Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon állatbarát környezetbe...

Nagyon állatbarát környezetbe milyen kutyust ajánlotok?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondva kisgyerekkorom óta álmodozok egy Huskyról, így tavasszal szeretnék egyet. Úgy 6hetesen, hogy nevelhető legyen a pici.:)



Viszont nagyon lelomboztatok engem a tulajdonságaival, hogy "kezelhetetlen", "idióták", stb.:)


Villanyozzatok fel kérlek, hogy ez nem így van. :)


Nagyon családcentrikus, szeretetre éhes kiskutyus szeretnék a családba, aki engedelmeskedik a gazdinak s tud viselkedni, ha megtanítják rá!:)


Jó lenne, ha házőrző is lenne egy kis mértékben, de ha nem az se gond. Viszont ha lehet nagytestű legyen. Ez követelmény lenne..:)


Köszi!


2011. júl. 18. 01:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Ne csak külső alapján válassz kutyát. Tényleg szép, de erős kéz kell hozzá.
2011. júl. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ja és ne 6 hetesen!! Inkább 8 hetesen hozd el. Mert 6-8 hetes koruk közt tanulják meg az alomtársaiktól, hogy mekkorát lehet harapni.
2011. júl. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi.


Épp ezért írtam, hogy hajlandó lennék kompromisszumra csak segítsetek.


Leírtam a feltételeket..


nagyon vágyom egy Huskyra, de akkor tényleg felejtsem el? nem szeretném.:(

2011. júl. 18. 01:53
 4/17 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy meg tudsz-e nevelni egy ilyen makacs kutyát. Csak azt mondom, hogy nem való mindenkinek.

Én egész életembe westie-t akartam, aztán mikor odakerültem, hogy lehetett volna, akkor sok-sok utánaolvasás után azt mondtam, hogy inkább lemondok róla, mert első kutyának nem hinném, hogy a terrier a megfelelő. (Sőt akkor még gyerek is voltam.) Tehát inkább megmentettem egy keveréket. :) Nem bántam meg.

2011. júl. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A husky szánhúzó kutya, és nem idióta, se nem kezelhetetlen, egyszerűen más, mint mondjuk egy munkakutya. Elég önálló, soha nem lesz olyan mint mondjuk egy németjuhász, hogy órákig a gazdira kattanva lesi minden parancsát. Tehát én azt javaslom, hogy elsősorban ne küllem alapján válassz kutyát, hanem jellem alapján. Olyat válassz, amelyik jelleme jobban illik hozzád, amelyiknek az igényeit ki tudod elégíteni. A kutyák is olyanok, mint az autók. Ahogy egy sportkocsival nem fogsz egy 7 tagú családot szállítani, úgy egy egyterűvel sem mész ki a versenypályára.
2011. júl. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt és jelenleg is van huskym. Tündéri csudapofi kutyusok. Nagyon kezelhetők odavannak a gazdiért. Én 5 hetesen hoztam el családi okok miatt (amúgy is nem volt testvére és el volt választva az anyjától 2 másik kutyus mellé) Nagyon kis bohócok én csak jót tudok mondani róluk :D
2011. júl. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor válassz ilyen kutyát ha kellőképpen le tudod mozgatni minden nap. 6 hetesen ne hozd el a kiskutyát min. 8 hetesen.
2011. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia,

Én is szeretem a huskykat de én azt olvastam róla, hogy nem annyira teljesítik a parancsokat a gazdinak, csak amikor kedve van hozzá, nagyon nagy a mozgásigényük amit, ha nem elégítesz ki akkor szökik, rombol, én úgy tudom, hogy házőrzésre alkalmatlan, de ha ez az álom kutyád akkor gondolom ezeket elnézed és eljársz vele futni. Egyébként csakis 8 hetesen ahogy írták már :)

2011. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tényleg eléggé önállóak még neveléssel sem lehet vele semmit kezdeni nem annyira családcentrikus mint pl. egy vizsla. Első kutyának semmiképpen még talán másodiknak sem. Inkább tartsál dogot vagy vizslát vagy valamilyen szettert
2011. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jött pozitív válasz egy Husky gazditól, viszont jöttek negatívok is.


Nem tudom mi legyen..



Németjuhász megfelelő lenne a leírt dolgokhoz ?


egyébként a napi futás sztem megoldható lenne a Huskyval, azon nem múlna.. + elég nagy porta áll rendelkezésére:D kerítésbiztos.

2011. júl. 19. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!