Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni...

Hogyan tudom leszoktatni német juhász 7 éves szuka kutyámat a nyafogásról?

Figyelt kérdés

Az életkora miatt is nehéz vállalkozás tudom, de nagyon sokat nyafog, sír.. Az udvarunk két részre van osztva, az egyik felén vannak a kutyáink (2 német juhász). Ha hazajövök, és a másik felén vagyok, vagyis nem tud oda jönni hozzám, rögtön nyafogni kezd, amit két utcányira is hallani.

Tyúkokat is tartunk, amikor kiengedjük a másik udvarrészre és meglátja őket, akkor is rákezd... Nyilván egyből a falkavezérség hiánya a hiba, de szerintem egyszerűen csak nem érti, hogy ez rossz..


2011. júl. 21. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a falkavezérség hiánya az elsődleges ok. Itt hosszú lenne leírni, de küldök egy linket, ahol olvashatsz a gyakorlati megvalósítástól.

Ajánlom még, hogy akár még most is vidd el ilyen felfogású kutyaiskolába, egyikőtöknek sem fog ártani. Még az alapfokú csoportunkban is voltak 6 éves kutyák - sose késő elkezdeni. Egyébként 1 kivételével én mindegyik kutyámat képzem. És az újonnan tanult dolgokat (falkavezérség, gesztusevés, stb.) alkalmazom a 11 éves kutyámon is, aki eleinte nagyon meg volt döbbenve, mi ez a változás. Most már tudomásul vette, hogy én állok fölötte a rangsorban, és megdöbbentő átalakuláson ment keresztül még így "öregen" is. És, ami a legnehezebb, légy majd következetes!

Tehát a link:

[link]

2011. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!