Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 12. szülinapos kislánynak...

Egy 12. szülinapos kislánynak milyen kistestű kutyafajtákat ajánlanátok ajándékba?

Figyelt kérdés
Már gondolkodtam az uszkáron, Yorkshire terrieren és tacskón, de én egyszerűen nem tudom eldönteni...
2011. júl. 17. 19:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

a bichonok nagyon jó választások a gyerekek mellé persze a gyereknek meg kell mondani hogy bánjon egy kistestű kutyussal

bichon havanese és a bichon frise jók erre a célra viszont sokat kell ápolni a szőrüket évente 2-3 szor kozmetikába kell vinni őket hogy lenyírják a szőrüket...

2011. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Szerintem Yorkshire terrier :) nekem is az van és nagyon aranyos
2011. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 skarma ***** válasza:
törpeuszkár is jó választás
2011. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Niburta válasza:
100%
A személyiségétől is függ. Ha mozgékony kislány, akkor a Beagle is jó választás, ha mindenképp fajtatiszta kutyát szeretnétek. Nagyon kedves, barátságos fajta. Én mondjuk a menhelyről hozott kiskutyákra esküszöm: látja a lurkó is, hogy mennyivel jobb érzés megmenteni egy kutyust, illetve minimális összegbe kerül, nagyobb az esélye, hogy nem lesz a túltenyésztés miatt semmi későbbi baja. A Yorkshire-eknek sokszor idegrendszeri problémáik vannak.
2011. júl. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
Beagle! :)
2011. júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Tacskó.A lányom tacskóval nőtt fel, és most az unokám is csakis tacskós lesz. Valódi kutya kicsi testben.
2011. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Csivava(ha 6éves alatti gyerek is van akkor NE!),Bichon Havanese,Pekingi Palotakutyus,Beagle,Westie,Kínai Meztelenkutya,Mopsz,Máltai selyemkutya,Spániel,Yorki,Tacsi,Cairn Terrier.


Az összes fajtát,amit leírtam,olvass utánuk,és amelyik a legjobban illik a kislány tulajdonságaihoz,azt válaszd!:-)

2011. júl. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy fekete tacskóm is meg Yorkshire terrierem is. A tacskóm nem volt annyira barátságos mint a kis yorki azonkívül a szőre is hullott (most az már nem tudom, hogy ez mennyire általános jelenség a tacskóknál). A yorki esetében az is jó volt, hogy ha valami volt, akkor könnyen föl tudtam kapni és elvinni a helyszínről.
2011. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Amerikai Staffordshire Terrier.

Elsőre nagyon vadnak tűnik, de a legjobb választás!


Internetről:

"Jelleme: Az amerikai staffordshire terrier őszinte, barátságos, egyszerű, kedves, mozgékony és szilaj kutya. Figyelmes, nagyon bátor, kitartó, és nem kíméli magát, „bátorsága közmondásos”. Nagyon hűséges a családjához, és általában eléggé engedelmes is. Magas fájdalomküszöbe és természete miadt, jól kijön a gyerekekkel. Kissé dominánsan viselkedhet más kutyák felett (korai szocializációval ez orvosolható)."


Saját tapasztalat: Nem túlzás, tényleg a kutya minden + tulajdonsága megvan benne. Pitbullal ellentétben, könnyebben tanítható és nem vad.


Amire oda kell figyelni, sok-sok mozgás, és más kutyákhoz való szoktatás (fiatal korban).

2011. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, az első válaszolónak mondanám, hogy van a nyagímamának havanese, nagyon aranyos, a szőre is naggyon jó és mi egy másmilyet szeretnénk. Nekem a lányom hát nem is annyira "mozgékonvy" de szeret a kertben játszani a hugával(9 éves) és a barátnőivel az utcán biciglizni. Maga szerint egy kocka. Magyarul egy számítógép függő. Én nem tudom egyszerűen eldönteni, és nem kérdezem tőle, mert akkor sejteni fogja.

28 anyuka

2011. júl. 17. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!