Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmességi vizsgát lelehet...

Engedelmességi vizsgát lelehet tenni anélkül, hogy a kutya nem járt suliba?

Figyelt kérdés
Tudja az alapkövetelményt nagyjábol..csak az örzövédö nem megy
2011. júl. 19. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, a kutyaiskola nem kötelező. Az őrző-védő nem része az alap engedelmességi vizsgának.
2011. júl. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
persze, de egyszer-egyszer nem árt ha lát olyan is, aki ért hozzá, hogy ne a vizsgán derüljön ki, ha valamit nem jól csináltok (pl. ismerőstől pontot vontak le, mert rossz kezében volt a póráz).
2011. júl. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

IGEN, le lehet tenni. Én mindegyik kutyámmal kutyaiskola nélkül tettem le a vizsgákat. Minden eredmény 90% fölött volt, a legkisebb eredmény 93% volt, a legjobb 99%. De nem hinném, hogy 10 éves kutyának úgy kéne viháncolni mint egy 2 évesnek... Ennyi volt az összes ok amiért nem lett jobb.

Az őrző-védő nem része az engedelmes vizsgának.

Kicsit túl misztifikálják a kutyanevelést, ha van egy kis józan eszed és nem problémás kutyád akkor nem lehet olyan nagy gond.

2011. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és a neten fent van minden szabályzat ahol leírnak mindent világosan, a póráztartástól a vezényszavakig. Csak meg kell tanulni. Én megtanultam a vizsga előtt mindet.
2011. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen vizsgát akarsz? Engedelmes ma már csak egy egyszerű vizsga, amit bármely iskola megrendezhet, a vezető összeállítása szerint. Házi igazolást ad.

BH vizsga a munkakutyások vizsgája. Úgynevezett kísérő kutya vizsga, az alap engedelmességgel.

Végül a K99-esek vizsgái, ahol bizony végig kell járnod a tanfolyamokat, hogy vizsgázhass.

2011. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
BH-t
2011. júl. 20. 12:29
 7/10 anonim ***** válasza:

megtanulod a szabályzat szerinti anyagot.

Bejelentkezel bárhova, ahol vizsgát rendeznek. Ennyi. Persze, érdemes egy-egy kontrollt megcsinálni akár a vizsga helyszínén, akár bármilyen pályán, mert az anyag tudása mellett olyankor az egész vizsga folyamatot megismered.

2011. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12:22 én tettem k99-s vizsgákat a kutyáimmal, és nem kellett hozzá kutyaiskolába járnom. Nem akarok megsérteni senkit, de az első szinteken szinte semmi elvárás nincs. Olyan kutyák is kaptak 90 fölötti százalékot akikről az ember leginkább azt nézné ki, hogy tök véletlenül vannak a gazda mellett, csak a póráz nem engedi elmenni őket. Az alatt a pár hét alatt ami a tanfolyam a vizsga előtt, nem lehet mindent megtanulni.
2011. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 13:31

Nem ismerem a K99-est teljesen. Általában azt olvasom náluk, csak tanfolyam után lehet vizsgázni.

Az a szint, amit elvárnak egy első vizsgán sokaknak ad lökést, hogy tovább is haladjon a kutyájával. Kedvenceknek szerintem nagyon is jó a fokozatok betartása. Nő a tudás, nő az önbizalom.

2011. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább úgy értik, hogy a tanfolyam árában és programjában benne van a k99-es vizsga a végén. Olyan szintű felkészítést ad. De nem kötelező hozzá az iskola.
2011. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!