Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhesség? Első tüzelése...

Álvemhesség? Első tüzelése ápr. Végén volt és tejnap a cicijéből kifolyt egy pár csepp tej.

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 07:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tenyész szukának vetted, vagyis nem vagy tenyésztő akkor az ivartalanítás a megoldás, különben nagy bajok lehetnek belőle...méhgyulladás stb stb.
2011. júl. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudom, de sajnálom szegényt. Nem szeretném ivartalanítani, sem pedig tenyészteni. Nem szeretnék rosszat neki.

Akkor ez most álvemhesség, ugye? Du-n rendel a doki elvisszük hozzá is.

2011. júl. 21. 08:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért sajnálod mert ivartalanítani kéne? Ne viccelj már!!!!


Neki csak sokkal jobb lesz, és neked is!


Ne úgy tekints rá mint egy nőre, hogy huuu kipakolják és milyen rossz lesz neki! Mert ez a baj az emberekkel, hogy a kutya dolgaiba, saját magukat gondolják bele, és úgy döntenek, hogy ha nekem ez nem jó akkor a kutyának se. Ez nagyon nem így van.


És igen álvemhes volt a kutyád, ha meg a cicijéből folyt a tej, akkor mélyhűtőből vegyél ki neki valami lefagyasztott dolgot, és a cicijére kell tenni, mert az is nagyon csúnyán be fog gyulladni. Na ez az ami miatt sajnálhatnád, és rossz neki. A dokid is az ivartalanítást fogja ajánlani.

2011. júl. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, sajnálod, hogy most szenved, de ivartalanítani nem szeretnéd?

Az ivartalanítás neki nem fáj, és ő nem fog fel abból semmit, hogy kivették a méhét. Megszűnik a hormontermelés, és nem fognak mindig rajta lógni a kan kutyák.

Az én kutyám sokkal kiegyensúlyozottabb a műtét óta, és játékosabb a többi kutyával. Sajnos ő is álvemhes lett 1x, és akkor döntöttem el, hogy soha többé nem lesz ivaros kutyám.

2011. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen sajnálom, és sajnos be kell lássam, hogy muszáj ivartalanítani. Nagyon féltem az altatástól és ami utána lesz. Sajnos egyszer már átestünk ezen egy labradorral, aki majdnem ott maradt. Ezért csak akkor megyünk bele ha az állatorvos szerint is muszáj.

Nem látom rajta hogy be vannak gyulladva a cicijei és nem is nagyon változott a viselkedése sem.

2011. júl. 21. 08:31
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne muszájból ivartalaníttasd mert ha muszáj lesz, akkor lehet hogy már késő bánat. Ha rendes dokinál csinálják az altatást, és a kutyád nem allergiás az altatóra, akkor semmi baja nem lehet (a túladagolás miatt lehet csak baj, de ezt azzal szokták kikerülni, hogy először fél adagot adnak csak neki, ha az használ nem kell a másik fél, így nem lehet túllőni.

Hidd el, csak a szenvedéseitől fosztod meg az ivartalanítással, gondolj bele, ha esetleg becsúszik egy alom, mit fogsz kezdeni a kicsikkel, ha esetleg gennyes méhgyulladása lesz, és belehal, akkor hogy fogsz a tükörbe nézni, hogy igen, elvihettük volna ivartalanításra, de nem tettük.

Keressetek egy megbízható orvost, és akkor nem lesz baj! Csak bátran, tényleg ez a legjobb döntés, nem lesz baj!

2011. júl. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elmondanám, hogy nem fogjuk ivartalanítani, mert nem kell. Köszönöm a sarkos válaszokat. Képzeljétek a feketén és a fehéren kívül más szín is van. Ti jártok egyáltalán állatorvoshoz? Vagy annak képzelitek magatokat? Tudjátok az etológiában honnan ered az álvemhesség?


Köszi a válaszokat, majdnem beleszaladtunk...

2011. júl. 22. 19:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha te jártas lennél az etológiában akkor fel sem merülne benned hogy ivartalanítod e, vagy sem.

Az álvemhesség azt jelenti, hogy az arra hajlamos ivaros szukák (a tied is az) ugyanolyan hormonális állapotba kerülnek a tüzelés után, mint ha vemhesek lennének.

Az ivartalanítással, mivel az ivarszerveket eltávolítják, ezek a hormonális változások elkerülhetők.

Ha te minden évben 2szer gyógyszeres kezelést akarsz neki, vagy precíz étrendet, meg odafigyelést arra, hogy semmilyen játéka ne legyen előtte amivel babázni tud, akkor csináld. De ez se a kutyának, se neked nem jó szerintem. Sokkal egyszerűbb lenne elvinni egy másik állatorvoshoz, mert az nem lehet egy jólelkű doki, aki ellenzi az ivartalanítást. Mit mondott pontosan?

2011. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem ellenzi az ivartalanítást.

Lehet, hogy soha többet nem jön elő nála. Amúgy meg én vagyok a hülye hogy ilyen oldallal foglalkozok, mint ez. Elég fura az itteniek felfogása. Meglátszik, hogy csak a nagyvárosi kutyafuttatóig jutnak el egyesek. Ezt nem a kérdésemre válaszolókra írom, csak úgy általánosságban.


Úgyhogy rájöttem, hogy azt is el kell osztani 2-vel amit itt írnak.


Lényeg a lényeg nem lesz ivartalanítva.

2011. júl. 23. 09:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy ez egy "természetes" állapot, ami azért alakult ki a törzsfejlődés során, hogy a falkákban mindig legyenek szoptató szukák, még akkor is, ha nekik maguknak nincs kölykük.

De ez engem marhára nem vigasztalt volna, ha a kutyám méhgyulladást kap a megemelkedett hormonszint miatt, vagy emlődaganat alakul ki nála azért, mert benne maradt a sok tej.


Mi csak jótanácsot adtunk, semmilyen érdek nem fűz hozzá, hogy ezt tanácsoljuk. Ha csak nem az, hogy az én kutyám egyszer átesett egy komoly álvemhességen, és láttam a következményeit.

És nem vagyunk állatorvosok, de az elmúlt évek alatt számos orvossal találkoztam, és beszélgettem a témáról. Aki azt tanácsolja, hogy egyszer szüljön, mert "kell" az egy nagy büdös átverés. Nem kell!

Csak a dokinak abból van pénze, ha minél több kutyát visznek hozzá. És egy ivartalanított kutyának "sajnos" már nincs esélye olyan betegségeket megkapni, amivel aztán a dokihoz kellene vinni.


De nem akarlak győzködni, dönts okosan a belátásod szerint:)

2011. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!