Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ha elhozok egy...

Mi a teendő ha elhozok egy kutyát a menhelyről?

Figyelt kérdés

Igazából a nevelésre gondolok mivel nem akarok kis kutyát hozni olyan 3-4 éveset.

Hogyan kezdjek bele a nevelésébe?

Azt tudom hogy csodát ne várjak nem fog már másnap a nevére hallgatni meg szaltózni meg ilyenek de mégis mit tanítsak neki először meg ...?

szobakutya lenne


2011. júl. 20. 23:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Első nap kizárással kellene kezdeni, ez nagyon fontos, hogy később sem legyen baj. A keményebb sorsú kutyáknak amúgy is kell egy két nap, amíg feloldódnak, így nem baj, ha nincs elkényeztetve, meg is ijedne a hirtelen jött figyelemtől.

Amúgy visszakérdezek (bár tudom nem illik), nevelésre, vagy tanításra vonatkozik a kérdésed? Mert nem mindegy.

2011. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

először nevelésre gondolom mig nem hallgat rám (nem tekint a gazdinak meg nem neveltem meg) addig tanítani akarom

a szobatisztaságra hogy tudom nevelni?

ez lenne a fontos meg az hogy tudja hogy én vagyok a gazdi utána a név tanulása ül...

2011. júl. 21. 00:19
 3/18 vanbor? válasza:

-étel

-víz

-játékok

-ház

-későbbi oltások

-póráz

-törődés

2011. júl. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
mi az a kizárás?
2011. júl. 21. 00:24
 5/18 A kérdező kommentje:
vandor köszi a választ de csak nem olvastad el a kérdés magyarázatát mert csak a nevelésre gondoltam
2011. júl. 21. 00:25
 6/18 anonim ***** válasza:
most annyira nagy örömmel olvastam, h vki nem szaporít meg nem fajtiszta kutya kell, hanem menhelyről szeretne elhozni kutyát. azok a leghálásabbak. :))) a nevére úgy hallgat, ha folyamatosan mondogatod neki. tegyük fel a neve pl. mazsola (én kutyámat úgy hívják), közelébe vagy és beszélsz hozzá, szólítgatod. egy idő után észre fogod venni, h már úgy megszokta, h felfigyel rá. amúgy mikor hazahozod adj neki enni, a legtöbb kutyánál a hasán keresztül vezet az út. :D szobatisztaság.. fogalmam sincs. miénk úgy szobatiszta, h kikéreckedik, ha dolga van. de mivel kisebb voltam mikor kaptam, ez e része nekem nagyon kimaradt, bocsi. :( ha valami rosszat csinál, akkor csak olyan hanglejtésbe beszélj hozzá, amin érezhető h kicsi mérges vagy rá, az ujjaddal kicsit mutogass (érted h értem.. :)), aztán hagyd el a helyet. innen érezni fogja h rosszat csinált, és máskor nem szabad.
2011. júl. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

értem köszi

ha fiu lesz ha lány boninak fogom hívni:D

2011. júl. 21. 00:34
 8/18 anonim ***** válasza:
aranyos név. :D milyen keverék lesz, vagyis kb. milyen a fajtája, azt nem tudod? :D
2011. júl. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
imádom a beaglet ha lesz olyan akkor beagle ha nem akkor egy kb akkora méretű rövid szőrű keverék
2011. júl. 21. 00:41
 10/18 anonim ***** válasza:
nekem is beagle-keverékem van, na azt mindenkinek ajánlom. :P
2011. júl. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!