Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyáinkkal?

Mit csináljak a kutyáinkkal?

Figyelt kérdés
Van három kutyánk: egy Amerikai Staffordshire Terrier, akivel nincsenek problémáink. Rajta kívül van még egy Bischon Havanese és egy Yorkshire Terrier, velük vannak inkább problémák. Az utóbbi két kutyának édesanyám a gazdája, de sajnos azon kívül, hogy megszeretgeti őket, nem nagyon foglalkozik velük (sok a dolga, az igaz, de szabadidejében sem fordít kellő figyelmet a két kutyájára). Nagyon ritkán viszi őket csak sétálni, mert úgy van vele, hogy arra való a kert, ahonnan persze nekem kell összeszednem az ürüléküket, mert néha az én kutyám is odapiszkít, ha nincs időm reggelente őt rendesen megsétáltatni. Mivel nincsenek hozzászokva a sétáltatáshoz és a kajájukhoz egész nap hozzáférnek, minden nap bevizelnek és bekakálnak a lakásba (mellékesen a Bischon Havanese 5 éves lesz, a Yorkshire Terrier pedig 2 és fél), amint szintén én szedek fel és takarítok utána, mivel az esetek 95%-ban én veszem észre ezeket. Van egy macskánk is, aki sajnos anno bolhákat hozott a házhoz. Ezt a problémát sikerült kezelni a Staffordshire Terrieren és a macskán, ám a két másik kutya továbbra is bolhás, mivel az anyám nem tud/akar áldozni normális bolhaírtó nagykörvre. Plusz még az oltásuk is már réges rég lejárt, mégse viszi őket orvoshoz, mert szerinte nem telik rá ( bezzeg a napi másfél doboz cigiére össze tudja spórolni a pénzt. Nekem persze "valahogy" sikerült beoltatnom a kutyát dacára annak, hogy nincs munkám). Szegény kutyáknak tiszta csomó a csőre, mivel nem keféli őket rendszeresen, holott ez kötelező lenne ilyen fajták mellett. Egész nap az ágyukon fekszenek és szomorúan néznek ki magukból. Szerintem ezeknek a kutyáknak olyan gazdikra lenne szükségük, akik a simogatáson és cirógatáson kívül mást is megadnának nekik. Mi a ti véleményetek erről?
2011. júl. 19. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:

és mi az akadály? keress nekik gazdát, valószínűleg anyádnak fel sem tűnne, hogy nincsenek ott


amúgy meg fogod anyád elviszed orvoshoz a 2 kutyával együtt kértek nekik spot on-t és oltást - 2 kutyám van, de nem tudnék bolhás lakásban élni, pedig nem vagyok egy rendmániás

2011. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A bolhákkal már lassan végzünk, mer épp fertőtlenítés előtt állnunk. Az eladásukkal meg az a baj, hogy szeretjük őket, ő is meg én is, de szerintem egy állat tartásához ez kevés, és ha nincs elég időnk rájuk, akkor csak szenvednek.
2011. júl. 19. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez borzasztó! Hogy lehet ilyen egy anya?! [bocsánat]

A kutyáknak mindenképpen keress új gazdát!! Ha nem szeretnéd hogy anyukád megtudja, add oda őket egy szerető családnak, és ha megkérdezi hova lettek mond hogy elcsavarogtak.. biztos nem fogja majd érdekelni, ha ennyire sz*rja le őket.

2011. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem eladni kell oket, hanem orokbeadni, olyan gazdiknak akik, mint ahogy te is irod, tobbet tudnak ( es akarnak) nyujtani a cirogatason kivul.
2011. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
[én vagyok az előző válaszoló] Szerintem beszélgess el anyukáddal a viselkedésével, többet kéne vele beszélgetni, azért biztos neki sem jó..
2011. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

milyen eladásról beszélsz te???????????? a keress nekik új gazdát, nem eladást jelent


ha meg szereted őket, vidd őket sétálni és oltasd be őket

2011. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerencsétlen kutyáknak egy kínszenvedés ez az élet.

Egy ingerszegény környezetben, ahol maguk alá piszkítanak, ráadásul bolhásak, és minden bizonnyal az egész bőrük befülledt.

Beszéld meg anyukáddal, és keressetek új gazdit, ennél jobb tanács nincs.

2011. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egyik sem olcsó fajta, ha a fajtára volt pénz, legyen a szükségleteikre is
2011. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Te is érdekes vagy, kérdező, ha képes vagy nézni, hogy ez a két kis szerencsétlen szenved, míg a "te kutyádnak" jó sorsa van. Nem mindegy ki kiáltja ki magát a gazdájuknak? Letörne a karod, ha őket is elvinnéd sétálni az amstaffal?

Vidd el őket kutyakozmetikushoz, ott megszabadítják őket a bundától és a bolháktól is, csepegtesd be őket spot onnal, hogy ne fertőződjenek vissza, oltasd be és neveld meg őket, úgy ahogy azt a másik kutyáddal teszed. Ha viszont végképp nincsen rá pénzetek és kapacitásotok, akkor keressetek nekik új gazdát(csak nehogy szaporítóhoz kerüljenek - cseberből vederbe). Az nem lehet kifogás, hogy de ti szeretitek őket. Sajnos a szeretet nem elég egy kutyának.

2011. júl. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!