Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a szibériai...

Mi a véleményed a szibériai husky-ról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Mindig azon agyal hogy hogyan tudna megszökni, tapasztalatlanok embereknél kezelhetetlen.
2011. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
MEgfelelő mozgás és nevelés mellett barátságos kutya.
2011. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szép kutya de amúgy szellemi semmilyen elvárásban nem felel meg nekem. Barátságos, nem egygazdás, nem elég ragaszkodó, nem munkamániás (kivéve a szánhúzásban). Én ezek ellentéteit szeretem.
2011. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ÁHH imádom azt a kutyafajtát Annyira gyönyörűek és hercegiek :) ráadásul imádom a farkasokat és kicsit hasonlítanak rájuk :)
2011. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani neki napi szinten a több km-s futást, lemozgatást remek fajta. :) Nyáron nehezen viselő a hőséget, különösen oda kell rá figyelni olyankor. Falkaállat, egyedül nem éri jól magát kifejezetten. Ezt a fajtát elsősorban olyan emberek választják akik valamilyen kutyás sportban tevékenykednek, vagy sokat tudnak mozogni a kutyával és szükségük van egy hasonló kaliberű társra, aki partner ebben. Tényleg szökősek ha nincsenek rendesen agyilag és fizikálisan lemozgatva...
2011. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szépnek szép, de nekem nem való. Nekem olyan ebeim vannak, és lesznek, amik azért dolgosak, nem lusták, és ha kell magukban is elvannak egy darabig, míg pl. szekérrel megyek vhova, vagy dolgozni. A husky helyes eb, de tényleg valami rendszeres sportolónak ajánlott. Canicrossosnak, bikejöringesnek. Meglátszik, itt a faluba senki nem tart huskyt.
2011. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Formen72 válasza:


Szia nekem két huskym és 1 német juhászom van.10 éve kutyázom x dijakat nyertünk sorolhatnám de ez nem a villogás helye és nem is erre vagy kiváncsi.A husky nem kutya hanem husky!Nehéz képezni kb 4 szer több munkát igényel mint a németjuhász és sosem lesz engedelmes.Mindent tud és megtanul de csak akkor hajtja végre a parancsot ha kedve van öntörvényü kutya sok türelem kell hozzá.Komoly kerités és sok szabad idöt igényel.Hülyeség hogy nem birja a meleget!Sokszor napoznak a 35 c hőségben is 3 rétegű szőre a naptól is megvédi imádják a vizet jol úsznak bár erre a képeségre kiskorárol tanitani kell.A husky képzését már pár hetesen el kell kezdeni mert kb 8 hónapos kórátol be érik innen már nehezebb a képzés.Tehát a szocializációt a behivást helyben maradást ültetést fektetést porázon vezetést és szabadon követést kb 10 hónapos korára meg kell tanitani mert utánna nehéz.Gyerek mellé ideális kutya sosem agresziv imádja az embert.Olyat még nem hallotam hogy husky embert harapot volna.Nem ház örzö de jelez ha van valami viszont szeret vonyitani ami akár 3 km re is elhaladszik akár a farkas üvöltés, ez a szomszédokal probléma lehet le lehet szoktatni rólla de ha nem vagy othól úgyis csinálja:)Nagyszerű kutya de sok türelem szakértelem és nagy adag humorérzék kell hozzá:)Ha jó kuyát akarsz nem olcsó!Rengeteg a szaporitó magyar országon és tele vannak beteg rossz tultenyésztett kutyákkal,bár van pár tenyésztő ami jó de nagyon meg kell nézni honnan veszed.1 jó husky akár 150-200 e forint is lehet,de hobbi célra már 80 e ft ér is jó kutyát lehet venni.A szaporitókat kerüld hidd el tapasztalatból mondom isten mencs 1 rosz idegrendszerű kutyától.Remélem tudtam segiteni:)Szeretem a fajtát de soha nem vennék még 1szer.Iszonyat munka igényes ha nem futtatom meg naponta ami kb 1-2 óra akkor tönkre teszi a kertet.Amig nem volt huskynk gyönyörű virágoskertünk volt tele rózsával 3 kutya mellet semmi gond nem volt.Megjött a két husky a napi futtatástól függetlenül ki irtottak mindent csak 1 fenyőfa maradt még a gyümölcsfákat is hazavágták:( Husky?Türelem-Türelem-és még türelem.

2012. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!