Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ÉRTELME be etiltani a...

Van ÉRTELME be etiltani a fülvágást?

Figyelt kérdés

Ismerösöm azt mondja nem érdekli, ha betiltják, ha nem,, Ő akkor is elfogja vinni a dobiját, és vágatni a fülét.

Azt mondja, az se érdekli, ha megbüntetik, vagy akármi, neki akkor se lesz ilyen dobermannja:

[link]

Meg most belegondoltam, hogy tényleg, büntetnek, de akkor IS lehet kapni fegyvert, kábítószert,. mennyi mindent meglehet csinálni ami tiltva van, csak egy kis pénz kell hozzá, és akkor azt mondják "semmi akadálya!"

Csak én érzem úgy, hogy ebből se lesz semmi, és semmi értelme nincs tiltani?


2011. júl. 18. 15:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Valószínűleg lesznek, akik megcsinálják akkor is, ha tilos. De ha a törvénnyel akár csak pár kiskutya megmenekül a kínlódástól, akkor szerintem már megéri.
2011. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
a fülvágás nem kínzás, akárcsak a csonkolás. pár fajtánál egyszerűen kell, mert kevésbé lesz fülbetegségnek kitéve, ill. van amelyik kutyánál kidörzsölődik a farka elfertőződik stb.
2011. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
24%

Nos, nyilván nem fáj neki, nyilván nem szenved a sebgyógyulás alatt sem, persze, de mégis honnan szeditek, hogy így van?


Szerintem gáz.

2011. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%
Nincs értelme! :@@@ Miért kell ilyen pitim dolgokkal foglalkozniuk? Inkább mással foglalkoznának ezek a *ohadékok!
2011. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

"akár csak pár kiskutya megmenekül a kínlódástól"


megmenekül, mi...?


van egy vágatlan fülű pitünk, egész nyáron kenegethetem federollal meg neostamosannal, mert véresre csípik a leffegőjét a legyek, ráadásul a füle legvégén a csücsök folyamatos seb (megrázza-> felszakad), szegény, bazira szenvedett volna vagy 3 napig, ha akkor a gazdája levágatta volna a fülét...


vagy a vizsla, amelyik minden kiálló sarkon véresre veri a farkát, ő is marhára szenvedett volna újszülőtt korában vagy fél óráig, mire lecsípik a farkát és bejódozzák. meg a kaukázusi, közép-ázsiai kölykök is jajj de kínlódnak, vinnyognak is 2-3x mikor lecsípik a fülüket, ami még csak nem is vérzik...

tényleg, mennyivel jobb annak a kaunak, amelyiknek meghagyják lógva, jól be is gyullad szerencsétlennek, bepállik, összeragad a szőr benne, tényleg, főnyeremény az élete...


fogjuk már fel: a kupírozást nem a divat találta ki! hanem még abban az időben kezdték el a gazdák, amikor még azért vettek az emberek kutyát, hogy használják, és azért vágták a fülét/farkát, mert úgy jobb volt neki. akkor még nem volt divat, nem számított a küllem, csak a funkció, és hogy a kutya el tudja látni a feladatát. ha ehhez vágni kellett, hát vágtak.

2011. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nos, nyilván nem fáj neki, nyilván nem szenved a sebgyógyulás alatt sem, persze, de mégis honnan szeditek, hogy így van? "


ööö... vágattad már kutyád fülét/farkát? te honnan szeded, hogy így van?


mert én vágattam, kötöztem. a kutya észre sem vette, hogy kötve van a füle, mikor elpilledt játék után, akkor cseréltem kötést, 10 nap után kiszedtem a varratot (nem kellett hozzá doki, szépen begyógyult), és még egy hétig kellett egy kis darab leukoplasszttal összeragasztani középen, hogy ne törjön meg. két hét volt az egész kötözősdi, oda se figyelt rá a kutya.

míg a hosszú fülűre hagyott testvéreinek kötözgethették a füleit 9-10 HÓNAPOS korukig, hogy beálljon rendesen a standard szerint. na, közöttük volt, akinek még be is pállott alatta a füle, mondhatom tök jól jártak...

2011. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

mellesleg nincs értelme betiltani.


én is azt mondom, hogy sz@rok az alkotmányra, max elviszem külföldre (úgyis közel lakom a határhoz), aztán vágják le ott. de én nem fogok még egyszer egy kutyát sem arra kárhoztatni, hogy végigszenvedje a nyarat a vérző füle miatt!

2011. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát fület még nem de farkat már vágattam. Az első almunknál azt hittem ez valami borzalmas fájdalmas dolog lesz...kb 1 perc volt kiskutyánként a varrással együtt max 2 és már mentek is vissza szopikázni. Picit nyűgösek voltak egy fél órán át de miután ettek rendes elaludtak és mikor felkeltek már nem is nyűgösködtek...én is nagyon meglepődtem..azóta már sok víz lefolyt a Dunán...született nálunk néhány alom és vágtunk is le jó pár farkincát de általános tapasztalatom az, hogy kb fél óra nyűgösködés és ennyi.. semmiben nem akadályozza a kicsiket, a fejlődésük ugyanolyan mint a vágatlan farkú testvéreiké, kommunikálni ugyanolyan jól tudnak mint a többi kutya. Szóval ezzel nekem semmi gondom.

Nem hinném, hogy a fülvágás sokkal rosszabb lenne.

2011. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

a fülvágás betiltása egy konc, amit odavetnek a köznek, hogy "nézd csak, tettünk valamit az állatokért"... miközben ugyanúgy bsznak bele az állatvédelembe.

az állatvédők között is vannak sokan, akik már évek óta minden szabadidejüket és "fölös" pénzüket az állatokba ölik, és közöttük is nagyon sokan úgy gondolják, hogy ez pont nem ér semmit, ha már törvényt hoz az állam az "állatok érdekében", akkor az lehetne ezer más, hasznosabb dolog is...

2011. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Hát, szerintem nem kínzás, mert kicsik nagyon még, de én nem vágatnék fület mert sokkal cukibbak lógó füllel, farkat...hát igazából azt sem, azzal is nagyon édik. Nekünk volt vizslánk, és semmi baja nem volt a farkának sosem. Mi ez a véresre veri hülyeség? Meg ez a füles is? Lehet h pechje van a kutyádnak de milliárd számra élnek lógó fülű kutyák mindenféle fajtából azt semmi bajuk, néhánynak meg igen. De amúgy ha ilyen beteg a füle továbbra is lehet vágatni, eü okkal. Ez is csak az h aki mellette van az is hajtogatja a marhaságait, meg aki ellne az is. Szerintem nem kéne tiltani, mindenki döntse el h tetszik neki, de ne beszéljünk badarságokat egyik oldalról sem. Amúgy nyilván továbbra is vágni fogják.
2011. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!