Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás az Angol Cocker...

Jó választás az Angol Cocker Spániel? Vagy jobb az Amerikai Cocker Spániel? Vagy Egyik se? És miért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én az Amerikait jobban szeretem (az egyik legkedvencebb fajtám a világon) mert szerintem sokkal szebb de az, hogy neked jó választás e azt csak te tudod. Szerintem az amerikai sokkal inkább show kutya és szinte öleb míg az angolnak több köze van a vadászkutyákhoz (persze mind a 2 az de az angol jobban)
2011. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 RaksashaGirl ***** válasza:
100%
Szerintem a kinézetet leszámítva nem is sok a különbség a két fajta között.. Nekem három angol cockerem van, imádom őket, nagyon szeretni való kutyák. Az amerikai cocker szőre kicsivel több ápolást igényel, mindkettőnek szüksége van mozgásra és szeretetre egyaránt. :) Amúgy az amerikai cocker kb ugyanannyira vadászkutya mint az angol. Csak az a fajta kicsit eltunyult, mert őket tényleg inkább kiállításokra viszik, vagy ölebnek tartják. Szerintem mindkettő jó választás. Ha szeretsz mozogni akkor inkább az angol, ha inkább otthonülősebb vagy, akkor az amerikai. Viszont arra vigyázz hogy el ne hízzon, az amerikainak is szüksége van némi mozgásra. Unokatesómnak egy angolja van, de ő teljesen olyan mint egy amerikai. kinézetre, stílusra is. És biztosan angol, mert a mi egyik spáncsink tesója. :D Őt folytonk cipelgetik, meg etetik mindenféle csemegével, és szegény nagyon elhízott.. diszpláziája is volt már. :/
2011. júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A spánieleket szinte minden esetben érinti a fülbetegségek egyike (atka, rüh, Othaematoma stb...)
2011. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!