Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal? Le...

Mit csináljak a kutyámmal? Le tudnám erről szoktatni?

Figyelt kérdés
Németjuhászommal elszoktam menni úszni,múltkor nagyon meleg volt és gondoltam én is bemegyek a vízbe,be is ugrottam a stégről de ahogy feljöttem a vízből ott volt a kutyám is és elkezdezz kaparni,beleharapott a copfomba és elkezdett kihúzni a vízből,konkrétan majdnem megfulladtam mert nem ért le a lábam a vízben,látszott rajta hogy nagyon aggódottik,utána is amikor a vízben voltam,egyből ki akart menteni.Le tudnám erről szoktatni valahogy?
2011. júl. 21. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:

*német juhász

* el szoktam menni (elmenni)


Nekem is volt hasonló, amikor együtt fürödtünk a kutyával. Ilyenkor tanácsos egy kicsit lenyomni a víz alá, vagy vizet spriccelni felé vagy rá. (Bár belénk nem haraptak a kutyáink, csak ránk másztak.)

2011. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egy a gond, de az jó nagy: ő a falkavezér, és így a feladata, hogy megvédjen, ha nem tudod hogyan kéne átvenni az irányítást, ajánlom a kutyasulit, addig nem tudod leszoktatni
2011. júl. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha sikerül is leszoktatni, a vezér attól még ő marad
2011. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsi de tönkre ment a normális billentyűzetünk,és ezt szinte ütni kell hogy normálisan lenyomjak egy gombot,így is szenvedés ezzel írni.

Köszönöm a válaszokat!Ez érdekes,mert a családból senkivel nem csinálja ezt,nem azért mert rájuk hallgat,én vagyok az egyetlen akire hallgat,nekem fogad szót,csak velem jön normálisan ha sétáltatom és labdázásnál csak nekem adja vissza a labdát,csak nekem eszi meg a kajáját és ha néha valami hülyeséget csinál,(mondjuk összeugat egy kutyával)és ott vagyok egyből fülét farkát behúzza(nem szoktam verni csak odacsapok ha kell).

2011. júl. 21. 16:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Falkavezérség betartás, keress rá:

Google: Hogyan legyek falkavezér?

2011. júl. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első, a kérdező írta jól: németjuhász. A te változatod ugyanis német nemzetiségű juhász foglalkozású embert jelent, míg az egybeírt szóösszetétel egy új jelentést ad, ami a fajta neve. Akkor írnánk külön, ha "német juhászkutya"-ként hivatkoznánk rá.


Kérdezőnek: Ez szerintem nem falkavezérségi probléma. Ösztönösen jön belőle, hogy segíteni akar. Szerintem fokozatosan kellene hozzászoktatni, hogy belemész a vízbe, miközben ő ezzel nem foglalkozik. A másik lehetőség hogy ha úszás közben a közeledbe megy, akkor határozottan elzavarod de ez lehet, hogy nem fog működni. Ha a szárazföldön el tudod zavarni akkor esetleg, de ha ott sem, akkor marad a fokozatos szoktatás.

2011. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, köszi, hogy szóltál. :)
2011. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy tudtam hogy a német juhászkutyát írjuk külön,egyébként meg egybe,de gondoltam biztos én tudtam rosszul:)

Amúgy amikor rászóltam akkor kiment,egyébként nagyon szófogad kutya,én nekem is ez a falkavezér dolog volt az első gondolatom,de gondoltam arra is hogy lehet hogy nagyon megijedt mert pár másodpercre elmerültem,máskor volt már hogy bementem a vízbe de akkor nem stégről ugrottam,akkor nem volt semmi gáz.

2011. júl. 21. 22:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg csak szokalan volt neki a helyzet. Lehet, hogy legközelebb már nem így reagál rá.
2011. júl. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,majd meglátjuk:)
2011. júl. 22. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!