Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Fel lehet jelenteni a...

SOS! Fel lehet jelenteni a szomszédom? Vagy ilyen esetben mit lehet csinálni? SOS!

Figyelt kérdés

Van 4 rottweilere és kb 2-3 hete hozott még egy kiskutyát. A kiskutyát minden kis apróságért laposra veri. A másik 4 kutya szó szerint egész nap tépi egymást. Az egyiknek van egy nagyon csúnya seb a nyakán ott a bőr már alig van rajt, tehát már lóg neki és kilátszik a húsa. A másiknak a faránál van egy óriási seb ami miatt szegény kutya ülni is alig tud. A harmadik már nagyon idős neki valamilyen szinten ki van alakítva egy kis menedék a 3 kutyaház tetején és neki ott van a háza is, nagyon ritkán megy le onnan a többi kutyához, és ha le is megy egyből rávetik magukat. A negyedik kutya még viszonylag jó állapotban van, de sajnos rajta is van jó pár csúnya seb.

Hogyha otthon van a szomszédom akkor rendszerint ásóval, seprűvel és slaggal próbálja szétválasztani őket kisebb-nagyobb sikerekkel. Már aludni alig bírok tőlük mivel a pici kutyus különzárta szerencsére, de többször is átdugja a fejét a nagyokhoz és olyankor persze egyből a kicsit kezdik el harapdálni. Már próbáltam többször is beszélni vele, de általában azt mondta, hogy én vagyok a rossz gazda és törődjek a magam dolgával. A másik "kedvenc" mondata amit ilyenkor szokott mondani az az, hogy az ő kutyái teljesen egészségesek és jól neveltek.

Nekem 2 kutyám van egy 4 hónapos kínai kopasz kutya már oviba járok vele, szépen sétál pórázon, a behívással is haladunk, az alap parancsszavakat is ismeri már. A másik kutyám egy 2 éves Cseh farkaskutya, ő már iskolázott. Ha nem indokolt az eset nem szoktak ugatni, a nagyobbik kutyám is bent szokott aludni a házban(rossz környéken lakok és félteném őt kint) naponta 4-5 alkalommal viszem őket sétálni, le vannak mozgatva szellemileg illetve fizikailag is.


Ma este viszont megtörtént a baj! A nagyobbik kutyám kikérezkedett pisilni. Ez volt 2 órája. Kiengedtem és a vezetékes telefonom megszólalt tehát én bejöttem. Pár perc elteltével óriási hangzavarra mentem ki és azt láttam, hogy a szomszéd kutyái az én kutyámat marcangolják, a szomszéd pedig mászik át az ásóval. A szívinfarktus kerülgetett, teljesen sokkba estem és üvöltöztem. Próbáltam segíteni a szomszédnak és persze a kutyámnak. Nagy nehezen sikerült kiszabadítanom a kutyám a szomszéd átvitte a kutyáit és még neki állt feljebb, hogy nekem milyen agresszív korcs kutyám van. Egyből rohantam az orvoshoz szerencsére 3 utcára van tőlem és a házához el lehet menni sürgős esetekben. Azonnal a kezelése alá vette a kutyámat, viszont azt mondta, hogy nagyon súlyos az állapota és nem sok jót jósol neki.

Feljelenthetem a szomszédom akár név nélkül is? Vagy állat menhelyet hívjak? Mert ez már nem állapot ami itt folyik. Most mi lett volna, ha én is kint vagyok?!


2011. júl. 17. 23:14
1 2 3
 1/29 DakotaDamon ***** válasza:
Szerintem fel is jelentheted, de én elsősorban mindenképp az állatvédőket értesíteném!
2011. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Holnap menj el a polgármesteri hivatalba a jegyzőhöz és tégy panaszt a szomszéd ellen, állatkínzás miatt, valamint a te telkeden megtámadott kutyád ügyében.
2011. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Én is a polgármesterhez mennék... a szomszédod elmebeteg :S
2011. júl. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Tegyél bejelentést az önkormányzat jegyzőjénél.


Az új ebrendelet szerint hivatalosan 1 portán maximum 2 felnőtt kutya lehet.


Miről beszélünk?

2011. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
jegyzőhöz, na... elnézést, de felhúzott amit írtál :(
2011. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok biztos benne, de lehet hogy az is benne van a rendeletben, hogy amennyiben a kutyák neme egyező, az esetben kötelező ivartalanítani őket.
2011. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Igen fel!

Végig sem olvastam, mert felhúz. De január egytől elvihetik a kutyát, macskát a szomszéd, ismerős bejelentésére, ha nem kap ételt egész nap pórázon van, rossz körülmények...

Pontosan nem tudom, de azt hiszem állatvédők jönnek ki és ha nem engedi elvitetni a gazda rendőrt hívhatnak.

Ha nem tartasz a szomszédtól, hívd ki őket

2011. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Továbbá mindenek előtt csináltasd meg a kerítést.


Minimum a 2 méteres hullámpala barikád a szomszéd felől végig.


Te is, vagy hozzátartozóid is lehettek volna a támadás áldozata nem csak a kutyád.


Továbbá a jegyzőnél hintsd el azt is, hogy tudomásod szerint be sincsenek oltva a kutyák (az külön bírság).

2011. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

VAgy közöld, a szomszéddal, hogy ezeket a lépéseket fontolgatod, amennyiben nem csinálja meg a hullámpala barikádot ő a saját költségére.


(aztán ha elkészült jelentsd fel ugyanúgy).

2011. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor holnap az lesz az első dolgom, hogy elmegyek a jegyzőhöz!


Azt még ideírnám, hogy pár perce ismét átjöttek hozzám és így a kiskutyát sem tudom kivinni pisire és kakira, pedig jelez szegény. Fel sem tudom fogni, hogy hogyan tudtak átjönni, mert eddig egyszer sem történt ilyen.

2011. júl. 17. 23:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!