Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyirathatom westie kutyámat...

Nyirathatom westie kutyámat másképpen is mint ahogy általába szokták?

Figyelt kérdés
Nézegettem képeket, és az összesen úgy voltak megnyírva a westie-k hogy a hátukon alig van szőr, a lábukon meg a hasukon meg hosszan hagyják. Az én kutyám kinti kutya, és szeretném hogy a lábán és a hasán inkább jó rövid legyen a szőre, mert pl esőbe nagyon koszos tud lenni, meg minden beleragad a szőrébe a hasán meg a lábán. Lehet így is nyiratni? vagy kötelező az eredeti westie forma?
2009. ápr. 2. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem olyan kutyáról van szó akit havonta kiállításra hordassz, tehát úgy nyírod ahogy akarod. Nincs ilyen, hogy kötelező.
2009. ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

egyszer a mi westinket úgy nyírták meg, mintha snaucer lenne... ritka ronda volt..

De olyanra nyíratod amilyenre akarod!

2009. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
A mi westienk sem az a kiállítási kutya, nem is hasonlít a hagyományos westiekhez. Mi télen hosszabbra hagyjuk mindenütt a szőrét, nyáron rövidre vágjuk (sajnos allergiás is, így nyáron nagyon sok kihullik neki:(). Úgy vágod, ahogy szeretnéd, legalább nem az a hagyományos unalmas kinézete lesz.
2009. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Hagyományos, unalmas kinézete? Akkor miért vettél westiet ha szerinted uncsi ahogy kinéznek? Gondolom szaporítótól van és nem is hasonlít egy westiere...

Amúgy meg nem tudom hogy lehet egy westiet kint tartani, a miénk igényli hogy az ember közelében lehessen.

2009. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hol olvastad hogy unalmas a kinézete? Én nem erről beszélek. Amúgy meg igen, kinti kutya, egy majdnem teljesen zárt teraszon van egy házikója, imád kint lenni, mert gondolom te is tudod hogy a westienek sok mozgás kell, és mivel egész nap suliba vagyok, nem akarom lakásba tartani. Van egy kuvaszunk és egész nap azzal játszik. Egyszerűen ha akarnám se maradna meg a lakásba, 10hetesen se tudtam bent tartani, akár hiszed akár nem. És köszi hogy lényegébe nem a kérdésemre válaszoltál. Ja és azért nem szeretném a rendes westie fazonra mert a kutya sztem csak szenved ha tiszta kosz a szőre, és azáltal hogy rövidebbre nyiratnám, nem ragadna bele minden a kis lábába meg ilyenek. Ezzel most mi is a probléma? Csak érdekelt hogy esetleg mások is vannak-e így ezzel. A többieknek köszi.
2009. ápr. 2. 19:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha megjeleníted a nem hasznos válaszokat akkor látni fogod hogy ott írt vmi okos hogy a hagyományos westie fazon unalmas. Csak tudnám miért... Akkor egy skót juhászt is lenyíratna mert unalmas hogy hosszú a szőre?? Mennyi okos ember van.
2009. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jah,elnézést. Azt nem olvastam. Azt hittem hogy nekem szólt az a válasz.
2009. ápr. 3. 09:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, megnyírarhatod, ahogy akarod. Az a lényeg, hogy a kutyának jó legyen. Nekem nagyon rossz a véleményem azokról a kutyatartókról, akik nem a kutya kényelmét és egészségét nézik, hanem divatoznak vele. Az én havanesem is rövid szőrrel fog futkározni egész nyáron. Ezt persze, hogy nem értik meg azok a gazdik, akiknek a póráz végén acsarog a frissen kozmetikázott kedvencük. Az enyémet el lehet engedni, mert engedelmes, ezért tud futkározni, ezért összekoszolja magát és melege van, ezért rövid a szőre!!!
2009. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha afgán agarad lenne azt is nyíratnád? Egy fajta nem véletlenül néz ki úgy ahogy kinéz... Nekem is van 2 teljesen szőrben tartott havanesem, akik mindemellett vidáman élik az életüket, nagyokat kirándulok velük, visszük őket a Hajógyária havanese találkozókra, sokat jászanak a kertben. Szerintem a fajtának nem véletlenül van hosszú szőre... Ez védi őket a hideg és meleg (!!!) ellen is, mivel nincs aljszőrzetük. Csak jelzem, kubai fajtáról van szó, ahol állandóan 35-40 fok van.
2009. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagy mondhattam volna a pulit, komondort... Nekik sem véletlen hosszú a szőrük...
2009. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!