Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Erről hogy...

Miért van ez? Erről hogy tudnám leszoktatni őket?

Figyelt kérdés
Van két kutyám az egyik 9 hónapos a másik7. MInden séta alkalmával muszáj elengednem őket futni külömben maradnak fölös energiái de ezzel az a baj hogy meglátnak egy másik kutyát azonnal oda rohannak játszani ami természetesen a másik kutya gazdájának nem tetszik mert öszzenyomja az ő pici kutyáját( a lakó telepen sajnos a szinte csak csak ilyen kis cipőkefék laknak az én kutyáin pedig óriás és közepes méretűek).kérlek segítsetek mert már mindent megpróbáltam.
2011. júl. 18. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az a minden??? Külön sétáltatás, külön foglalkozás velük, kutyasuli?


Egyébként arra elôbb kellett volna gondolni h két neveletlen kölyökkutyával hogy fogsz elbírni. Az ugyanis még a tapasztalt kutyásoknak is nehezen megy, h két örödöggel egyszerre bánjanak el és rendszabályozzák meg ôket. Ezért mondják azt sokszor h kiskutyát az ember már csak akkor vegyen amikor a másiknak már benôtt valamelyest a feje lágya, ill. meg van már nevelve - a kiskutya szeretelensége már nehezen tudna rajta rontani.

2011. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mint oly sokszor: falkavezérség.

Ezen kívül a sétánál próbálj meg nagyon lassan, akár tyúklépésben haladni. A kutyáknak az energiatakarékos mozgásforma az ügetés, sokkal több izom dolgozik akkor, amikor lassan, lépésen kell menniük, így jobban le lehet fárasztani őket.

Az egy más kérdés, hogy azáltal, hogy lakott területen engeded el a kutyáid, nem csak törvényt sértesz, de baromi felelőtlen is vagy szerintem. Vagy tanítsd meg rendesen sétálni a kutyáidat (az, hogy húznak, az esetek többségében nem főként azt jelenti, hogy fölös energiái vannak a kutyáidnak), vagy futtatón, pusztán engedd el őket, ha van ilyen egyáltalán.

2011. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkettővel járunk kutyasuliba és nem lakott területen engedem el őket hanem egy kutya futtatóba csak ott is leordibálnak mert oda megy a kutya játszani és a másik fél tőle. amúgy hallgatnak rám csak ha kutyát látmak elborul az agyuk mert szinte egyszer sem tudtak más kutyával kapcsolatot teremteni mert még pórázon sem engedhetem oda őket
2011. júl. 18. 16:08
 4/4 anonim válasza:
mien fajta kutyádid vannak?
2011. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!