Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Shiba inu és az akita inu...

A Shiba inu és az akita inu ugyanaz a kutya? Nagyon hasonlítanak egymásra. Személyiségre is ugyanolyanok? Egyáltalán hogyan lehet megkülönböztetni őket? Pl. Akaratos, makacs, hűséges, magánakvaló, nyugodt stb.

Figyelt kérdés

Az én kutyám most melyik lehet?Már régóta megvan,de még az állatorvosok(idáig 2) se tudta megállapítani hogy melyik lenne.


Kép:én akitát mondok mindig ha megkérdezik milyen fajta.Szerintetek?


[link]


2011. júl. 17. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a standardot . Az akita eleve nagyobb, mint a shiba.
2011. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akita: Méret: A kan magassága 67 cm, a szukáé 61 cm.

Shiba: 37-40 centiméteres

2011. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kép alapján is akita bár annak kicsit nekem túl hosszú a szőre.. de elég nagynak néz ki...inkább keverék vagy szőrtípus hiba (ha előfordul ilyen a fajtában)
2011. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A te kutyád valami spicc, de még inkább husky keverék... nem akita.

(az állatorvosok meg nem küllembírók, soha nem tanulták külön a kutyafajtákat, nem kötelességük ismerni őket és a legtöbbjük nem is ismeri őket...és ennek ellenére mégis minden ember az állatorvosoktól várja h megmondja milyen fajta stb...)

2011. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én láttam ilyen akitát.vannak hosszú szőrűek is..pont így nézett ki még a színe is ilyen volt.de persze a hosszú szőr hibának számít de attól még lehet akita..
2011. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennek a kutyának köze nincs az akitához: a szemén és a pofacsontján látszik.

Ellenben valami malamut esetleg husky inkább lehet benne: [link]

2011. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!