Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor ez most mi, fajtatiszta...

Akkor ez most mi, fajtatiszta v nem?

Figyelt kérdés

Szóval két tacskónk volt ezidáig. Az egyik még él.


Kezdem azzal, amelyik meghalt már: két fajtatiszta tacskó volt az anyja meg az apja, de: nem két ugyanazon fajta tacskóból! Az egyik hosszú a másik rövid szörű volt, a mienk is rövid szőrrel született. Tehát nem volt nyilván tk-ve emiatt, de attól még két tacskótól volt, szóval nehezen lehetne ráfogni h nem volt tacskó!


A mostani tacsink teljesen fajtatiszta szülei díjnyertesek, anyáék egy kutyakiállításon vették, és azt mondták egy fillért sem hajlandóak tk-ért fizetni, mert nekik ugyan nem kell semmire. Viszont itt egyesek fennen hirdetik h csak az fajtatiszta akinek van tk-ja. Tehát: akkor egy tacsi akit kiállításon vásárolsz, szülei díjnyertesek, de nem költesz el plusz 5500-at rá, akkor már nem is fajtatiszta?????? H is van ez?


2011. júl. 17. 21:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk vmit!

Kiállításon venni kutyát? Én mikor megyek a kiállításra a parkolóban meg előtte szoktak hemzsegni a kutyaszaporítók!

Egy igazi tenyésztő nem viszi el a kicsiket ennyi kutya / ember közé.

Szval valószínű, hogy szaporítótól vették a kicsiket.

De ez csak az én gondolat menetem!

2011. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük azzal az aprósággal, hogy egy normálisabb tenyésztőnél a törzskönyv nem extra, azt megkapod, ha nem kell akkor is. Illetve ha valaki így állít oda: "Nekem nem kell a tk", az bizony nem kap kutyát.
2011. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

NA megnézném azt a "tenyésztőt" aki kiviszi ilyen helyre a kölyköket...és a tk nem opció.. normális tenyésztő mindig ad törzskönyvet.

Nem ismerem a tacskó tenyésztési szabályzatot de pl collie ban hiába rövid szőrű az egyik a másik meg hosszú ha keresztezed őket az már keverék...nem számít, hogy mind a kettő collie

2011. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Tőlük megkérdezték, kell-e de ne ezen lovagoljunk, hanem engem elsősorban az első kutya érdekel: ha két tacskótól van de nem azonos tacskóktól, akkor ugye elvileg keverék, de mégsem lehet letagadni, h TACSKÓ, nem? Mmint már csak volt szegényem.


Ami a másodikat illeti: ha az ember már egy kiállításon se vehet kutyát- és nem a kiállítás előtt vették egy bódéról, félreértés ne essék- akkor már milyen világban élünk?

2011. júl. 17. 21:50
 5/25 anonim ***** válasza:

Egy igazi tenyésztő nem ad el kutyát tk. nélkül. Pláne nem egy kutyakiállításon, ahol NEM ÁRULNAK KUTYÁT. Az legfeljebb egy kutyavásár lehetett.


Az előző tacsiról nem tudok nyilatkozni, nem tudom, hogy a fajtán belül hogy vannak a csoportok.

2011. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A kiállítás területén kölykök kutyát árulni TILOS. Budapest, 2007. február 25. MEOE rendelkezés de ez csak a frissítése...már előtte se szabadott
2011. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%
Az én fajtámban nem egy IGAZI, nagynevű tenyésztőt ismerek és, bizony, adnak el tk nélkül is kutyát.De egyre többen megteszik ezt más fajtában is.Nagyon sokan nem tudnak lemondani a tenyésztésről, viszont a mostani hazai helyzetben nagyobb a lehetőség eladni a kicsiket nyomott áron, papír nélkül.Kevés az a tenyésztő, aki valóban megfelel az itt olyannyira kiemelt VALÓDI TENYÉSZTŐ kritériuminak.Persze, hogy az lenne az ideális, ha valóban csak az igazi tenyésztők hoznának le almot. De az ember gyarló és ha a hobbijában megalkuvással képes csak tovább tevékenykedni, bizony, kevesen tudnak ellenállni.
2011. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fajta, hogy tacskó hivatalosan nem létezik, ez egy fajtacsoport, ugyanúgy, mint a juhászkutyák, társasági kutyák, vizslák/szetterek vagy agarak. A fajta szálkásszőrű standard tacskó, rövidszőrű törpe tacskó, hosszúszőrű kaninchen tacskó. Szóval nem volt fajtatiszta a kutyád. Egy whippet meg egy afgán agár kölyke sem lesz fajtatiszta "agár", így van ez a tacskóknál is.

Kutyakiállításon most már nem lehet kutyát árusítani, mert ott csak gyenge minőségű, szaporított kutyákat lehetett kapni, igazi tenyésztő sohasem árulna ilyen módon, illetve törzskönyv nélkül nem adna el kiskutyát. Mivel nincs tk, ergo nem bizonyíthatók az ősök, így ez a kutya sem fajtatiszta. Ezerszer elmondtam már de ide is leírom, hiába állítja akárki, hogy ez meg ez a szülő, ha nem tudja bizonyítani, akkor semmit nem ér a szava. Ennek a szaporítónak is lehet van egy díjnyertes kanja és szukája, otthon meg vannak a gyengébb minőségű, szűretlen, eredmények nélküli kutyái és ezek kölykeit is a díjnyertesek neve alatt hirdeti.

2011. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Oké, ezt már felfogtam az előző x hasonló hozzászólásból, akkor nyilván vásár volt, csak belefutottak egy nem korrekt tenyésztőben, holtig tanul az ember. Ellenben a kutya szerencsére gyönyörű és egészséges stb.


Szóval ne lovagoljunk ezen tovább ha lehet.

engem tényleg a másik érdekel jobban, mert azt tudom, h nem számít fajtatisztának, de mégis TACSKÓ volt, méghozzá 100%-ban, más kérdés h nem alkalmas mondjuk tenyésztésre, amit mondjuk nem is állt szándékunkban- ezzel amúgy csak arra akartam rámutatni, h azért mert nincs tk-ve egy kutyának attól még egy adott fajta tagja, akárki akármennyire is ágál. Ezzel kapcsolatban voltam arra kíváncsi h azok, akik szint csak a tk-ves kutya lehet fajtatiszta, tehát ebben az esetben tacskó, akkor ezek a kutyák mégis micsodák, ha nem tacskók? Színre szagra genetikára azok, ebben megegyezhetünk, nem?

2011. júl. 17. 22:11
 10/25 A kérdező kommentje:
22.07 Na erre voltam kiváncsi, tehát kutya, azon belül tacskó, de azon belül viszont már nem ilyen vagy olyan tacskó. Köszönöm :) Ez érdekelt!!!
2011. júl. 17. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!