Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TK-s kutyát akarok venni jó...

TK-s kutyát akarok venni jó ten yésztőtől, de sokan ledumálnak a TK-ról?

Figyelt kérdés

Mert ismerőeim is jönnek azzal, hogy felesleges, minek az, anélkül is kutya a kutya, az csak egy papír.

És végül is mikor mondják, hogy nézd meg, én is TK nélkül vettem a kutyámat, és semmi baja, akkor bele gondolok, hogy lehet.

Mondjuk ők a kutyájukat ilyen 30-40 ért vették, én meg megfogadtam, hogy ha kutyát veszek, akkor 70 alá nem adok.

Mert Ők is jönnek ezzel, hogy olcsóbban adták a kutyát TK nélkül.

Akkor most tényleg kell, vagy sem?


2011. júl. 18. 08:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Ha akarsz vele kiállításra járni, akkor kötelező. Ha alapból egy jó tenyésztőtől veszed a kutyád, akkor úgyis adni fog hozzá törzskönyvet. Szerintem jó, ha tudod bizonyítani a kutyád származását, bármikor jól jöhet. De sznobságból semmiképp se vegyél törzskönyves ebet. De ha mindenképp jól szelektált, egészséges kutyát akarsz venni, akkor a 'tökéletes tenyésztő' adni fog hozzá törzskönyvet kérelem nélkül is.
2011. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Csak azok akarnak lebeszélni róla, akik nem értenek hozzá. Sokszor az írígység beszél belőlük, mert ha nekik nincs törzskönyvezett kutyájuk, akkor nehogymár a havernak az legyen!
2011. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Végül is hobbi kutya kell, szóval mármint egy társnak.

Nem egy kiállítási darab kell nekem...:)

2011. júl. 18. 09:02
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, hogy más mit mond? Felelős döntést készülsz hozni, nehogy hagyd már magad lebeszélni róla. Az a lényeg, hogy te tudod, hogy jól csinálod és mindenkinek így kellene gondolkozni, aki fajtatiszta kutyát akar.
2011. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hobbi kutyám van, 150.000-be került és törzskönyvezett. 50-ért lehetett volna venni törzskönyv nélkülit. Hát azok úgy is néznek ki, szegények. A fajtájuk szégyenei, amiről az a szemét szaporítójuk tehet, aki minden tüzelésnél befedezteti a szukáját.
2011. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 compactegon ***** válasza:
100%
én 40-ért (+oltások és maradék táp, tehát 50) vettem TK-san a kutyámat tenyésztőtől. 3 hónapos volt, és eltört a farka kisebb korában (nem lehet észrevenni), így kiállításra sem vihető, de nem is akarnám. családtagnak vettük és apróságokkal nem foglalkozom. "hibás" kutyákat olcsóbban is vehetsz, de tényleg nem rossz, ha van tk az tény. az autó is megy forgalmi nélkül, de mégsem az igazi.
2011. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Tk nélküli kutyánál semmi sem biztos.

Lehet, hogy lesz egy makk egészséges kutyád, bár nincs rá garancia, hogy tényleg fajtatiszta.

És mivel a tk. nélküli kutyákat nem viszik el egészségügyi szűrésre, így abban sem lehetsz biztos, hogy nem fog valami örökletes betegség előjönni.


Nekem tk. nélküli kutyám van, bár annak idején én is úgy voltam vele, hogy minek a törzskönyv, a lényeg, hogy "fajtatiszta".

Szerencsére az egészségével nincs baj, egy enyhe légcsőszűkületet leszámítva, viszont a standard által meghatározott 3.5 kg-os felső határt egy kicsit túlléptük, és 5.4 kg a súlya. (yorkshire)

Nem bánom, mert imádom, hogy ekkora póni ló, de mi értelme fajtatiszta kutyát venni, ha nem olyan, mint amilyennek lennie kellene.


A kutyámat semmi pénzért nem adnám senkinek, de legközelebb egészen biztos, hogy tenyésztőtől veszek, szerződéssel, papírokkal.

A tk-es kutya nem a törzskönyv miatt drága, hanem azért, mert sok pénzt fordítottak rá, hogy a lehető legjobb, legszebb, legegészségesebb almot hozzák le.

2011. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Annyira unalmas már ez a tk-s téma. A kutya az kutya, mindenki olyat vesz magának amilyet akar és illene már megtanulni mindenkinek, hogy ne szóljunk le másokat. Az én kutyám nem tk-s, de gyönyörű, okos, imádnivaló és senkinek eszébe se jut mikor meglátja, hogy nem fajtatiszta. Nem attól fogjuk szeretni a kis dögöket, hogy van-e papírja vagy sem és èn elfogadom ha valaki csak tk-s kutyát hajlandó venni, de annyira unom már hogy a tk-sok leszólnak engem is, a kutyám is, merthogy cetli nélkül már nem igazi szegènykém.
2011. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy cetli nélkül nem az igazi, hanem arról, hogy ha valaki most gondolkozik kutyavásárláson, akkor a felelős döntéshez hozzá tartozik a szerződés, a szűrések és a törzskönyv.
2011. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%

Úgy bírom az egyik kérdezőnek azt mondják hogy menhelyi keverék kutyát vegyen mert az olyan aranyos meg okos meg mit tudom én

a másiknak meg azt mondjátok hogy akinek nincs törzskönyve az betegeskedhet meg az már szinte nem is kutya

akkor most döntsétek már el hogy mivan

2011. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!