Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étel féltés! Fog változni?

Étel féltés! Fog változni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 6 éves szuka kutyám. Kiskora óta úgy tanítottam, hogy bármikor odanyúlhatok ha eszik, esetleg meg is simogathatom. Nem is bánt akár a csontot is kivehetem a szájából, sosem kap a kezem után, még csak nem is morog. Viszont ha jön hozzánk az ismerősünk kutyája, akivel nagyon jól eljátszik és teszek le a másik kutyának egy tál vizet, hogy igyon (mert az enyémnek állványosa van és a másik nem éri fel) akkor az enyém mint valami vadállat elkergeti morogva az udvar másik felébe. Nem engedi a víz közelébe a másik kutyát, pedig az nem is az övé. A kajával is így van, ha valaki ad valami falatot akár a saját gazdája a kutyájának, akkor az enyém akkor is elkergeti a másik kutyát.


Így azt vettem észre, hogy a saját területén nem engedi, hogy igyon, vagy egyen egy másik kutya.


Viszont majd később szeretnék mellé egy másik kutyát, és nemtudom, hogy egy kölyökkel is így viselkedne?. Vagy lehet azzal már nem, hiszen az reggeltől estig ott van vele? Hogy lehet erről leszoktatni?


Érdekes amúgy mert hihetetlenül okos kutya, szófogadó, sok parancsot is tud, viszont ezzel a szokásával nem tudok mit kezdeni.


2011. júl. 21. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Jelzi a másik kutyusnak,hogy ki itt a falkavezér...persze ez hangyányit sem normális.

Cesar Millan műsorát,illetve könyvét ajánlom.

Ha morog,támad a másik kutyusra,rögtön egy kis bökéssel és egy "csss" /vagy NEM SZABAD!/ hanggal figyelmeztesd!

Különben így hat évesen már nem ajánlok mellé kutyust.

2011. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért is engeded, hogy elzavarja a másik kutyát?

Amikor a másik inni akar, a tiedet letiltod, akár oda is fektetheted, de nem moroghat, nem zavarhatja el a másik kutyát.

Mit teszel, amikor nem engedi, hogy a vendégségben lévő kutya gazdája jutalmazni akarja a sajátját, és a tied "nem engedi"?

2011. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor legelsőnek láttam, hogy így viselkedett akkor rászóltam, erélyesen hogy fúj, de ennyi. Majd mondtam a másik gazdának, hogy ne etesse a kutyáját nálunk mert nem tolerálja a kutyánk, főleg ha nem vagyok ott akkor nem akarom, hogy nagy baj legyen. Másik alkalommal ismét megtörtént, én nem voltam ott, csak hallottam az ablakból, érdekes módon senki nem szólt rá(családtagok), csak nézték. Az az egy szerencse, hogy nem harap, csak morog. Ezért is szeretném leszoktatni róla, de nemtudom hogyan. Esetleg grabancozás, fúj kíséretében? De volt akitől azt hallottam, hogy inkább ne avatkozzak bele ilyenkor, rendezzék le egymás közt.

2011. júl. 21. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom a kutyának nem kell mindenkit befogadni és mindenki előbb megalázkodni. Attól mert átjön hozzátok egy másik kutya, még nem lesz falkatag!

Ha egy saját második kutyád lesz, azzal teljesen máshogy fog viselkedni, mert az feltehetőleg kölyök lesz és rá fog jönni, hogy ő a falka része.

De ha ennyire zavar, akkor szerintem mást nem tehetsz, mint hogy mégnagyobb kontrollt gyakorolsz rá, jobban kihangsúlyozod hogy falkavezér vagy, ezáltal könnyebben el tudod tiltani ha zavarja a másik kutyát.

2011. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és én a helyedben lehet, hogy inkább elzárnám a kutyám amíg vendég van, hogy ne idegeskedjen senki.

Amúgy idegen helyen hogy viselkedik a kutyákkal? Mert ha ott is baj van, akkor az tényleg más helyzet. Az már szerintem sem normális.

2011. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod! Területén kívül nem fogad el kaját senkitől (ez nem tanított), így probléma sincs Legalább is nem zavarja ha másik kutya eszik. Másik kutyákkal hihetetlenül barátságos, kedves, nem durva, kisebbekkel finoman játszik. Egyedül ez a probléma van, megmondom őszintén én csak a leendő kölyök miatt félek, hogy nehéz lesz etetni őket, mivel az ismerősünk ritkán hozza a kutyáját így érte nem aggódom.
2011. júl. 21. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy megtanítod a kutyádat etetésnél is arra, hogy az van, amit a gazda akar, vagy ,ha lesz kicsi, eleve külön eteted őket.
2011. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!