védekezni. Akár spot onnal, akár nyakörvvel, vagy bármelyik szerrel, ami ma kapható.A védekezés hosszú távon, ha nem is 100 %-os, de kifizetődőbb, hiszen kisebb a lehetőség a megbetegedésre.Ha nem védekezel, egy fertőzés nem csak anyagiakban kerül sokba, de a kutya szervezetének sem igazán jó.
2011. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kiltix nyakörv az van rajta mindig!
2011. júl. 24. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Időnként érdemes a nyakörvet levenni és megkapargatni a belső réteget. A kutya szőre, bőre zsíros, a por ,piszok rátapad.
2011. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!