Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek helyes döntést...

Szerintetek helyes döntést hoztam?

Figyelt kérdés

1 hete befogadtam egy 4 éves mentett kutyust a fajtamentőknél. Sajnos az elmúlt 2 napban 3szor is rátámadt a fiamra. Annyira véd, hogy ahogy közelít a gyerek,a kutya nekiugrik. Ha ma nincs épp pórázon ( sétáltunk ), elkapja az arcát. Azt a javaslatot tettem,hogy "cseréljük" ki olyanra,amelyik vagy fiatal,vagy ismerik az előéletét,és tudják,hogy gyerekbarát?

Nagyon lelkifurdalásom van. Szerintetek ez helyes döntés?


2011. júl. 19. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Milyen fajtamentők? Hogy adhatnak örökbe úgy egy kutyát gyerek mellé, hogy nem tudják agresszív-e gyerekekkel, meg stb... Nem ilyen természetű kutya való nektek sajnos. Kevésbé dominánsat kell keresni, vagy a legjobb lenne talán kiskutya. Szerintem. Milyen fajta amúgy? Hányadik kutyád? Egyébként helyes döntés. A gyerek épsége azért sokkal fontosabb.
2011. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha bántja a gyermeket, inkább előzd meg a bajt! Nehogy aztán komolyabb baja essen. Mindenképpen menj vissza vele, és ahogy leírtad, próbálj gyerekbarát kutyust hazavinni. Egy hét alatt még nem hiszem, hogy annyira aszívedhez nőtt volna a kutya. Inkább a kuyta, mint a saját fiad.
2011. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ő egy mentett vizsla.Nem örökben van itt,csak ideiglenesben,és eddig semmi kapcsolata nem volt emberekkel. Nagyon rossz körülmények között élt :(

A fajtamentők nem hibásak,én is tudtam,hogy ismeretlen az előélete, de elég tapasztalt kutyás vagyok,azt gondoltam nem lesz gond,de erre nem számítottam :(

A szívem szakad meg érte, de érzem,hogy nem bízom benne,és azt is,hogy nem hajladó engem elismerni falkavezérnek,pedig eddig ezzel sosem volt gondom, még domináns kutyákkal se :(

2011. júl. 19. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, egy esetlegesen bekövetkezett baleset mindenkinek sokkal rosszabb lett volna. A gyereknek is, neked is, a kutyát meg valószínűleg el kellett volna altatni, mert általában ez a sors vár azokra a kutyákra, akik emberre támadnak. Javaslom, hogy esetleg legközelebb más fajtamentőknél próbálkozz, a labradorok pl. általában nem bántják a gyerekeket. Ha ez labrador volt, akkor meg azért keress fel más fajtamentőket, mert máshol talán jobban odafigyelnek, hogy gyerekbarát kutyát adnak-e gyerek mellé. A kutyasuli lehetett volna még megoldás, de nem minden kutya nevelhető teljes mértékben. Ezt persze csak szakember tudná megmondani, hogy mennyire nevelhető, de az elég sok idő, mire kiderül.
2011. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálam is van egy mentett kutyus, aki hajlamos volt eleinte bevédeni engem, ha épp simogattam mordult kutyára is, emberre is, aki közeledett felém. Nekem eszembe nem jutott emiatt visszaadni, mert simán azt csináltam, hogy ilyen helyzetben kizavartam a 10 méteres körzetemből, és nem engedtem vissza. Ez a fajta büntetés nagyon megviselte, hamar rájött, hogy rohadtul nem éri meg ezzel szórakozni. Én ezt azzal magyarázom, hogy egy mentett kutya hihetetlenül kötődik a megmentőjéhez, ugyanakkor bizonytalan, és így próbál biztonságra szert tenni. Pontosan emiatt nagyon jó bünti, hogyha nem engedem a közelembe jönni, ennél jobban semmi nem is viseli meg.

Persze nem tudom, hogyha lenne gyerekem, akkor is bevállaltam-e volna, hogy majd én megoldom, de így gyerek nélkül nem merült fel bennem kétség, és szépen helyre tettük a dolgokat, 3 hónap elteltével már álomkutya a kisasszony :)


A döntést neked kell meghoznod, nyilván nem érdemes a gyerek biztonságát kockáztatni, ha úgy rzed nem tudsz megbirkózni a feladattal.

2011. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:00


Az elzavarásos módszer egyébként tényleg hatásos tud lenni, a természetben a farkasoknál is ez a legnagyobb büntetés (nagyobb, mint ha csak simán odakapna és megharapná a másik farkast), mert ott egy falkán kívüli farkas nagyon kevés valószínűséggel marad életben. Ez a módszer nem mentett kutyáknál is beválik, de ha belegondolsz, embereknél is ez volt az egyik legnagyobb büntetés - ha csak kicsi rosszat tett valaki, megkorbácsolták, ha nagyon nagyot, száműzték.

2011. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amíg nem volt gyerekem,én is ezt a módszert alkalmaztam. De most más.Sajnos nem vagyok mindenható,nem tudok minden másodpercben jelen lenni,és isten ments,hogy baj legyen :(
2011. júl. 19. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, helyesen döntöttél. Szerintem egy vizsla hamar kap majd új befogadót, akinek a körülményei adottak, hogy megnevelje.

Kevés olyan szituáció van, amikor azt mondom, hogy azonnal adjon túl valaki egy kutyát, de ez olyan.

2011. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Helyesen döntéttél, de azt nem értem miért nem gondoltál erre még a kutya előtt? Hogy biztos gyerekbarát legyen...
2011. júl. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!