Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! A kutyám belelépett...

Segítség! A kutyám belelépett valamibe amikor sétáltattam és most a bal mellső lábára sántít, meg mindig felemeli, ha teheti. Ez komoly? Vigyem el állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy én egyedül vagyok itthon, és csak 13 éves vagyok, a legközelebbi is merősöm pedig 300 méterre van tőlem, és fogalmam sincs, hogy hol van Zuglóban állatorvos. Azt se tudom, hogy a szálka vagy a szilánk még tapmancsában van-e, mert folyton elrántja, ha meg akarom nézni. Most is azt nyalogatja. Ebből nagy baj lehet, és lehet valamivel itthon is kezelni?
2011. júl. 20. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig fontos lenne, hogy megnézd, mert anélkül nem fogod tudni eldönteni, hogy milyen súlyos. Nyomd le fekvő helyzetbe a kutyát, fordítsd az oldalára, húzd ki a lábát és nézd meg. Ha látod, hogy van benne valami, akkor szedd ki. Vérzik vagy vérzett? Ha látod, hogy van rajta valamilyen vágás vagy seb, akkor kezeld le rendszeresen Betadine-nal, valószínűleg pár nap alatt begyógyul. Ha nagyon mély a seb, illetve nem tudod kiszedni az a dolgot, ami belefúródott a lábba, akkor érdemes elvinni állatorvoshoz, de ez kibírja addig, amíg a szüleid hazaérnek.
2011. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha nem vérzik, akkor nincs nagy veszély. Ha benne marad, az nem jó, de rövid idő alatt nem fog bajt okozni.


Szüleid otthon lesznek este? Ha igen, akkor egyszerűen nekik szólj. Addig ne aggódj, és próbáld nyugton tartani a kutyust, ne mászkáljon rajta sokat. Esetleg később próbáld újra megnézni, de csak óvatosan, mert hiába a Ti kutyátok, egy sérült állat nem mindig kiszámíthatóan viselkedik. Ha nem hagyja, várd meg inkább a szüleid!

2011. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A szüleim 2 hét múlva jönnek, és a nővérem jön kb. este nyolckor. :-( De nem úgy nézki, hogy vérzik, mert a lepedő, amin rajta fekszik még mindig fehér, és semmi kiállót sem tudtam rajta kitapintani, viszont folyton rá teszi a fejét, ha megfogom.
2011. júl. 20. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Nővéred akkor már felnőtt, nem?

Az is lehet, hogy csak megszúrta valami, és nincs benne.

Ha van Betadine otthon, azzal letörölheted a mancsát.

2011. júl. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, felnőtt, de este 8-ig dolgozik. Bekentem Betadinnal, de az gond, hogy megnyalta?
2011. júl. 20. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem gond. Semmi baja nem lesz tőle.


Szerintem várd meg a nővéred, tudom rossz látni, hogy a kutyus szenved, de ne aggódj, nincs komoly baja abból ítélve, amit leírtál, szóval jobb, ha majd ő dönt, és akkor esetleg reggel elviszitek dokihoz.

2011. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, kössz nektek a tanácsokat!
2011. júl. 20. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit, remélem semmi nincs a talpacskában, és holnapra már szalad! :)
2011. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!