Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újszülött kölyökkutyáknak...

Újszülött kölyökkutyáknak milyen tejpótló tápszert vegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs a szukának egyáltalán teje vagy van vele valami gond? Tápszert tényleg csak akkor ha már semmilyen más lehetőség nincs... jobban megérné ha pótmamát próbálnátok meg keresni.
2011. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az anyjuk szoptatja őket, akkor semmilyent, ha nincs anyjuk, akkor pedig az állatpatikában, ahol veszed, meg fogják mondani.
2011. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még nem születtek meg, 1 hét múlva fognak kb. De szeretnék felkészülni, hogy majd milyet vegyek ha esetleg nem bírja az anyja etetni őket vagy közbejön valami probléma. Nézegettem már, de nem tudom melyik lenne a megfelelő, ezért tettem fel kérdésnek. Hátha valaki már használt kiskutyáknál ilyet. :)
2011. júl. 21. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Royal Canin tejpora elég jó de a legtöbb tejport ajánlott kiegészíteni húsos bébi tápszerrel. (marhát vagy májat tartalmazó bébi ételt, hogy az még folyékony maradjon ügyelve arra, hogy ne ugorjon meg a kölykök vércukor szintje)

Valamint olyan gyorsan kell nekik áztatott tápszert adni amilyen gyorsan csak lehet. Én egyszer jártam így, hogy cumisan kellett nevelnem az egész almot nulla anyatej nélkül és már vakon elkezdtük nekik adni a tápot amint megtudták magukat tartani a lábukon.

Két nagy veszély van: az első a tüdőgyulladás (ha félrenyelik a tápszert elpusztulnak ezért jobb pl a kecsketej ami természetes anyag ezért tüdőbe kerülve se biztosan okoz gyulladást) Bébi tápszerrel kicsit sűrűbb és nehezebb félrenyelni de jó még a langyos kefirt fekete vagy kamilla teával keverve - ez is sűrűbb

A másik probléma a catarakta (szürke hályog) ez a tápszeren/kecsketejen nevelt kölyköknél alakul ki - ezért kell mellé a bébi tápszer amiben hús van és tartalmaz arginin-t

2011. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En a piciknek Nutrilont adok. Tudom hogy kisbabaknak kellene adni, erre legyszi ne valaszolgassatok, de megeszik szeretik, a hasujuk nem megy, egeszsegesek. Viszont csak a 2. hettol keztem oket etetni es csak egyszer egy nap. Most 3 hetesek multak, es mar 2xszer egy nap esznek :) es semmi bajuk... :)
2011. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!