Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki naponta több órát játszik/...

Aki naponta több órát játszik/sétál a kutyájával, az tenyésztő, vagy abszolút nincs más dolga?

Figyelt kérdés
Ne utáljatok, csak annyira nem értem, hogy tudja ezt egy csomó ember kivitelezni. Elég sokan írnak itt ilyesmit.
2011. júl. 18. 23:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nos , igen ezt én is észrevettem :D hogy itt olyanokat irnak hogy "egész nap kint vagyok a kutyával és szeretgetem aztán este elviszem 2-3 órát sétálni .." stb ... nemtudom hogy van ennyi idejük...


én este viszem 1-2,5 órát sétálni , (mikor hogy) de napközben nem azt mondom h rá se nézek mert ha elmegyek mellette akkor simogatom , meg ha odajön akkor is, napközben kb 10 percet tanítom , de ennyi...

pedig border colliem van...

2011. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Pl. ahelyett, hogy most itt ülnél, játszahtnál a kutyával:) Én reggel 7kor megyek el itthonról, előtte csak egy gyors séta, 2kor a férjem leviszi, ő nem egy nagy kutyás, szóval megint csak gyors séta, 5re vagyok itthon, főzök, 6 óra, 7re rendbe szedek mindent, aztán gyerekestül 9ig kutyázom, vagy ha a lányom nem akar/tud jönni, akkor ő mást csinál, aztán még 10től 11ig elmegyünk a közeli erdőbe... Egyszerűen csak rá kell szánni az időt.
2011. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Komolyan veszik a kutya tartást és ennek sokmindent alávetnek. Pl felkelnek 5-kor, délután nem számítógépeznek hosszú órákig, este lefekvés előtt nem azon gondolkodnak h vánszorogjanak el a fogkeféig, hanem h h vánszorogjanak ki a kutyával...stb. Add csak össze napi 2 óra séta, egy reggel, egy este/dután, esetleg 3x fél óra. Azon kívül még egy óra játék/tanítgatás a lakásban/kertben. Abszolút kivitelezhető, csak akarni kell.
2011. júl. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Le a kalappal. Szerintem sokkal előrébb tartana a világ, ha az emberek legalább a gyerekeikkel foglalkoznának ennyit.
2011. júl. 18. 23:57
 5/24 anonim ***** válasza:
Ja meg azt add hozzá, h általában nem egy ember feladata mindez. Pl barátnőmék 4-en vannak, az négy séta/kop. Kinek épp mennyi ideje van. Az 4 játszótárs, 4 tanító, így már nem is olyan sok, igaz?
2011. júl. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Persze, ha több emberre oszlik, nem olyan sok. Én azon csodálkozom, aki egy személyben írja, hogy naponta 4-5 órát foglalkozik vele. 8 órát dolgozom, kettőt utazom, nyolcat alszom, ha még annyit kutyáznék, hol maradna a főzés, házimunka, gyerek stb.?
2011. júl. 19. 00:03
 7/24 anonim ***** válasza:
14%
Nekünk nagy kertes házunk van, és két kutyánk akik kellően lefárasztják magukat szóval napi maximum 1 órát vagyok velük kinn, sétát nem igazán szoktam erőltetni max heti 1alkalom.
2011. júl. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én iskolás vagyok még. Tényleg kivitelezhető bizonyos keretek között, de azért az egy picit valótlan hogy egész nap a kutyát nyüstöli. Én reggel elviszem az amstaffom egy fél órára, ez egészségügyi séta. Délután nagyobb, hosszabb séta, vagy mozgás, utána esetleg ha nagyon akar majd később egy pisire lemegyünk. Emellett a leckét is át kell néznem, stb, és így se elég az esti idő.
2011. júl. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

7 kutyánk van, minddel folyamatosan dolgozunk és/vagy sportolunk. van egy kialakult napi rutin, ami azt jelenti, hogy ötkor kelés... mivel aktív kutyák, ezért vannak bevett gyakorlatok, amikkel gyorsan és hatásosan le lehet őket fárasztani, így 1 óra alatt letudom a hét kutya rogyásig futtatását. délután csak egy rövid kiengedés van, aztán este akivel tréningezünk, azzal tréningezünk, akivel nem, az megint csak egy rapid fárasztást kap. egy kutyánk van csak szabadon az udvarban, a többiek kennelezve vannak, ergo ugyanúgy, mint a lakáskutyának napi többször van igénye mozgatásra.

egyébként mi is ketten vagyunk, bár a reggeli futtatást én szoktam csinálni, mert párom korábban indul munkába. de ő általában az esti műszakból vállal többet.

2011. júl. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én speciel úgy, hogy míg a többiek televízióval, számítógépezéssel töltik az idejüket, én kint vagyok a kutyámmal a friss levegőn. Felkelek fél órával előbb, mint azelőtt, és ha arról van szó, akkor este 10-11 körül még leviszem vele sétálni.

Nyilván neked is van hobbid, amire időt szánsz, legyen az akár olvasás, sport, haverok, vásárlás, stb. Na, nekünk ez a kutyázás:)

2011. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!