Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkimnak hosszú szőre van és...

Yorkimnak hosszú szőre van és a baj az, hogy nagyon gyapjas, tömött. Nagyon szép kiskutya, de szinte kezelhetetlen a szőre. Mire kifésülöm, újra összegubancolódik. Mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés
Ráadásul imád kint lenni az udvaron,ami még nincs teljesen befüvesítve,így sok mindent behoz a szőrével.A kozmetikus is mindig megszenved vele.Van más is ilyen cipőben?
2009. ápr. 2. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát anyit tudsz tenni hogy kicsire levágatod a szörét. ha nem akarod akkor viszont ezen nem tud ki segiteni.
2009. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizony tudomásul kell venned, hogy a yorki egy szobakutya és semmiképpen nem való az udvarra. Illetve ahol un. selyemfű van és a kert gyönyörűen gondozott, ott még futkározhat a felügyeleted mellett. Amúgy csak pórázon lehet sétáltatni, az öledben cipelni és hagyni a lakásban bohóckodni. Szőre különös gondozást igényel a kozmetikus tanácsait betartva. És naponta fésülni, kefélni kell őnagysága szőrét. Ennyi megjár neki!
2009. ápr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egy időbe én is növesztettem a szőrüket,de beláttam,hogy rövid szőrrel ők is sokkal jobban érzik magukat,és nekem is kényelmesebb.
2009. ápr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

hogyne lenne udvarra való! hiszen kutya! kell neki a levegő, a természet a játék.


Nem szabad egy kutyát megfosztani a kutyaságától csak azért hogy egy négy lábon járó paróka legyen!


Ha szeret kint lenni de a szőre ebben akadályozza, akkor meg kell nyírni! Nagyon aranyos kölyökfazonokat tudnak csinálni.


Nehogy már a bunda fontosabb legyen mint maga a kutya!!!!



Nyírasd meg nyugodtan, úgyis jön a nyár, legalább könnyebben kezelhető lesz

2009. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hadd "tomboljon" :D csak kinn az a kutyus az udvaron, érezze csak jól magát. Vagy nyírasd meg, vagy papírra tekerd fel a szőrét, és gumizd össze. Akkor nem ér le a földre a szőre, és nem kopik el. Nem gyapjasodik. Ehhez viszont szoktatni kell a kutyát, mert először furi nekik,h valami lóg a bundájában.

2009. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

megfelelő minőségű szőr nem gyapjasodik. A fajtára való termékekkel kell fürdetni, fésülni. Vagy varrsz, vagy csináltatsz egy könnyű anyagból huzatruhát rá, vagy feltekered a szőrét.

A látványos teljes szőrben lévő kutyáknak a gazdáinak el kell fogadni, ahogy napi gondozást igénylő fajtát választottak. Vagy lenyíratják.

2015. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!