Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért dörgölőznek a kutyák...

Miért dörgölőznek a kutyák döglött halakba?

Figyelt kérdés
Nyaralni voltunk, és sokan kihozták kutyáikat. Ha találtak egy döglött halat belehemperegtek. Az én kutyám egy nagyon büdös kagylóházat talált abba dörgölőzött. Nem értem miért szeretnek a kutyák ilyet csinálni.
2011. júl. 18. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez ösztönös nálunk, a "ragadozók" elől rejtik el a természetes szagukat azzal, hogy dögben hempergőznek.
2011. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ösztön. Ezzel próbálja elfedni a saját szagát.

Az enyém régen minden (szó szerint értsd) szarba belefetrengett.

Mostanában már "csak" döglött csigába, békába, kisebb bogarak tetemébe, esetleg friss madárkakiba... Emiatt nem szeretem megszidni, mert bár rohadt büdös tud lenni, de ez annyira erős ösztön a ragadozókban (még akkor is, ha ma már közük sincs a vadászathoz) hogy gyakorlatilag lehetetlen teljesen lenevelni. És én nem is akarom, ha ez neki öröm, akkor legyen:)

2011. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kan kutyám is ugyan ezt csinálja döglött állatokba és sz@rba hempereg.
2011. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Ilyenkor adok hálát az égnek, hogy az én kutyám soha sem hempereg bele semmibe! Én labiknál és goldiknál tapasztalok gyakran ilyet (lehet hogy azért, mert belőlük van a legtöbb a környéken).
2011. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!