Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Német...

Mi a véleményetek a Német juhászkutyáról?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvastam róla,de szeretném hallani a gazdik véleményét is,hogy érdemes-e tartani ilyen kutyát.


Előre is köszönöm!


2011. júl. 20. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

A legeslegjobb kutya a világon!

Könnyen tanítható, de határozottan kell vele bánni és nálunk csak egy emberre hallgat igazán bár a többiekre is valamennyire.

Nagyon szép, de persze sokat eszik és nagyon aranyos is.

A betörők meg ha meglátják összehugyozzák magukat...

2011. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és egy rossz tulajdonság: szeretnek felugrálni az emberekre (vagyis akit nem ismernek). Ezt minden németjuhásznál észreveszem jobban mint más kutyáknál, de ezt is meglehet neki tanítani hogy ne.
2011. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 UnkownMan válasza:
21%
Szia. Szerintem nagyszerű állat. Könnyen betanítható, szófogadó, játékos és a bundáját is könnyű ápolni. Szóval én csak ajánlani tudom ezt a fajta kutyát mindenkinek.
2011. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én csak egyről tudok beszélni, a sajátomról (sajnos már nincs köztünk). nagyon értelmes, okos, szeretetteli kutya volt, messze a legintelligensebb valahány közül, akikkel találkoztam (volt labrador, tacskó, keverék is a tágabb családban). Az enyém imádta a gyerekeket, és minden állatot, akit mi befogadtunk. Végtelenül odaadó, lojális és hűséges kutyus volt. Kivételesen jó képességű, könnyen tanul és még disztingvál is. Viszont szükség van egy erős gazda képre, hogy "legyőzze" a dominanciáját.
2011. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon okos, hűséges, érdemes tartani, persze, csak kertes házban.
2011. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

apapa62 válasza:


Nagyon okos, hűséges, érdemes tartani, persze, csak kertes házban.


Én 26 négyzetméteren laktam /8.kerületben/ 2 megtermett németjuhásszal, de sok kerti kutyánál jobb dolguk volt. Nagyon keveset voltunk a lakásban, dolgoztam is velük, ott is volt terület nekik, és azon kívül is sokat sétáltunk.

2011. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
kiváló kutyák, csak itthon már nem nagyon kapsz diszplázia menteset annyira tönkrement már az állomány
2011. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon meg kell nézni, milyen alomból választ az ember. Rengeteg a tenyésztőnek nevezett. Sokan párosítják a sajátjukat egy éppen a szomszédban élő szép kannal.

Mivel nagyon ember centrikus, mutatós, igen sok mindenre megtanítható kutya, sajnos boldog-boldogtalan megvásárolja. Még él a legtöbb egyedben a munkakutya örökség, így sokan nem tudják, nem való csak az udvarba, időnként labdázni a gyerekkel, stb.

Családi kedvencnek akkor megfelelő, ha vásárláskor olyan helyről veszik, ahol a szülők nyugodtak, nem dúl bennük a túlzott munkára való hajlam, nem túl eleven, nem túl domináns.

Amúgy nem értem a kérdésed utolsó részét. Mit jelent nálad az, hogy "érdemes-e tartani"

2011. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nos,arra gondoltam,hogy megéri-e ilyen fajta kutyát tartani,vagy inkább másik kutyát válasszak.Tulajdonképpen a gazdik gondolatai befolyásolhatják mások véleményét,amivel jó benyomást kelthet egy kutya.

Én nagyon szeretnék egy ilyen kutyáz,és azért kérdeztem meg másokat is,hogy jó-e,érdemes-e ezt tartani v keressek másik fajtát.

De amint látom nagyon is jó döntés lesz,ha ezt a kutyát választom!:))

2011. júl. 20. 17:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen nagyon meg kell nézni honnan veszed.

Van valahol nekem egy név ahonnan mi vettük a miénket, ha megtalálom elküldöm...

Csak már 6 éve volt, de ő nagyon jó és teljesen tiszta vérű németjuhászai vannak.

2011. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!