Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis kutyákat miért nem...

A kis kutyákat miért nem nevelik meg úgy, mint egy nagyot?

Figyelt kérdés

Jó, most akinek kis termetű a kutyája, és jól nevlt, annak elismerésem.

De, már nem egy kutyásnál látom, hogy valamit nem csinál a kutya, és megfogja, fölveszi ölbe, és elviszi.

Szomszéd is vett egy kis pincsi keveréket, amit neki yorkshire terriernek adtak el(tiszta fehér a kutya, nagy bundával, tök más a feje, egy pincsi keverék. De, Ő yorkit vett)

És mikor elviszi sétáltatni, akkor ugat minden kutyára támadnak(vagy csak szereti a pórázt rángatni, és keménynek tűnni) és párszor a gazdája rángatta, hogy gyere már,. gyere már. És a csaj nem bírta elrángatni, és fölkapja, és ölbe viszi vagy 3 utcát. Most azt csinálja, hogy a gazdi öléből ugat, mint aki valami nagyképű kiskirály lenne.


Komolyan, miért adják fel ilyen könnyen? Mert mondjuk egy bernáthegyit nem hiszem, hogy felkapnák az ölükbe :)


Az ilyen kutyák ezért ilyen idegesítőek?


2011. júl. 18. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

"Az ilyen kutyák ezért ilyen idegesítőek?"


Nagyrészt igen.

Múltkor nagyon meglepődtem, láttam egy rendesen idomított, apportírozó yorkit, és nem hittem a szememnek.


Az a kutya igazi kutya volt! Tényleg, nagyon okos volt, úgy rohant a labda után mint egy kis torpedó, visszahozta, szépen letette a gazdi lába elé. Hívásra lábhoz ment, hasonlók, tényleg igazi kutyaként viselkedett és tündéri volt! Azzal a yorkik hatalmasat nőttek a szememben, hogy tudnak okosak is lenni! :)



Arra a kérdésre, hogy miért nem veleik meg őket, szerintem te magad is tudod a választ.


Egyrészt mert nem kell őket megnevelni, másrészt teljesen más céllal vesznek egy táskában hordozható pincsit, mint egy bernáthegyit.

2011. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés! Szerintem nem veszik komolyan az agresszióját úgy, mint egy nagyobb darab kutyának.

De a mi havanese kutyánk is ugat mindenkire, mert nem lett szocializálva. Együtt van egy pitbullal és ha jön valaki egyből ugat mint az őrűlt míg a pit teljesen csöndben van. Szerintem a kissebb termetű kutyák amugy sem százasok, beszarnak mindentől és elkezdenek ugatni.

2011. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sztem egy kutya sem idegesítő max a gazdája.

Azért a kutyáknak természetük is van , nekem van egy foxterrier kutyám (ennyi erővel az is öleb termetét tekintve, pedig elég szép kultúrájuk van a vadászatban és igen hasznos állatok) és az annyira barátkozó hogy egyszerűen bármit csinálhatsz őt rá nem bírnád venni hogy megtámadjon valakit (max akkor ha épp engem támadna meg valaki de ez más tészta) szóval rendkívül barátságos és tényleg minden kutyával kijön kivéve egy két ilyen kistestű kutyát akiket viszont megugat, és akiknek a gazdája szintén olyan mint amit te is írtál. Tehát szerintem a nagy-kis kutya természetéről szóló sztereotípiák nem igazak (tisztelet a kivételnek hiszen minden kutya természete más-más) a gazdik teszik "Igazzá" ezt a sztereotípiát mivel a legtöbb nő (értek itt IHP-t és egyébb plázacicákat) kistestű ugynev. retikül vagy táskakutyát akar tartani és mivel elkényezteti egyfolytában cipeli nem tanít neki semmit stb... a kutya (esetünkben ugye kistestű kutya) átveszi ezt a természetet és ebben szocializálodik kiskorától kezdve.

Sumázva a gazdi a hibás de persze ezzel sem azt mondom hogy a szóban forgó hölgy gazdik nem képesek nevelni kutyát vagy szeretni , végülis inkább tartson mintsem az utcán koboroljanak.

2011. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Totál egyet értek!

Megyünk sétálni az izmos közepes, nyuogodt keverékemmel, és a kis törpék habzó szájjal hörögve rángatják a pórázt, hogy neki menjenek. A gazdi: jaaaaaaj Picur, neeeeeem szaabaaaad.

És felveszi és arrébb megy. Aztán csodálkoznak, ha egyszer egy kutya jól megtépi a kutyájukat.

2011. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem nevelik meg, mert az ember is legtöbbször az egyszerűbb megoldást választja még akkor is, ha az rossz vagy kevésbé elegáns. Egy kisicst fel lehet kapni és a probléma máris a szőnyeg alá van söpörve. Sok gazdi nem is kutyát vett, hanem divat kelléket, és ennek megfelelően tekint rá. Akinek nagy kutyája van (gyakran köztük is vannak neveletlenek), az egyszerűen nem tudja alkalmazni ezt az elkerülő megoldást, tehát elkezd agyalni, hogy mit lehetne tenni. Értelem szerűen, meg kell nevelni a kutyát. Ha van benne elég erő és kitartás, akkor nekiáll és megnevelei, vagy kutyaiskolába megy vele. És ez egy öngerjesztő folyamat, mikor rájön, hogy ez neki is jó, a kutyának is jó akkor egyre komolyabban kezd kutyázni. Amúgy én ismerek jólnevelt yorkit, bár igaz, hogy csak egyet. :) Jólnevelt nagytestűt sokat fel tudnék sorolni.
2011. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert ezeknek az embereknek eszébe sem jut, hogy másképp is lehetne. Megvettek egy kutyát, de lövésük sincs arról, hogy hogyan kellene azt a kutyát kezelni, hogyan kellene viselkedni vele, vagy egyáltalán nevelni, tanítani kellene. Ebből a tudatlanságból, tájékozatlanságból fakad, hogy a gazda véleménye szerint a kutyája "nem szereti a többi kutyát", "ő ilyen természetű" stb.

Mikor ilyet látok, mindig elgondolkodok azon, hogy milyen lehet egy ilyen kutyával együtt élni? Milyen örömöt jelenthet egy olyan kutya-gazda kapcsolat, ahol a kutyával két métert nem lehet megtenni az utcán, mert húz, vinnyog, acsarkodik, őrjöng. És ugye nem kell ecsetelnem, hogy ez nem csak a gazdának, a kutyának sem jó. De elintézik ezt egy legyintéssel, hogy az ő kutyája ilyen butának, flúgosnak, antiszociálisnak született és meg sem fordul a fejükben, hogy ennek kizárólag ők maguk az okozói.

2011. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!