Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Faluban is felszeditek a...

Faluban is felszeditek a kutyapiszkot a kutyátok után?

Figyelt kérdés

ha városba viszem a kutyákat, mindig van nálam zacskó - de van a közelben kuka is...

falun viszont a kóbor kutyák is össze-vissza sz.rnak, én felszedném a piszkot, de nincs sehol szemetes, egész úton meg azért nem szívesen cipelem a zacskót mert büdös...

ez baj?

(az önkormányzat és a közösség tuti nem adna pénzt a közterületi kukákra, de azt elvárják, hogy nem legyen sehol kutyapiszok.)

senkit nem látok, hogy felszedné falun kutyaséta közben a kutyakakit.

másfelől szégyellem otthagyni.


ti mit szoktatok csinálni?...


2011. júl. 20. 12:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Eleinte én is felszedtem. Aztán láttam, hogy más nem fárad vele (Mondjuk nálunk csak 3 rövidke utca van, mert nem bent lakunk a faluban, így szinte mindenkit ismerek, olyan szinten, hogy tudom, ki sétáltatja a kutyát és ki nem. )így most már én sem szedem össze, de arra ügyelek, hogy kapu, és egyéb bejárat elé nem kakiltatom a kutyát, különösen ügyelek arra, ahol tudom, hogy kisgyerek van. Bár tudom, hogy ez nagy faluban ez ennyire nem egyszerű. Bár pont mostanában gondoltam rá, hogy semmibe nem kerülne összeszednem, aztán a közeli bokrosba dobni ( Mi a mező mellett lakunk, így elég sok a zöld, fa bokor stb) Kutyazacskóm van, mert amikor városban járok, mindig hozok a kutya toilet-ről :) Csak tényleg kellemetlen lenne, előbb papírba csomagolni, utána a zacskóba, aztán, amikor a bokorba dobom, kivenni a zacskóból ( Ugye mivel a zacskót nem dobhatom a bokorba). Hát nem tudom ki csinálná ezt meg:) Bolond meg azért nem vagyok :D Úgyhogy hagyom továbbra is, ahová pottyan:)
2011. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

hát igen én is így vagyok vele...:( nagy kár, hogy a falukban alig van kuka, sokkal kevesebben anyáznának a kutyasétáltatókra...

(engem konkrétan névtelen telefonban fenyegettek többször is, hoyg megveretnek, kiraboltatnak, megmérgezik a kutyáimat, bombát dobnak a kertbe (!!!) és egyebek...


mondjuk ők a szimpla tény miatt, hogy pórázon sétáltatom a kutyákat...

2011. júl. 20. 12:42
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Mikor vállaltad azt a kutyát, akkor még volt a faluban kuka? Nem? Akkor biztos nem ért meglepetés.

Egy kulturált kutyatartótól az a minimum ami elvárható, hogy felszedi a kutyája után a szart. Persze kifogások mindig vannak: "nincs kuka", "sokat kell cipelni", "büdös, "más se szedi össze". ÉS?!?!?!

Ha megeszel egy csokit az úton, vagy kifújod az orrod, azt a szemetet is eldobod, mert nincs kuka?

2011. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

jól van te becsülethuszár. tipikus magyar tirpák.

nincs kuka, nem is kell.

szerinted nem lenne MINDENKI érdeke, hogy legalább pár kukát elhelyezzenek?...

én elég nagy sétákra viszem a kutyáimat. nem szeretném 1 órán keresztül cipelni a kutyasz.rt, és szerintem teljesen jogos részemről az igény a kukákra. (nem csak a kutyapiszok miatt, mások is teleszemetelik a környéket.)


amúgy meg a kutyáim nem betonra, hanem fűre végzik a dolgukat, ez a természet része.

vagy amikor a bokor alá sz.rsz, te is összeszeded magad után? de most komolyan!

én itt nőttem fel, akkor is volt kutyasz.r, most is van, mégis életben maradtam.

az már sokkal gázabb, ha a városban a betonra sz.ratják a kutyákat, és AZT nem szedik fel.



ha nem a kérdésemre válaszolsz ("ti mit szoktatok csinálni?"), akkor mit kell ideirkálnod???

mert hogy ez esetben SENKI nem kért rá, az biztos. az egyetlen, amit kapsz egy lepontozás tőlem.

fogadd szeretettel.

2011. júl. 20. 13:24
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon jól beszélsz kedves kérdező, ezt jól kiosztottad :)

Amúgy az szörnyű, hogy megfenyegettek téged, hogy sétáltatod a kutyát, Uram Isten milyen helyen laksz? Rémes! És tudod, hogy ki volt név szerint, aki megfenyegetett? Mert akkor jelenteni kéne, de ha nem tudod, akkor is. Azért ez borzasztó, hogy mit meg nem engednem maguknak emberek. Hála a jó Istennek nálunk ilyen nincs, mert ez inkább üdülős rész, ahol lakunk, kicsit modernebbek, kulturáltabbak az emberek, de van azért egy kettő tirpák elvétve, szerencsére kijjebb tőlünk, de egyszer értetlenkedve néztek rám, amikor arra sétáltattam a kutyám :-O Nem tudom, az ilyen ember még életében nem sétált? Nem tudja, milyen az a kirándulás, vagy túra...

2011. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Előző voltam, bocsánat most látom csak, hogy névtelenül. Jesszus Isten, de ijesztő, Ó szegénykém, Hát reméljük, hogy csak a szájukat járatják..
2011. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

AKÁRHOVA megyek a kutyával, összeszedem. Mindig 10, azaza tíz darab zacsi van nálam és volt már h 3at cipeltem egész nap, mert nem volt hová kidobni. Olyan is volt, h órákig ott volt a teli zacsi a kocsiban, mert nem tudtunk megállni. Ha normálisan lezárod, akkor nem bűzlik.


Kutya az kell, de a sz@rt összeszedni már nehéz. Remélem akkor nem háborodsz fel, ha épp belelépsz egybe és remélhetőleg a ruhád is olyan lesz.

2011. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%

Köszönöm kérdésed, jól vagyok. :)


Egyébként mit vártál? Hogy majd mindenki vállonvereget, hogy milyen ügyes vagy? Miért teszel fel kérdést, ha a veled egyet nem értőkre így reagálsz? A személyeskedést meg hagyd meg másnak, az az érvelni képtelen emberek utolsó mentsvára. ;)


"Szerintem teljesen jogos részemről az igény a kukákra."

Igen, de nincs. Így pedig nyilvánvalóan nem az a megoldás, hogy nem szedjük össze a kutya után a cuccot, vagy eldobáljuk a szemetet.

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak (mert látom ez nagyon kivágta a biztosítékot :)), én mindig fölszedem a kutyáim után, ha falun vagyok, ha városban, ha fűre szarnak, ha betonra, tökmindegy. Nincs különbség.

De én már csak ilyen "tipikus magyar tirpák", aki próbál tenni azért, hogy ne egy nagy adag ganéban kelljen élni. :)

További szép napot!

2011. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

őszintén szólva, nem hiszem, hogy tényleg mindig mindenki felszedi a kutyasz.rt, pláne, ha nem városban van.

Faluból is van sokféle, és az IGAZI földutas faluban lakom.

Általában én is felszedem a kutyapiszkot, de amint írtam, nálunk kb. tökmindegy, mert a rengeteg kóborkutya össze-vissza piszkít úgy is.

Amúgy én úgy szoktam csinálni, hogy a kertben van külön rész, ahova járhatnak, onnan szedem össze - így egyszerűbb.

Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, ki az, aki bevallja, és ki az, aki huszárkodik egy sort.

én akkor nem szedem fel a kakát, ha a faluszélen vagyok, mivel ez szerves agyag és lebomlik.

csak jeleztem, milyen jó lenne, ha tartana már ott az ész országa, hogy nem anyázik a kutyásokra, hanem mondjuk igényel pár kukát.

mit gondolnak, ha a városban szükség van rá, itt nincs???

2011. júl. 20. 15:06
 10/19 A kérdező kommentje:

Sajnos bizonyíték híján csak sejtem, ki lehetett a névtelen telefonáló - szóban is megfenyegettek nem egyszer.

Azt imádom ebben, hogy sokszor 75 éves nagymamám veszi fel a telefont, és neki kell ezt végig hallgatnia.

(valószínűleg az a bajuk, hogy 3 nagytestű kutyám van, és azt hiszik, olyan rohadt gazdagok vagyunk. pár napja egy köztudottan gazdag zsidó ügyvédnek - iszonyú kedves család - szimpla bosszúból kiszúrták a kocsikerekét.


én nem értem, mi van az emberekkel, ez a rohadt válság mindenkit meghülyít.

ja, a szép az a dologban, hogy akinek szúrja a szemét, hogy sétáltatom a kutyákat kérdés nélkül vágták ki a szomszéd bácsi fáját, mert átlógott 1 ágacska a kertjükbe, a kutyaszsart a kerítésünkre akasztják (tök8, hogy a mi kutyánk volt-e megjegyzem nem a mienk, mert azt látnám én is), közterületet magánterületként kezelnek, a másik észkombájnék meg illegálisan parkolnak a kamionjukkal az utcában, amivel tönkre is vágták az utat,áááá nem is sorolom egyszerűen beszarás.

2011. júl. 20. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!