Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kiskutyámnak adhatok...

Ikszdéé31 kérdése:

Havanese kiskutyámnak adhatok sonkás szalámit, sajtot?

Figyelt kérdés
a konzervet nem eszi meg, a szárazért sincs oda, nagyon nagy baj, ha szalámit adok neki? vagy valami recept kutyáknak??
2011. júl. 20. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem.

Nagyon el lett finnyásítva, tedd elé a száraztápot, ha éhes, megeszi, max. ha nem tetszik neki, koplal pár napot, ennyi...

2011. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem baj hogy azt kap nem lesz baja..de vmi minőségi tápra rá kéne szoktatni...én vettem jutifalatot aminek jó erős szaga puha ilyen hosszú lapocskák vannak benne német gyártmány 200 ft a tescoba lehet kapni ..én teszek egy kevéske tápot amennyit megszokott általában enni annyit a tálba és apró darabokra szedem szét a jutifalatot nem sokat kicsit kevesebbet mint a felét a hosszú lapocskának és össze keverem és akkor azt is meg eszi meg a tápból is eszik én 20 percig hagyom előtte a kaját a maradékot visszaöntöm....enyém se rajong a tápért most acanát vettem neki..

nekem bichon frise-m van..

2011. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok :

semmit se adjatok neki egész nap csak a tápot és a benne lévő jutifalatokat akkor kénytelen lesz megenni..egy pérnapig nem eszik nem lesz baja kénytelen lesz a tápból enni

2011. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
* pár napig
2011. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem jó ötlet, a sonkában, szalámiban közel sincsenek meg azok a tápanyagok, amik szükségesek lennének egy kutyának. Vegyetek neki jó minőségű száraztápot(Acana, Orijen, Bosch, Royal Canin, Eukanuba), esetleg valamivel olcsóbb középkategóriásat(Josera, Brit, Dog Chow). A kutyátok egyszerűen válogat, még jó, hogy nem eszi meg a tápot, mikor tudja, hogy úgyis kap helyette jobbat.

Nem tudom mennyi idős a kutyus, ha fél évesnél fiatalabb, akkor napi három étkezés, ha fél-1 év között van, akkor kettő, ha 1 év felett, akkor napi egy étkezés javasolt. Etetési időben elérakjátok a tápot, 10 percig előtte hagyjátok, ha abbahagyta, vagy egyáltalán nem evett elveszitek előle a tálat, visszaöntitek a zsákba a tápot. Következő etetésnél ugyanezt eljátsszátok vele. Ami fontos, hogy semmi nasit ne adjatok neki a két étkezés között, egy falatot se. Pár alkalom után le fog neki esni, hogy ha nem eszik, akkor éhen marad, pár nap után rá fogja magát vetni a tápra.

2011. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen az. Se a szalámi se a sajt nem alkalmas a kutya hosszútávú etetésére. Jutalomfalatnak megfelelő de másra nem. Vagy alkalmazod amit írtak tehát tényleg csak 10 perc kaja idő és nyugi egy kutya 2 hétig is simán bírja táplálék nélkül mindenfajta egészségkárosodás nélkül.

Vagy elkezdesz neki nagyon tudatosan főzni: ez nem konyhai maradékot jelent hanem belsőségek, megfelelő mennyiségű szénhidrát, növényi és állati eredetű anyagok. Én is a nyers etetés híve vagyok tehát nálunk a kutya kap különböző belsőségeket, színhúsokat (vadhús, marha, csirke, nyúl, kecske) nyersen, forrázva vagy főzve, e mellé kefirt, natúr joghurt, almaecet, tojás, olíva olaj, halolaj, gyógynövények, zöldségek, gyümölcsök de ez egyrészt ha valaki jó minőségű tápanyaggal etet sokkal drágább, másrészt macerásabb, harmad részt pedig pontos ismereteket igényel a kutyák emésztésével, életmódjával stb kapcsolatban

2011. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
szerintem is próbálkozz azzal,hogy jutifalattal tápot, és ne adjatok neki mást, így úgyis megeszi !
2011. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
friskies tápot adok neki... 2 hónapos, és a tejet sem szereti jutifalit adok neki, de abból sem jó a sok.de a tanácsokat mindenképpen megfogadom, és nekem azt mondták éjszakára már ne adjak neki kaját,de azt olvastam, lefekvés előtt még egyen 1x..most akkor mi? köszönöm szépen a válaszaitokat..
2011. júl. 20. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:
jaja ne csak friskies-t ne meg Pedigree és társai ezek mind szemetek a kutyád inkább okos, hogy ezt nem eszi meg. Ha a drága tápot nem tudjátok megvenni akkor inkább Josera, Brit stb középkategóriás tápok. Ilyen kicsi kutyának nem drágák ezek a tápok se mert nagyon keveset kell adni belőlük. Amit meg adsz az színezék, ízfokozó és kb 2% hús ami vágóhídi hulladék ennél tényleg jobb a szalámi és a sajt...
2011. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ja és tejet se adj a kutyának... a többség fosik tőle és igazán tápanyagot nem tudnak belőle felvenni
2011. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!