Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lehet egy...

XXx_CloUd_o.O_xXx kérdése:

Hány hónapos kortól lehet egy kutyára (szibériai husky) hámot tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

van 1 3 hónapos szibériai huskym és azt szeretném tudni ,hogy hány hónapos kortól lehet rá hámot tenni? valahol mondták ,hogy kiskora óta lehet ,de már azt is hallottam ,hogy 6 hónapos koráig nem szabad ,Most melyik igaz?:O

Amúgy itt van róla kép:)

[link]

Keiko a neve és nagyon okos kutya:)


2011. júl. 18. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Szép kutyus. :)

Na, gondolom szánt akarsz vele húzatni, nemde? Öt hónapos koránál előbb semmiképp sem tennék rá hámot, főleg nem ha húznia kell valamit. Szoktatáshoz viszont három hónapos korában elkezdeném rá rakosgatni. Tehát csak rárakod, és hagyod hogy szaladgáljon benne, játszol vele. Aztán öt hónapos korában elkezdhetsz vele járni sétálni hámban. Fontos, hogy tanítsd meg neki, hogy ne húzzon! Hámban a kutyák hajlamosak húzni, mert nem fojtja őket a nyakörv. Én a helyedben egy husky-val ellátogatnék egy kutyasuliba. Legalább az alapokat tanulja meg. Behívás a legfontosabb!

Hét hónapos kora körül pedig elviheted egy szánhúzótanfolyamra. De ezt csak akkor, ha akarod. De nekem úgy tűnik, hogy ezt szeretnéd. :)

2011. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell hülyeségeket beszélni??? 1 éves kora elôtt nem szabad huzatni vele semmit, nem hogy szánt.... Ugyanis az ízületeit így rövid távon tennéd tönkre. A kutya vázszerkezete 1-1.5 éves koráig fejlôdésben van, ha ebben az idôszakban nagy terhelést kap azt meg fogja sínyleni a csontozata és az ízületei.


Hámot lehet rá rakni....csak minek???

Hámmal az életben nem fog láb mellett jönni, húzásmentesen egy husky... Ha egy neveletlen kutyát akarsz, akivel csak szenvedés sétálni menni, akkor vegyél neki hámot, egyébként ne!!

A kutyaiskola meg fontos lenne neki!

2011. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok:) köszi a választ:) még nem most tervezemm ,majd télen szánhuzatni akarok vele:) igazábóül ha rászolok akkor tud a lábam mellet menni ,ha mondom neki futás elkezd futni,ha azt mondom neki álljon meg akkor megáll.Kutyasiskolába hónap elején megyünk csak még hiányzik a veszettség elleni oltása:) de máár nagyon várjuk:) nagyon okos kutya:) tudmár ülni,pacsizni,feküdni:) maradni:) Imáádom:) köszi a választ :) ment a zöld kéz;)
2011. júl. 18. 13:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Télen te még ne nagyon akarj vele szánt huzatni. Várj még vele, mivel amit elôbb írtam az ízületei és a csontjai még növében vannak és az a fajta terhelés tönkreteszi. Nem véletlen h versenyeken pl nem indulhat 1.5 évesnél fiatalabb kutya. Ne tedd tönkre a kutyádat mert egy életre bánni fogod!!
2011. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kutyaiskolában érdeklődhetsz a szánhúzásról, és a legközelebbi foglalkozásokról. Lehet, hogy utaznod kell majd egy keveset. Azért tényleg ne terheld meg egy éves kora előtt, de gyakorlástól semmi baja nem történhet.

2011. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most komolyan mit nevezel te gyakorlásnak?
2011. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerinted azért, mert szánhúzó, nem kell vele gyakorolni a szánhúzást? Hülye. Maga a technika, hogy hallgasson a gazdára, mert ugye ő nem döntheti el merre akar menni. Aztán az, hogy hogyan tartsa kordában a képességeit. Elhúzná ő a világ végére is azt a szánt. De nem teheti. Arra pedig alapból szoktatni kell, hogy a szán előtt maradjon, ne húzza amíg nem mondja neki a gazda. Ezt értem. Mondjuk...
2011. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Az az én olvasatomban nem gyakorlás hanem alapozás, de tök mindegy.
2011. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel mit akarsz elérni? Okoskodsz itt össze-vissza. Nem az a lényeg, hogy hívják, hanem az ahogyan csinálják. Nem jött össze a beszólás és ennyire futotta? Gyökér.
2011. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki pozitiv hozásszolást írt:D és a a negativokat is:) nem most télre gondoltam:) mert még elméletileg egyik ismerösöm is kapni fog egyet és akkor én fogom őket elvinni szánozni...csak megkell várni a 1,5 éves kort mert tényleg nem szeretnék bennük kárt tenni:) amugy már tanitgatok neki dolgokat:D báár nem tudom ez mennyire felell meg ,hogy ha mondom neki futás elkezd futni ,ha mondom ,hogy álljon meg leáll és sétál:) nagyon okos kutya:) néha elkacsázik balra meg jobbra de porázzal korrigálom:) Amugy a világ végére is kimennék ,hogy télen (jövöre) tudjak vele szánthuzatni:) Mindenki aki megérdemli megy a zöld kéz;)
2011. júl. 19. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!