Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem menhelyit veszek az a...

Ha nem menhelyit veszek az a baj, ha TK nélkül veszek az a baj?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem néha az itt válaszolókat. Néha az a baj, hogy valaki kutyát akar venni jön a "Inkább fogadj örökbe egy menhelyről"

De, ha valaki nem akar TK-s kutyát, akkor meg jön, a "tenyésztőtől vegyél, ne szaporítótól"

Ennek mi értelme? Egymásnak is ellent mondanak.


2011. júl. 18. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Egészséges legyen az a kutya. Ez a legfontosabb!!!!
2011. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő egy tőről fakad.


Vagy fogadj örökbe egy kiskutyát, akár menhelyről, akár háztól, ahol "megesett a szuka", és biztosíts neki jó életet.

Vagy vegyél lelkiismeretes tenyésztőtől, aki tudja, hogy nemesítheti a fajta vérvonalát, jó táppal eteti a kiskutyát, ahogy a szukát is vemhesség alatt, kiállításra viszi, stb.


De a legrosszabb, amit tehetsz, ha pénzt adsz egy olyan kutyáért, ami nem ér többet, mint egy menhelyi keverék, túltenyésztett, ideggyenge, folyton beteg. Ezt egy olyan embernek kifizetve, aki az ilyen balekokon nyerészkedik, futószalagon gyártva a testi-lelki nyomorék kutyákat, moslékkal etetve, hogy ráfogja, hogy mittudomén milyen fajtatiszta, 20 ezerért eladó.

Olvastam, néhány ilyen drágaság menhelyről kivisz egy kant, fedezteti a szukáját, és violá, kész a fajtatiszta kiskutya. A kan megy vissza a menhelyre.


Tehát mindegy, honnan lesz kutyád. Csak szaporítótól ne!!

2011. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Sztem ha alaki akar egy kutyát min1 hogy honnan van találhatja is!Attól még kutya!A szaporító meg nem jó kifejezés szaporító(nagy vonalakba)aki össze nyomorít kis helyre kutyákat a sz@rba állnak és elleek

Azért szerintem aki egyszer vagy néha elleti a kutyáját és

tiszta a kutya oltott és sétáltatja az nem szaporító!És nincs sok kutyája!:)

2011. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ebben nincs semmi ellentmondás, nem tudom miről beszélsz, kérdező!
2011. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a kérdező készülékében van a hiba.


én sem értem, hogy mit nem ért. tök logikus.

2011. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Keverékért (márpedig a szaporitott, tk. nélküli kutya keverék, akkor is ha véletlenül hasonlít egy fajtára) NEM adunk pénzt, amikor 1,5 millió gazdátlan kutya van az országban.

Így érted?

2011. júl. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

En sem ertem mit nem ertesz kedves kerdezo.

Ha kutyat akarsz vagy fizesd meg az arat ( amiert a tenyeszto is megdolgozot, penzt es energiat nem kimelve) vagy ments meg egy eletet aki a felelotlen ember miatt sinylodik racsok mogott.

Meg is mi ertelme van tk nelkul venni egy kutyat aki nem er tobbet egy menhelyinel? semmi...

Mirt tamogatnad a kutyagyarosokat? Amig fogynak a kolykok, a szaporito ellet, hisz neki jo uzlet. Arrol nem is beszelve hogy az a laikus ember aki esetleg beszerez egy beteg kutyust annak vegig kell neznie a kutyus szenvedeset, es fizetni a horror orvosi koltsegeket.

Siman egyszeru emberi szimpatiabol is fegyelmeztejuk a jovobeli gazdikat, hogy ez a veszely fenn al, es az egesz csalad szenvedni fog.

Persze ettol meg a menhelyi es a tk-s kutya is lehet beteg, ok is csak elolenyek.

2011. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt, hogy ha valaki kutyát akar venni, mondjuk 100 ezerért, akkor jönnek, hogy milyen hülyeség kiadni kutyára ennyi pénzt, amikor dugig van a menhely.

De amikor valaki meg mondja, hogy 30 ért vegyek kutyát TK nélkül? akkor mondják, hogy TK nélkül nem, veszünk kutyát, mert szaporító, akkor írják, hogy gyűjtsél még, és vegyél tenyésztőtől.

Így akartam megfogalmazni, csak nem sikerült.

2011. júl. 18. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy menhely vagy tk-s kutya!!Ennyi
2011. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!