Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyust ajánlan...

Milyen fajtájú kutyust ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állunk,és sajnos el kell altatnunk a mostani pulinkat,mert csórikám megvakult és daganat is van a lábában,na meg már 13 éves :(

Viszont mivel elég kutya mániás ember vagyok,előre szeretnék gondolkodni,hogy ha elköltözünk,akkor milyen kutyust lenne érdemes vennem!

Sorházba költözünk,ahol elég pici,kb 70 nm2es kert lesz,és egy picike lakás,kb 50nm2!alapjáraton a kertbe szeretném tartani,de olykor szobába is beengedném,pl:estére vagy ha rossz idő van!

lényeg,hogy kis testű legyen,és egyedül is ellegyen,ha suliba,dolgoznom kell menni,na meg persze könnyen lehessen neki betanítani alap szabályokat,pl: szobatisztaság,ül,fekszik parancsok stb.Őszintén szólva én egy franci bulldogra fenem a fogam már jó ideje,mert teljesen beleszerettem ebbe a fajtába,csak nem tudom,hogy ezeknek az "elvárásoknak" mennyire tenne eleget.

Szívesen várok más fajtákat is,és örülnék,ha az adott fajtáról tapasztalatokat is írnátok!

Előre is köszönöm!:)


2011. júl. 20. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Tacskó és Beagle, kicsit makacsok, de nagyon szeretnivalók.
2011. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy nem túl nagy a kert, nem azt jelenti, hogy ne lehetne egy kicsit nagyobb kutyusod. Például egy szuka németjuhász kb 30 kg-s és imádja a kertet, de Veled is lenni. Okos, könnyen tanítható, gazdis :) Vagy ha mindenképp kisebbet szeretnél, akkor lehetne egy keverék középtermetű kutyus is, akit megmenthetsz egy menhelyről. Ne hidd, h egy fajtatiszta tökéletes... Két ismerősöm is hozott el labit tenyésztőtől és mind2 displaziyás:(( Szóval nézz körül menhelyen, menj el, vidd el sétáltatni (megenedik sok helyen, h kicsit ismerkedj a kutyival) és úgy majd rájösz illik-e hozzád, tudod-e motiválni, stb :) Sok boldogságot és sajnálom a mostani kutyit...
2011. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a francia bulldog nagyon aranyos kutyus ..viszont ha hideg van akkor mindenféleképp bent kell hogy legyen a lakásba mivel rövid a szőre egyik ismim-nek olyan kutyája volt és nagyon helyes kutyák igazi bohócok kicsit nehezen taníthatóak de szeretni való kis ebek és ha alszanak akkor horkolnak ami tök vicces..


végül is elég sokféle kutyát tudsz ott tartani mert gondolom azért el vinnéd sétálni..sőt kell is hiába hogy hogy kistestű a mozgás az kell..


én is sajnálom a kutyusodat nekem az egyik kutyumat azért kellet elaltatni mert a hasában volt egy daganat és napról napra nőtt neki és és már úgy feszült a hasa biztos rossz volt neki és a doki is javasolta hogy inkább altasuk el mert a műtéttel is max egy hónapot élhet..


sok sikert az új kutyushoz!!

2011. júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz vele sokat menni is, akkor angol cocker spániel. Őket ugyanis a kis kert nem zavarja, úgyis a "külsős" mozgás motiválja őket.
2011. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
basset hound imád az ember közelében lenni,kicsit makacsok de ha megtalálod vele a hangot nagyon okos tud lenni.igazi egyéniségek,az hogy mennyit kell vele sétálni szerintem kutyához kötöt mert az enyém egy lusta diszno..xD de igy szeretemˇ:)
2011. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket,az új kutyus egyelőre még a jövő zenéje,még gondolkodni fogok!:)
2011. júl. 20. 15:23
 7/7 anonim ***** válasza:
havanese,yorki,törpe snaci,tacsi,csivava,francia bulldog,boston terrier,keverék kutyusok
2011. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!