Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawart gazdik! Mi a vélemény...

Hovawart gazdik! Mi a véleményetek erről a kutyafajtáról?

Figyelt kérdés
Köszönöm az értelmes hozzászólásokat.=)
2011. júl. 20. 11:50
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!

A mi hovawartunk rendkívül okos és szép kutya. Szinte tökéletes. A színei fekete, vörös és barna, és nagyon jó eloszlásban találhatóak meg a bundáján. Nagytestű, de egyáltalán nem kelt félelmet abban, aki ismeri. Az idegeneket elijeszti, mert az ugatása jellegzetes és félelmetes. Nagyon ki tud állni a családért. Nekünk például a kismacskánk került bajba, amikor a szomszéd kutyája megtámadta. A mi hovawartunk azonnal ráugrott a kutyára, és bár nem bántotta, de olyan félelmetesen vicsorgott, hogy mindenkinek inába szállt a bátorsága. Hozzá kell tennem, hogy a cicus sokkal később került hozzánk, kölyökként, mint a kutyánk. És elfogadta. Nem bántja sosem, csak megszaglássza, de nem szokott vele még csak játszani sem.

Azokkal az emberekkel, akiket ismer, nagyon jó a viszonya. Barátságos, igazi kezesbárány, és mindig velük tart. Idegenek azonban nem tudják elvinni, pedig már próbálták. Egy ilyen kutyával még Hulknak is meggyűlne a baja, azt hiszem :)

Szerintem a legokosabb kutya a világon. Tudja, mikor mire kérjük. A nagy melegben pl.: "Feküdj az árnyékba", "Igyál vizet", stb. És megteszi. Ezen kívül nagyon szép a tartása, jók az arányai, nem hajlamos a betegségekre, és mindenkit imád a családban :) Nem tudom, mi lenne velünk, ha Ő nem lenne. Nekem személy szerint nagyon sokat adott. Mikor a papám meghalt, odafeküdt az ágya mellé, ahol mindig is aludt. Egyszer pedig véletlenül ráléptem a lábára, és ösztönösen odakapott, megharapta a bokámat. Fájt, de aztán elkezdte nyalogatni :') Mert nem akart megsebesíteni. Ez is jó benne. Kis korában ugyan csibész volt, de akkor sem volt jellemző rá a vadság. Éppen olyan, mint egy álomalak. Még sosem láttam nála tökéletesebb állatot.

2011. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!=)

Leírom az én kis álmomat is.:D:Szőke színű.Modhatn olyan mint a tiéd.Ezek hogy "Menj az árnyékba!" "Igyál vizet!" nálunk már szokásosak mert pl. kint vagyunk az udvaron,ülünk az asztalnál.A kutya szó szerint belénk bújik.Nem menne el egy percre se,így fel kell állnom,elkísérni a vödréhez mondani neki hogy igyon,és akkor 10 percig iszik.Esküszöm már félek hogy egyszer szomjan hal!:D

Szóval amikor megvettük(2008) azt hittem hogy minden könnyű lesz meg minden.Hát persze!Kiskorában harapott,nem úgy hogy fájt,de a kis éles fogaival azért csikart.Én nem tudtam vele bánni.De mostanra már "nagykutya" és most is itt fekszik mellettem teljes nyugalomban(na ezt kiskorában nem tudtam volna elképzelni róla =D).Egyébként a hörcsögökkel nagyon jól elvan,nézi őket amikor a mókuskerékben játszanak,és a nyuszival is nagyon jóban volt,csak sajnos el kellett altatni a nyuszit akkor egy kicsit hiányzott is neki,de túltette magát rajta.Egy éve elköltöztünk így új volt neki a hely meg minden,de mostmár megszokta.Csak az a baj,hogy kennelbe kell zárni,mert szökik.Nem az útra,hanem átmegy hátul a kőfalon(kb.187 cm)egy öreg bácsihoz(szerencsére elég jóban vannak,így nem bántja)onnan pedig a bácsi szomszédjához(mondjuk most éppen először tüzel,reméljük nem lesznek kiskutyák.[elég jó ízlése van és egy fekete labradorhoz ment.]:P)Egyszer megijedt a bácsitól és kiugrott az útra(ez olyan 3 óra 30 perckor volt,így anya elindult biciklivel,de nem találta.Aztán amikor jött haza akkor látta hogy itt fekszik a kapuban szóval nagyon hűséges szeret minket.

Nagyon jól ugrik,csak sajnos nem tudom hová vihetném el tanítani.Csak egy "hibája" van az,hogy fél a vihartól.Most is azért van idebent mert jön az eső és nem akarom hogy valamit csináljon magával amikor próbál kijönni.

Más kutyákkal elég jóban van.És imád lemenni a foci meccsekre.:D


Még egyszer köszönöm hogy írtál!:)

2011. júl. 20. 13:29
 3/6 anonim válasza:
Csak nem te viszed el focimeccsre? :)
2011. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De : )

Csak általában apukán is jönni szokott,ő addig ül a barátaival és nézik a meccset mi meg a kutyával bóklászunk,aztán leülünk és mi is nézzük.:D

2011. júl. 21. 15:11
 5/6 anonim válasza:
Bocsi, ha túl személyes, de mennyi idős vagy?
2011. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

14

Miért?:)

2011. júl. 23. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!